Skocz do zawartości
IGNOROWANY

warto quattro kupić?


Grzegorz.D

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na inne diesle w b5 moje Q spala ok litr wiecej na 100. Wcześniej miałem b5 w ośce i widzę o ile szybciej można pokonywać ronda mając dopał w tylnej osi :naughty::whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również polecam quattro, choć nigdy nie miałem, ale małe porównanie mam

razem z sąsiadami mamy dwa takie same równoległe podjazdy z pod domu do głównej drogi

sąsiad miał b5Q a ja ośkę b5, wychodziliśmy zimą razem przed 7-mą do roboty, ja łopata i jazda odśnieżanie, a sąsiad podchodził do mnie, fajeczka i zagadywał:kox:, jak odśnieżyłem, to oboje do aut, on swoim nie odśnieżonym podjazdem wyjeżdżał tak jakby miał suchy ciepły asfalt pod kołami, a ja buksując kołami pomału pod górę:facepalm:

od tamtej pory tylko AWD(najlepiej quattro:wink:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie ja oska wyjezdzam to nie jeden zastanowił by sie czy Q jechac,:grin:(w zimie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak doyebie snieg to sasiedzi czekaja rano z linkami aby ich powyciagac z osiedla

a potem po 17 po ściagac :facepalm:

dwa razy wyciagałem policyjnego citroena blaszaka, ale chłopaki miny mieli :polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie ja oska wyjezdzam to nie jeden zastanowił by sie czy Q jechac,:grin:(w zimie)

fest masz problem :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko napisze ze dobre 2 lata temu czytalem ze 2 na 3 sprzedajace sie audi wyjezdzają z fabryki w quattro... dziś pewnie jeszcze więcej... a to o czymś świadczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz wiecej aut wychodzi fabryk w AWD, silniki mają coraz wieksze moce i momenty obrotowe

jezdzenie mocną ośką to coraz większa udręka na mokrym albo sniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak szukałem auta to Avant i 1.8T i najlepiej ciemny.

Trafił się Czarny 1.8T + Quattro + LPG

Jak się przejechałem to auto jak przyklejone do asfaltu (była jesień)

W zimie nie jedno auto wyciągałem z zaspy.

Co do spalania 12l lpg miasto, 10l trasa

Welcome to my world, the world of... Quattro!

* z taka roznica, ze mam sedana a LPG zakladalem sam.

... wysłane z WC za pomocą szczotki do kibla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bym chciał ośkę, to bym na pewno nie jeździł audi, bo jest masa innych ładniejszych, z lepszymi silnikami aut, ale aut z napędem tak dopracowanym jak torsen jest niewiele, jeżeli audi to tylko z quattro, śmigam od 3 lat, i tak uniwersalnego auta dawno nie miałem, mam porównanie do FWD i RWD

jak miałem bmw e46 3 lata temu to narzeczona zimą bała się jeździć, bo problemy z wyjeźdzaniem, uślizgi d*py, odkąd mamy b6 z quattro, zimą się nie pyta czy wyjedzie i czy jej nie zarzuci, tylko wsiada i odjeźdza....spokój ducha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, quattro daje bezpieczeństwo na naszych fatalnych drogach, zwłaszcza w zimę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko quattro to ze spali ten litr wiecej to nic w porownaniu do jazdy tym autem zima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie wcześniej jeździłem B6 w quattro przez 3 lata, trafiła się ładna B7 ale niestety ośka jeżdżę nią do 1,5 roku i po zimie stwierdziłem że jednak jak kupować Audi to tylko z quattro bo to zupełnie inny samochód i już rozglądam się za A6 C6 ale tylko z quattro :decayed: No chyba że prędzej trafie upragnione 535d :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko o takie wyniki.

1.8Tq/197KM, 3 osoby, bagaże, opony 235, licznikowe 120, 1600km na tempomacie -> 8,3l/100 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jaki ty masz bak, skoro dizle robiąc 5l na sto nie osiagaja 1300km na baku na trasie, juz nie przesadzaj bo to az śmieszne jest 1600km ze średnim 8,3:polew::polew::polew::polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie policzysz spalanie dla 55l baku i dystansu 1600km to srednie masz 3,4l a nie 8,3:naughty: a przy takim średnim co piszesz to robisz max 650-700km takze cosnie teges:jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez tempomatu zszedl bys jeszcze nizej

Tempomat jest po to żeby go używać, poza tym wtedy rządziło LPG :grin: A i bardzo chętnie do niego wrócę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...