Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubezpieczenie szyb w MTU


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam ubezpieczone szyby w mtu czy przy wymianie coś płace? Dostałem kamieniem w przednią szybę i kwalifikuje się ona do wymiany. Robił już to ktoś mając wykupione ubezpieczenie w MTU??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich proszę o poradę czy jest możliwość ubezpieczenia samych szyb w aucie?

Ja jestem ubezpieczony w Allianz i tam ubezpieczenie na szyby liczy się w tedy gdy ma się AC i gdy auto ma do 10 lat

Moje pytanie czy są ubezpieczalnie które bez wykupionego obowiązkowego OC ubezpieczają indywidualnie szyby bądź lakier samochodowy od rys będę wdzięczny za odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powiem Wam tak... nie opłaca się ubezpieczać szyby. W MTU jest cos takiego jak wkład własny w wysokości 20% za szybę czołową (reszta bez wkładu) czyli wyliczyli mi 126zł wkładu i zamiennik tylko i wyłącznie firmy nordglass! pytałem w warsztacie o pilingtona to gość powiedział mi że 350zł już z montażem. Koszty ubezpieczenia szyb to 80zł na rok. Ewentualnie jak ktoś ma podgrzewaną szybę czołową to jeszcze warto :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie warto ubezpieczyc , wystarczy piepsz.... kamien na autostradzie i 550 w plecy , w ubezpieczeniu w hestii to chyba było okolo 60 pln i bez wkladów jakichś tam , teraz mam w warcie i tu kupa bo kiedys można bylo dokupić kiedy się chciało , a teraz jest tak że jak podpisujesz z nimi umowe na oc to odrazu musisz sie zdecydowac na szyby bo pozniej nie dokupisz:facepalm::facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dogaduję wymianę szyby z ubezpieczycielem. Mały kamyczek i szyba składa się z dwóch części :facepalm:. Wymiana z ubezpieczenia w Nordglass, zobaczę co zaproponują.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak mówiłem bez ubezp szyba bez podgrzewania , z zielonym paskiem, dodatkowo mozesz potrzebować dekory -oslony boczne szyby jeżeli są pęknięte lub skorodowane -tego ubezpieczenie na 90% nie uwzględni , koszt jednego w aso był 47 pln tylko e musiałem czekac 1 dzien czujnika deszczu 550 i 2.5 godziny czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje zawsze warto ubezpieczyć szyby

jak dobrze pamiętam, w PZU kosztowało to 160 zł

oprócz szyb wliczają też w to wszystkie lampy

jak sporo jeździsz po autostradach, a już w ogóle za granicą, to jest to bardzo fajna sprawa

możliwość wymiany na miejscu i zwrot wydatku po powrocie do kraju - i głowa nie boli ....

zdecydowanie jestem na tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w PZU wymiane za granicą honorują oraz lampy w to wliczają ? do jakiej sumy?:shock3: hestia i warta oraz mtu na 100% nie obejmuje wogóle lamp a tymbardziej szyb za granicą ,co do ubezpieczenia to warto zawsze wykupić :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie powiem Wam tak... nie opłaca się ubezpieczać szyby. W MTU jest cos takiego jak wkład własny w wysokości 20% za szybę czołową (reszta bez wkładu) czyli wyliczyli mi 126zł wkładu i zamiennik tylko i wyłącznie firmy nordglass! pytałem w warsztacie o pilingtona to gość powiedział mi że 350zł już z montażem. Koszty ubezpieczenia szyb to 80zł na rok. Ewentualnie jak ktoś ma podgrzewaną szybę czołową to jeszcze warto :kwasny:

Też mam wkład własny 25% i ubezpieczenie w Gothaer - wymieniałem szybę przed nowym rokiem bo mi w święta pękła i lepiej zapłacić te 130 zł :decayed:

I co z tego że za Nordglass , mam to w du..e ważne że nowa szyba. Wykupiłem ubezpieczenie 2 lata temu dlatego że wymieniałem szybę i kosztowało mnie to 480 zł no chyba jest różnica.

Dodatkowo ubezpieczenie obejmuje wszystkie szyby i np u mnie w ciągu roku można wykorzystać kwotę do 2000 zł - czyli jak mi jutro pęknie od kamienia zgłaszam , płacę 130 zł i mam nową szybę i jeszcze zostanie mi do czerwca jakieś 1300 zł na inne wypadki. I to samo co wcześniej ktoś pisał po ustaleniu z ubezpieczycielem można wymienić za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc jestem już po "ustaleniach" z firmą Gothaer odnośnie wymiany przedniej szyby w ramach ubezpieczenia szyb. I tak:

1. Gothaer ma umowę wyłącznie z NordGlass i tylko wymiana na taką szybę wchodzi w rachubę - brak na ten temat informacji w OWU Gothaer;

2. Cena we wskazanym przez Gothaer warsztacie dla ubezpieczonego wynosi (szyba A4 b8 pod sensor) 1300 zł :facepalm:, a dla nie ubezpieczonego w tym samym warsztacie - 800 zł :decayed:. Tak więc 25% udziału własnego między 1300 zł, a 800 zł to różnica 125 zł. Dobrze, że nie ustalili ceny na 4000 zł, bo wtedy mój udział wyniósł by 1000 zł. Ponadto przy opcji "1300" wg Gothaer tracę możliwość ponownej wymiany szyby w ramach jednej składki (limit 2000 zł);

3. Gothaer ma punkty napraw tylko w dużych miejscowościach, tak więc doliczyć należy koszt dojazdu i cały dzień na wymianę szyby jak ktoś (jak ja) musi dojechać np. 70 km. Co prawda istnieje opcja dojazdu, ale musiałbym zabezpieczyć do tego celu odpowiedni (ogrzany i przestronny) garaż. Ja takiej możliwości nie miałem;

4. Mój koszt wymiany szyby wg Gothaer, to: 325 (25%) + 80 (dojazd) + 65 (składka) + 1 dzień urlopu = 470 zł.

5. 570 zł - tyle wynosi cena za taką samą usługę w moim aucie w warsztacie "pod nosem", tyle, że szyba Pilkington lub Guardian, oczywiście z fakturą.

6. Ze względu na powyższe złożyłem reklamację. Efekt: Gothaer działa zadziwiająco szybko. Wszystko, od momentu złożenia reklamacji wydarzyło się w ciągu 3 godzin, tj.: odpowiedź, negocjacje i ustalenie wspólnego rozwiązania. Ostatecznie Gothaer zgodził się na wykonanie usługi wg mojej propozycji i zwrot kosztów zgodnie z OWU (25% udział własny).

Wnioski:

1. Czytać i pytać o wszystkie kwestie (nawet te wymyślone) w momencie ubezpieczania aita;

2. Gothaer jak na razie jest nastawiony "pro" na Klienta (oby jak najdłużej) i można negocjować z pozytywnym skutkiem.

3. Płacę 143,50 zł (anie 325) i mam szybę Guardian'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w PZU wymiane za granicą honorują oraz lampy w to wliczają ? do jakiej sumy?:shock3: hestia i warta oraz mtu na 100% nie obejmuje wogóle lamp a tymbardziej szyb za granicą ,co do ubezpieczenia to warto zawsze wykupić :naughty:

tak, jesli wartosc naprawy nie przekroczy 1000 euro

wszystko zrobilem na miejscu, a rachunki do PL wysylalem skanem, nawet oryginalow nie chcieli

sytuacja miala miejsce jakies 4-5 lat temu i watpie zeby cokolwiek sie zmienilo na gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągnij z netu OWU dotyczące AC lub jeśli istnieje to osobne dla "pakietu szyby" - wczytaj się dokładnie w te zapisy. Może też być tak że ubezpieczalnia naprawia te szyby w danej sieci np. auto Glass Jan i okaże się że do najbliższego oddziału tej firmy masz 100 km - zatem czas naprawy odległość do pokonania ... dzień w plecy. BTW ... wymień szybę w kwietniu (po zimie), o ile da się jeszcze z tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj okazało się że mi poszła przednia szyba mam ubezp w MTU i mam parę pytan:

1.Czy mogę dokupić ubezp w dowolnej chwili nie mając AC??

2.Czy przychodzi jakiś agent/ka i robi foty danej szyb/y???

3.Czy może ktoś wie jaką firmę preferuje MTU,czy nie ma znaczenia???

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MTU nie możesz dokupić ubezpieczenia szyb kiedy chcesz tylko w momencie nowego okresu składkowego czyli jak wykupujesz nowe OC wtedy możesz to zrobić, u mnie robili foty auta a naprawy są dokonywane przez zakłady z którymi mają podpisanie umowy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie są różne zdania.

Zadzwonie do nich i zobaczę co i jak.

Suma sumarum szajba i tak do wymiany tylko pytanie czy warto brać te ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80zł ubezpieczenie plus przy wymianie wkład własny 30% czyli jakieś 130zł bo nord glasa zamiennik dostaniesz. Za 350zł masz już szybę pilingtona z wymianą ;-) ale co w przypadku gdy szyba do wymiany 2 razy lub więcej w roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie sęk w tym ze ostatnio mam pecha na te szyby.

Trzeba się dobrze zastanowić..

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...