Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozwalone Audi..co dalej ?


Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie tak dzialaja przepisy. Znajda klienta za 3 tys to dostaniesz 8tys i auto albo sprzedaz albo sobie zostawisz. Ale gorzej jak znajda klienta ktory bedzie chcial dac 7 albo 8 tys... wtedy dostaniesz marne 3-4 klocki.

i najlepiej że nic z auta nie możesz wyciągnąć po ich wycenie , czyli koła 2DIN , rekaro bixy i wszystko inne co rezałeś zostaje.

Wiem bo mnie swego czasu załatfili w ten sam właśnie sposób.

Wy chyba nigdy rzeczoznawcy z ubezpieczalni nie widzieliscie. Jak do mnie przyjechal typ wyceniac szkode, to nawet nie zorientowal sie, ze mam inny silnik niz w dowodzie. FMIC, ktory byl dokladany tez zaliczyli do uszkodzen (dostalem za niego 1300PLN z AC), a gdyby nie FMIC, to pewnie nie poszlyby chlodnice... :facepalm::grin:

to jeszcze nic.... ostatnio do znajomego któremu wyjechał matiz pod M5 przyjechał i ogląda. Nagle mówi.. ok 14 tys całość ( przodu nie było a podłużnice ruszone a tam dziadostwo aluminiowe więc lipa) a ten do niego, ze to nie bmw 5 tylko M5 na co rzeczoznawca ... a co to M5 ? :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co Wy sie dziwicie ja znam 3 rzeczoznawcow kazdy po 60 tce , pojecie maja ale o maluchach :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

Z uwagi na fakt, iż przewidywany koszt naprawy przekracza wartość rynkową pojazdu w stanie nieuszkodzonym odszkodowanie ustalone zostało jako różnica pomiędzy wartością rynkową pojazdu przed szkodą, a wartością pojazdu po szkodzie. Wartość rynkową pojazdu wyliczono z uwzględnieniem indywidualnych cech pojazdu jak również na podstawie oferty zakupu pojazdu.

Wartość pojazdu na dzień szkody 11100,00 zł

Wartość pojazdu po szkodzie 5550,00 zł

Wartość odszkodowania 5550,00 zł

Oferte zakupu pojazdu złożyła firma

- "MAG-MAR" KUPNO-SPRZEDA SAMOCHODÓW

Marcin Janiec

Tel: + 48 506-054-455; + 48 885-144-083

Bolka Swidnickiego 17 m 13

PL 92-414 Łódz

Nr aukcji 393841

W przypadku chęci sprzedaży pojazdu proszę o kontakt z oferentem. Oferta jest ważna do dnia 15/08/2013r. Do wypłąty odszkodowania brakuje jeszcze dokumentu potwierdzającego winę osoby ubezpieczonej w AXA DIRECT.

Z poważaniem,

Michał Fudecki

Specjalista ds. Likwidacji Szkód

---------- Post dopisany at 10:24 ---------- Poprzedni post napisany at 09:47 ----------

Tylko tak.

Dostałem 25.07 informację iż auto będzie wystawione na aukcję, a 26.07 aukcja już została zakończona ?

Mam numer aukcji i zero informacji o tym gdzie mogę to sprawdzić

Mogę odwołać się o podwyższenie wartości auta przedstawiając faktury za części do instalacji gazu które kosztowały około 3 tys. zł ?

Nie dostałem żadnej szczegółowej wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aukcję są wewnętrzne. Zwykły śmiertelnik nie ma do nich dostępu, ale pewnie możesz dostać wydruk oferty (masz prawo wglądu do wszystkich dokumentów).

Szczegółowy kosztorys bierz koniecznie, od razu. Dawaj z nim do jakiegoś blacharza dobrego i sprawdź czy ogarnie Ci naprawę z częściami do 10 000 - wtedy masz zrobione auto.

Albo odwołuj się od wartości auta przed szkodą, z tym gazem i ewentualnie innymi rachunkami. Ale pewnie grosze ugrasz jeśli już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawde to już po wszystkim. Aukcja skończona. Kupca mają. Teraz decyzja co zrobisz dalej z samochodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buba..Amerykę odkryłeś bez kitu.

Wartość auta jest zaniżona o instalację LPG gdzie faktur na części mam za około 3 koła i dopytam bo jeśli to ma sens to napiszę odwołanie.

Nie dostałem także szczegółowej wyceny więc to co do mnie piszą to można sobie owinąć wkoło d*py bo każdemu można powiedzieć jednego dnia że auto jest warte funt kłaków, a drugiego dnia już znaleźć kupca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wyglada Kolumbie :wink:

lpg nie podnosi wartosci samochodu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja LPG jak najbardziej podnosi wartość pojazdu w przypadku wyceny TU. Jest za to dodatnia korekta do wartości bazowej ale na pewno nie będzie to 3 tys zł prędzej 300zł. Wartość rynkowa samochodu to nie jest suma cen wszystkich jego części, to jest oczywiste. Poproś ich o arkusz wyceny wartości rynkowej pojazdu przed szkodą. Tam będzie rozpisane jaka jest wartość bazowa z tabel i jakie korekty zastosowali. Jest tam też wyposażenie jakie brali do wyceny. Wtedy możesz sprawdzić czy coś zostało pominięte. Myślę że LPG nie przegapili i jest to już uwzględnione. Słabo, że znalazł się oferent bo w tej sytuacji wartość pojazdu po szkodzie jest raczej niepodważalna. Pamiętaj, też że jak zwiększą wartość rynkową pojazdu to wartość wraku też może wzrosnąć i wtedy i tak nie będzie to miało większego znaczenia dla wysokości odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja LPG jak najbardziej podnosi wartość pojazdu w przypadku wycenyTU. Jest za to dodatnia korekta do wartości bazowej ale na pewno nie będzie to 3 tys zł prędzej 300zł. Wartość rynkowa samochodu to nie jest suma cen wszystkich jego części, to jest oczywiste. Poproś ich o arkusz wyceny wartości rynkowej pojazdu przed szkodą. Tam będzie rozpisane jaka jest wartość bazowa z tabel i jakie korekty zastosowali. Jest tam też wyposażenie jakie brali do wyceny. Wtedy możesz sprawdzić czy coś zostało pominięte. Myślę że LPG nie przegapili i jest to już uwzględnione. Słabo, że znalazł się oferent bo w tej sytuacji wartość pojazdu po szkodzie jest raczej niepodważalna. Pamiętaj, też że jak zwiększą wartość rynkową pojazdu to wartość wraku też może wzrosnąć i wtedy i tak nie będzie to miało większego znaczenia dla wysokości odszkodowania.

Te kwity co masz powodują tylko większą wartość "wraku " bez urazy , ale wartości przed szkodą nie ruszysz , no chyba że wycenił ci do najtańszego golasa albo za bazę wziął inny silnik.

I najważniejsze jaka jest korekta ze względu na przebieg bo są to grube wartości , zarówno na plus jak i minus

Nawet jak wartość wraku pozostałości zmniejszysz za pomocą innego rzeczoznawcy , co jest najbardziej do zrobienia to w tym przypadku i tak nic nie da bo mają kupca za 5tys z hakiem i różnice ci wypłacą .

Teraz tylko jedyne co ci zostaje to wziąć kasę i zostawić wrak i skontaktować się z firmami które zajmuję się odzyskaniem kasy z odszkodowania nawet po wypłaceniu środków i za procent od wygranej puli odszkodowania , oni już wiedzą gdzie jakie pismo i jak złożyć .

Często potem jak dostaniesz wyrównanie to :slina: z orbit wychodzą .

A najlepsze że jak nic nie ugrają to cie to i tak nic nie kosztuje , no może jakieś pełnomocnictwo.

Warto to rozważyć , bo sam już nic nie zdziałasz .

Mnie załatwili tak samo , z tym że przed wypadkiem auto było bezwypadkowe z udokumentowanym przebiegiem i historią co spowodowało że auto było kilka tysięcy droższe , jak większość gniotów z Allegro a i tak wycenił jeszcze niżej , bo tak przedstawia Eurotax i nie dygniesz tego

Albo auto robić w serwisie na Rachunki i bezgotówkową płatność , wtedy do prawie całej wartości wypłacą , z tym że nachapie się warsztat a ty nie zobaczysz złotówki , tylko trzeba pilnować żeby wszystko co zapiszą do wymiany wymienili .

---------- Post dopisany at 13:22 ---------- Poprzedni post napisany at 12:44 ----------

Szanowni Państwo,

Z uwagi na fakt, iż przewidywany koszt naprawy przekracza wartość rynkową pojazdu w stanie nieuszkodzonym odszkodowanie ustalone zostało jako różnica pomiędzy wartością rynkową pojazdu przed szkodą, a wartością pojazdu po szkodzie. Do wypłąty odszkodowania brakuje jeszcze dokumentu potwierdzającego winę osoby ubezpieczonej w AXA DIRECT.

.

Dobre sobie sami przyznają się że naprawa będzie kosztować więcej jak 11100 zł a za chwile twierdza że pozostałość jest warta po szkodzie 5550zł .:grin:I

to jest szara Polska rzeczywistość , a gdzie wartość sentymentalna , koszty modów , bezwypadkowośći i niskiego przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosiłem o wycenę szczegółową i AXA odpowiedziała mi na maila, ale o wycenie nawet nie wspomniała..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już dostaniesz to zwróć uwagę na "współczynnik ekspercki" w wycenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest tak, że przy szkodzie całkowitej ubezpieczyciel wystawia auto na licytację ( licytacja zamknięta dla firm, swoją drogą całkiem dobry biznes) i proponuje poszkodowanemu:

a) kwotę będącą różnicą ceny rynkowej samochodu i kwoty wylicytowanej na aukcji + samochód dla poszkodowanego

B) kasę w wysokości ceny rynkowej - tzn. kupujący przyjeżdża z lawetą płaci za rozbitka resztę do kwoty rynkowej dopłaca ubezpieczyciel

Metoda na szkodę całkowitą jest dla ubezpieczyciela bardzo korzystna, szczególnie przy młodych autach gdyż na pewno zapłaci mniej niż za naprawę poprzez ASO.

@Reggi

Po pierwsze zadaj sobie pytanie czy dla ciebie obecnie twoje auto jest warte mniej niż 5,5 tyś czy więcej i zdecyduj czy je zostawiasz czy nie. Na tym polu nie ma negocjacji.

Jeśli uważasz, że wyposażenie twego auta, przebieg oraz stan samochodu wskazuje na to, że było ono warte przed wypadkiem więcej niż 11 tyś to od tej wyceny się odwołuj.

Nie będę wyrokował jak postąpi ubezpieczyciel nawet jak znajdziesz rzeczoznawcę który wyceni, że auto było przed wypadkiem wartę np. 16 tyś., ale według mnie mało prawdopodobne że Ci coś dopłacą. Wówczas zakładasz sprawę w sądzie, sąd powołuje swojego biegłego i w zasadzie od jego wyceny będzie wszystko zależało. Przemyśl sprawę bo jak przegrasz to na koszta sądowe i pełnomocnika może nie starczyć tyle ile możesz potencjalnie wygrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko wszystko za***iście..TYLKO JA NIE DOSTAŁEM JESZCZE ŻADNEJ WYCENY :facepalm::facepalm:

Napisali mi że mam dostarczyć notatkę policyjną aby mogli stwierdzić czy to na bank wina sprawcy, pisałem dwa razy iż takie dokumenty to wydaje policja na wniosek TU i to ich obowiązek aby to skompletować. Później znów mail iż oni wcale nie chcieli ode mnie takich dokumentów tylko informowali.

Odpisałem z prośbą o wycenę szczegółową i do tej pory cisza. Oferta aukcji na zakup mojego auta kończy się 8 sierpnia. Normalne jest iż nie oddam auta jakiemuś c**jowi za 5,5 tysiąca który wyciągając 2 din i recaro szarpnie 3 koła... Ale co jeśli do 8 sierpnia nie otrzymam wyceny i nie rozwiąże sprawa ?

Zdecydowałem iż auto będę robił w miejscowym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche nie odpowiednie podejscie. OC ma Cie zadowolic i nie obchodzi nas to, ze im sie to nie podoba.*Podajesz im wszystkie elementy, ktore podnosza wartosc auta. Wyceniasz je osobiscie na 15tys i uzasadniasz. Mowisz babce, ze jest to AJL i Quattro i na tej podstawie, szukajac w ogloszeniach musi podwyzszyc Ci wartosc.Osobiscie mialem przygode z rozbiciem motorka 50cc. Dalem za niego 4, 5tys. Po wypadku wyliczyli mi calkowita, dali mi 3,8tys. Oczywiscie bylo zaznaczone ze motor jest wersja supermoto, posiada ori chrom kola, nowe opony, lampe led na tyle, wszystkie plastiki sa oryginalne, limitowana wersja pierdu pierdu. Wartosc nowego ok 17tys zl. Zatem tutaj nie bylo mowy o nie wyplaceniu calkowitej. Tak jak wczesniej wspomnialem, wyplacili bez laski i odwolywania sie 3, 8tys + moto, z ktorego wyciagnalem ok 4tys z czesci. Do tego roszczenie dotyczace zniszczonych ciuchow, straconego czasu na latanie do szpitala i odszkodowanie za zdrowie. Ryczalt wynosi 1400zl w przypadku OC, czyli jesli w wypadku zarysowales sobie naskorek, licza to jako 1% i juz 1400 do przodu i juz. Lacznie z odszkodowania, czesci i roszczen otrzymalem ok 12tys.

OC to nie AC, OC musi tak wyplacic, by poszkodowany byl zadowolony. Skoro boisz sie o zanizenie wartosci, to w odwolaniu ujmij Recaro, ktore jest warte kilkatysiecy jako nowe, odlicza Ci od zuzycia foteli i tak czy siak policza Ci ich wartosc rynkowa na ok 1, 5tys. Potem 2DIN, felgi, opony i nawet robiony rozrzad czy tez kupiony zapach w ksztalcie choinki zapachowej.

Szwagier mial podobnie jak Ty, rozbil auto, z OC chcieli mu dac polowe wartosci, odwolywal sie i odwolywal i zamiast smiesznych 10tys dostal bodajzd 19tys i auto. Auto naprawil za ok 3 tys i jezdzil dalej.

Btw. Na OC sie zarabia, nie traci :)

---------- Post dopisany at 00:52 ---------- Poprzedni post napisany at 00:43 ----------

I jeszcze jedni, jak masz gaz, to pokaz im fakture na niego. Odlicza Ci kilka procent za zuzycie instalacji, a reszte wyplaca ci co do zlotowki.

---------- Post dopisany at 00:56 ---------- Poprzedni post napisany at 00:52 ----------

A co wiecej, instalacja lpg nie podniesie ci wartosci wraku jak to ktos wyzej napisal. Instalacja lpg nie jest demontowalna i dozwolona do dalszej sprzedazy. Co wiecej, po montazu w konkretnym aucie nie ma mozliwosci jej zalozenia w innych aucie. Oczywiscie legalnie. Homologacje masz na auto, a co wiecej, kazda instalacja jest indywidualnie strojona pod silnik, takze nie jest to pelnowartosciowy towar do jakiejkolwiek odsprzedazy, a jakby nie patrzec zaplaciles za to i juz tego nie odzyskasz, wiec musza ci to pokryc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak powiem, że mam recaro , 2 din to mogą zażądać ode mnie faktur na zakup ..a ja takowych nie posiadam. Jak na razie to opóźniają wszystko za***iście i w dodatku tel. ciągle jest zajęty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety, to jest właśnie AXA. Moja koleżanka buja się z nimi od marca, jak nie to to tamto.

---------- Post dopisany at 10:43 ---------- Poprzedni post napisany at 10:40 ----------

I mimo że stwierdzona jest ewidentnie przez policję wina sprawcy to każde zapytanie i ponaglenie jest traktowane przez AXĘ jako obraza majestatu i próba kręcenia. A to oni sami kręcę do tego stopnia że nie wiadomo o co chodzi do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie numer telefonu do osoby zajmującej się sprawą. Dzwoń 3 razy dziennie aż pierdolca dostanie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to tak jakby za każdym razem odpisywał kto inny.

---------- Post dopisany at 12:34 ---------- Poprzedni post napisany at 11:39 ----------

Dodzwoniłem się. Dopiero dostali notatkę policyjną i jeszcze co najmniej 14 dni będę czekał na rozpatrzenie sprawy czy aby na pewno człowiek rozpędzony pojazdem, uderzając w tył mojego auta jest winny :grin::grin::grin:

Szczegółową wycenę przedstawia rzeczoznawca, który chyba zapomniał o swoich obowiązkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...