Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wkłady lusterek 99-01


tomasz102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj dostałem wkłady lusterek wraz z matami podgrzewającymi. Po podłączeniu kabli do mat podgrzewających okazuje się, że napięcie płynie od razu po włączeniu stacyjki(sprawdzane miernikiem). Z tego co czytałem to ponoć ten problem później został rozwiązany, jednak w moim roczniku dalej on istnieje. Czy maty podgrzewające nie wypalą się jadąc w takie upały jeszcze z podgrzewaniem ? Nie będzie efektu brązowych szkieł ? (kupiłem zamienniki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś w lustrach przed liftem tak jak piszesz tak było i nic się tam nie dzieje że jakieś odbarwienia czy inne usterki, to nie podgrzewa nie wiadomo jak bardzo te wkłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam samochód z 99 czyli już po fl. Sprawdzałem i napięcie jest podawane podczas przekręcenia stacyjki. Stare lusterka właśnie zrobiły się brązowe z biegiem czasu dlatego pytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak w zime mam że jak odpale auto to widać że od razu grzeje lustro, a czy w lato tak jest to nie wiem bo nie mierzyłem ale z ciekawości to zrobię :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie grzeje. Nawet dzisiaj przy 30 C na dworze normalnie grzało po przekręceniu stacyjki. Potwierdziłem to nawet miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z kolei mam pytanie bo wogóle nie mam napiecia we wtyczkach od luster ani po przekreceniu stacyjki ani po wlaczniu ogrz tylnej szyby ?? ogrz tylnej szyby dziala, wie ktos jak rozwiazac ten problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo masz tylko instalację od wtyczki po tym trójkątem na drzwiach wewnątrz do lusterek - musisz resztę pociągnąć jest temat w zrób to sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lusterkach po lifcie (jeżeli są ori lub dobre zamienniki) jest termostat i lusterko nie będzie grzało gdy na dworze jest powyżej ok 10 stopni powyżej zera:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze sprawdzic bezpiecznik od lusterek - jest osobny. przed liftem grzanie luster jest na przycisk, w polifcie ponizej ok 5st C. sie zalacza samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie grzeje. Nawet dzisiaj przy 30 C na dworze normalnie grzało po przekręceniu stacyjki. Potwierdziłem to nawet miernikiem.

a na tych nowych wkładach miałes wyłaczniki termiczne?bo to one wyłaczaja napiecie przy temp ok 10 st.ja w moim przedlifcie zrobiłem instalacje od tylnej szyby i do tego jeszcze sa wyłaczniki termiczne w lustrach.tak ze grzeja mi tylko w zimie.

---------- Post dopisany at 19:16 ---------- Poprzedni post napisany at 19:11 ----------

a ja z kolei mam pytanie bo wogóle nie mam napiecia we wtyczkach od luster ani po przekreceniu stacyjki ani po wlaczniu ogrz tylnej szyby ?? ogrz tylnej szyby dziala, wie ktos jak rozwiazac ten problem??

dokladnie tak jak kolega wyzej pisal.trzeba podłączyc sie z kostki w drzwiach do przewodu od ogrzewania tylnej szyby.jak właczysz ogrz. tylnej szyby to lusterka tez beda grzały.:hi::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy dlaczego nie działa

Wlasnie nie wiem, jak rozmawialem z moim elektrykiem to powiedzial, ze usterka moze byc na dlugosci calego ukladu, cos sie moglo zapchac itd, i powiedzial ze on troszke za to skasuje, a jako ze jestem studentem to mi tego nie poleca ;P

Zime jakos bez tego przejezdzilem, chociaz czesto przez tygodnie nie mialem wgladu za tylna szybe ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem wyłączników termicznych. Napięcie jest podawane zaraz po przekręceniu stacyjki, a maty podgrzewające nie badają w żaden sposób temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam juz 3 rok jakies allegrowe wklady i ori instalke wraz z zaplonem do grzania luster,i nic sie nie przepalilo jeszcze,a wklady brazowieja od wody a nie temp....jak dostanie sie woda od tylu przy myciu auta lub mocny deszcz i lustro mocno odchylone to czasem cos zacieknie i stad te odbarwienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano było coś koło 12st. Samochód cały w rosie. Po przekręceniu stacyjki maty zaczęły grzać. I chwała za to że grzeją nawet powyżej 10st, bo nie musiałem tracić czasu na wycieranie. Tak na prawdę maty działają zawsze po przekręceniu kluczyka przez pewien czas. Wyczytałem na audizine, że wcześniej grzanie lusterek było zintegrowane z grzaniem tylnej szyby. Począwszy od 97 roku grzanie lusterek jest włączone na stałe.

Co ciekawe u mnie grzanie lusterek z początku nie działało. Wystarczyło że zamieniłem kostki uchylania szyb w drzwiach kierowcy, bo miałem podłączone odwrotnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie są teraz zamontowane kupowane na allegro zamienniki po chyba 30 zł za sztukę. Właśnie tak samo grzeją niezależnie od temperatury, ale jak wymieniałem z oryginalnych wkładów (a one nie grzały bez włączenia ogrzewania szyby lub niskiej temperatury) to widziałem że miały wyłączniki termiczne - to jest ten problem, że zamienniki to zwyczajnie szkło z doklejoną matą, zresztą średnio pasujące do obudowy lusterka (zahacza przy mocnym wychyleniu szkła). Więcej nie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja szukałem wkładów własnie z tym termikiem.a zamienniki ich nie maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na forum w ładnym stanie ori wkład z termikiem, prawy.za 15 zł.:decayed:

jeszcze szukam na lewa strone.ale to nie pilne.bo ten mi grzeje tylko jest na dole poszczerbiony.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...