Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji zakleja wszystko dookoła i brud z syfem murowany. Najgorszemu wrogowi plaka nie polecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zaczynało śmierdzieć na ECON w tamtym roku. Użyłem środka do czyszczenia nawiewów/klimy. Wpuszczasz go w formie takiej pianki w sprayu we wlot od filtra kabinowego. Zamykasz szczelnie auto, dajesz na klime i tak z 17stopni, żeby nie zamknął wlotu od filtra, dajesz ustawienia na wszystkie wyloty i psykasz środkiem co jakiś czas tak żeby sobie te pianę zgarnął.

Efekt? Ja jestem bardzo zadowolony. Zrobione w sierpniu i teraz poprawiłem na wiosnę jeszcze raz bo już mniej przyjemny zapach się robił szczególnie zaraz po starcie samochodu i tak jak piszą koledzy wyżej głównie w ECON.

Używałem środka wyglądającego podobnie do tego: Atas Clim - odświeża klimatyzację 400ml | KOSMETYKI \ Czyszczenie klimatyzacji i nawiewów | Kosmetyki i chemia samochodowa, sklep autochemia24.pl

Efekt jak dla mnie jest bardzo dobry. Nie wiem na ile to pomoże jeśli klima jest bardzo zapuszczona, ale jak tylko zaczynają się objawy to u mnie to pomogło znacząco. Przez kilka dni potem wydobywa się ten zapach z kratek, może być średnio przyjemny dla niektórych, ale nie jest bardzo uciążliwy.

Ja ten sposób polecam. Tylko nie nawalcie zbyt dużo tej piany, żeby wentylator sobie spokojnie był w stanie wciągnąć te małe porcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś rozwiązałem podobny problem odnośnie podszybia. odgrzybiłem klimatyzacje wtryskując srodek przez ten gumowy korek pod schowkiem jak zwykle na wiosne jednak po deszczach pojawił sie smród, ale tylko na powietrzy z zewnatrz, na obiegu zamkniętym tego problemu nie było. warto wyjąc filtr i odkrecić jego obudowę(2nakrętki) i tam za nim miałem troche lisci i pyłu z białym nalotem plesni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja mam lepszy numerzklimatyzacja, smierdzialo mi na econie tak samojak u kazdego z was ozonowanie odgrzybianie nic nie dalo. Zdecydowalem sie na wymiane nagrzewnicy parownika a takze plastikowych tuneli od klimy wymienione , po 3 tygodniach od wymiany znowu to samo na econie daje jakas stara scierka, juz nie wiem co moze byc powodem, bede wdzieczny za pomoc Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djthin, a próbowałeś mojego sposobu z tego posta: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/odgrzybianie-klimatyzacji-27734/index11.html#post4251494 ? dla mnie to był najskuteczniejszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprzyjemny zapach zlokalizowany zostal w parowniku i w nagrzewnicy jedno i drugie wymienione wiec myslalem ze problem znikl a tu znowu to samo, choco - uprzednio byl ozonowany z 5 godzin srodek wpuszczalem pod sicnieniem od strony parownika i wentylatora pomagalo na jakis czas a potem znowu to samo, dlatego wymienilem parownik nagrzewnica wentylator i plastikowe wloty bylem przekonany ze juz po problemie a tutaj znowu to samo, Twoim sposobem nie robilem bo watpie aby w dwa tygodnie od zmiany zaszlo juz grzybem, chyba ze problem jest gdzies indziej, raz juz kokpit byl zdejmowany i kolejny raz sie tego nie podejme aby to zrobic :) nie mam juz pomyslu co moze byc powodem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odplyw masz drozny? Kapie pod autem? Myske ze masz osuszacz do wymiany bo dziala jak zapchany klozet i masz toi toi w kabinie, ale moze sie myle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osuszacz nie ma nic do smrodu bo już by klima nie chodziła w "takim" stanie. ☺

Ale odplywy jak najbardziej bo stojąca woda to mop jak....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystakllem z roznych srodkow w spray pianek i byla wielka kupa ale uzylem srodka od kolesia z forum w dziale sprzedam i powiem ze ladnie zadzialalo juz 4 tydzien mam spokoj. pod autem kapala maź wiec poplukalo zdrowo a pryskalem wkladajac dluga rurke w wiatrak i az w przewod za nim , napryskalem przez 10 sek, wyjalem i odpalilem klime na low i sile ok 3 kreski i powtorzylem 2 razy jeszcze i nie narzekam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zep Venture pianka w aerozolu w dziale sprzedam jest sprzedaje kolo o nicku michael130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem takiego środka

KLIMA%202.jpg

Póki co nie śmierdzi.

Zrobiłem dodatkowy otwór w kanale przed parownikiem i pryskałem tu i od strony org. korka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wurth to bardzo dobra firma.

Co do pianek to mówią ze np. taki plak tylko pogarsza sytuacje bo osiada na ściankach i zachowuje się jak klej, przechwytujac śmieci. Później wszystko tak upaprane ze tylko rozbierać i myć zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz uzylem PLAKA i zaluje tego dzialania, wyjalem radio zupelnie z auta, klimatronik wyjalem na tyle na ile kable pozwolily i przykrylem szmatka, a nastepnie nie oszczedzalem i w kratki nawet wkladalem rurke i juz odpowiedni srodek aplikowalem, ktory mial za zadanie oczyscic scianki, bo faktynie ten PLAK wiecej zaszkodzil niz pomogl wiec lepiej aby ludzie czytali watki i zapamietali by nie eksperymentowac z z tanim Gównem jakim jest PLAK i jemu podobnymi, natomiast Wurth jest jak nabardziej godny polecenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu, po wymianie parownika nagrzewnicy przez ok 2 tygodnie byla sloneczna pogoda, po 1 deszczu zaczelo z klimy dawac, moze odplywy jakies zawalone, dzisiaj pod kolem zapasowym zauwazylem nagromadzona zastana wode ok 2 litry, moze gdzies odpywy zawalilo no ale co ma kolo zapasowe umiejscowione w bagazniku do klimy znajdujacej sie przy silniku... moze jakies rady pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup Wurth lub Zep Venture od kolegi z forum zaaplikuj wg opisow w watku i patrz co Ci skapuje przy prawym przednim kole w okolicy nóg pasażera. mi przy pierwszej i drugiej kolejce skapywala brudna piana cos jak capucino dopiero przy trzecim zaaplikowaniu nasiliło się kapanie pod autem i byla to juz woda, narazie jest dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...