Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sam polecam sposób z izopropanolem, w poprzednim roku miałem wielki problem ze smrodem z klimy. Pianki, granaty pomagały na chwile, a po czyszczeniu izopropanolem zapomniałem o temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam środek Atas Clim i chcę go użyć. Niestety instrukcja do niego jest taka badziewna, że nie do końca wiem jak to zastosować, dlatego proszę Was o pomoc.

Założyć rurkę na pojemnik, wyjąć filtr przeciwpyłkowy i spryskać preparatem w miejsce gdzie by zainstalowany filtr. Włączyć klimatyzator na średnią moc i odczekać 60 sekund następnie wyłączyć klimatyzator i założyć filtr na swoje miejsce. Ilość preparatu w butelce pozwala na 2-3 krotne użycie.Preparat można stosować również do klimatyzatorów domowych.

Spryskam miejsce gdzie był zainstalowany filtr, włożę wężyk dalej (ile się da - tam jest taki wentylator) i też prysnę. Dodatkowo do wszystkich nawiewów wpuszczę pianę. Następnie włączę klimatyzator na te 60 sekund, ale na jaką temperaturę? Najniższą (czyli LO)? Co mam dalej robić? Bo tego instrukcja już nie mówi. Mam wyłączyć po 60 sekundach i pozostawić tą pianę tak jak to przy innych środkach piszą na kilkanaście minut? Po tym czasie włączyć ciepłe grzanie? Czytałem inne wątki z tym związane i kilka razy się pojawiło, że każdy taki środek należy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w instrukcji, no ale niestety ta instrukcja jest wyjątkowo uboga. Dlatego może na podstawie Waszych doświadczeń z innymi środkami podpowiecie mi jak zastosować ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam środek Atas Clim i chcę go użyć. Niestety instrukcja do niego jest taka badziewna, że nie do końca wiem jak to zastosować, dlatego proszę Was o pomoc.

Założyć rurkę na pojemnik, wyjąć filtr przeciwpyłkowy i spryskać preparatem w miejsce gdzie by zainstalowany filtr. Włączyć klimatyzator na średnią moc i odczekać 60 sekund następnie wyłączyć klimatyzator i założyć filtr na swoje miejsce. Ilość preparatu w butelce pozwala na 2-3 krotne użycie.Preparat można stosować również do klimatyzatorów domowych.

Spryskam miejsce gdzie był zainstalowany filtr, włożę wężyk dalej (ile się da - tam jest taki wentylator) i też prysnę. Dodatkowo do wszystkich nawiewów wpuszczę pianę. Następnie włączę klimatyzator na te 60 sekund, ale na jaką temperaturę? Najniższą (czyli LO)? Co mam dalej robić? Bo tego instrukcja już nie mówi. Mam wyłączyć po 60 sekundach i pozostawić tą pianę tak jak to przy innych środkach piszą na kilkanaście minut? Po tym czasie włączyć ciepłe grzanie? Czytałem inne wątki z tym związane i kilka razy się pojawiło, że każdy taki środek należy stosować zgodnie z zaleceniami podanymi w instrukcji, no ale niestety ta instrukcja jest wyjątkowo uboga. Dlatego może na podstawie Waszych doświadczeń z innymi środkami podpowiecie mi jak zastosować ten.

witam , koledzy proponuję tą piankę http://a4-klub.pl/index.php?/topic/316013-pianka-do-odkazania-i-czyszczenia-klimatyzacji-zep-venture/ . sam ja stosuje zarówno w samochodach jak i w domowych klimach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mi proponujesz taką piankę, ale póki co jej nie użyję, bo mam już zakupiony Atas Clim, który nie wiem do końca jak stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, zrób tak:

włącz klimę na około 18 stopni. Daj wszystkie wloty na włączone i ustaw moc na blisko maxa.

Teraz idziesz do wlotu filtra kabinowego i wkładasz tam rurkę. Jeśli wloty się pozamykały to zmień ustawienia temperatury lub siły nawiewu. Tylko uważaj na wentylator, żeby go nie zahaczyć jak wsadzasz rurkę. Małymi porcjami rozpryskuj piankę. Zużyj tak około 1/3 tej puszki. Potem pozwól klimatyzacji pochodzić tak z kilka minut jeszcze.

Na koniec poskładaj wszystko i ogólnie wywietrz samochód. Zapach zniknie po kilku dniach.

Ja używam tylko takiego sposobu od dwóch lat. Tak co 4-5 miesięcy i nic nie śmierdzi. Nie ma żadnych problemów. Kolega miał problem z mega zapuszczoną klimą, ozonowanie nic nie dało a taki sposób rozwiązał problem.

Ja używam tego produktu: http://www.mapy2000.webd.pl/zdjecia/chemia/clim%20do%20czyszczenia%20klimatyzacji.JPGatlas clim - czyści i odświeża klimatyzację. Z tego co wiem to jest jeszcze drugi, który nie ma w nazwie czyści. Nie próbowałem tamtego nigdy.

Edytowane przez choco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użyleń innej metody odgrzybiania wyciągnąłem filter powietrza i wpuściłem tam

preparat wurtha 743e085ed6ede5f5m.jpeg :good:

smród od razu zniknął i wyleciał szlam pod samochodem :good:

Kolego, a czy mógłbyś dokładnie opisać jak zrobiłeś to odgrzybianie. Wiem, że sporo latek upłynęło od tego faktu, ale może coś pamiętasz. Pytam, ponieważ na instrukcji obsługi Twojego produktu jest napisane, żeby tę sondę gdzieś włożyć :) Z góry dzięki za odpowiedź...

Edytowane przez olivierofm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A weź kurde przeczytaj kilka dosłownie stron w tym wątku... No na prawdę...

Dzięki za opis. Ponieważ podśmierduje mi na ECON sam myślę co tu z tym zrobić. Zmieniłem filtr ale zaraz po włączeniu nawiewu jest przez chwile smrodek jeszcze. Kolega dorwał w sklepie za około 30 PLN preparat w aerozolu, który umieszczamy wewnątrz samochodu, wyciągamy zawleczkę i spier... :) Klima ma być włączona i na obiegu zamkniętym przez jakiś 15 może 20 minut. W tym czasie z puszki wydobywa się substancja dezynfekucjąca i krąży sobie po całej instalacji. Podobno skuteczne aczkolwiek 30 złotych na puszkę czegoś niwaidaomego pochodzenia... w Norauto czyszczenie ozonem za 50 PLN. Także nie wiem czy warto się brudzić szczególnie z jakimiś piankami i rozkręcaniem schowka.

Kolego "granat" i ozonowanie to profilaktyka na 3 miesiace , nie da sie porownać do czyszczenia ktore opisuje kolega - poczytaj sobie http://www.czyszczenia.pl/oferta/czyszczenie-klimatyzacji/jak by kogos interesowało to we wrocławiu >> http://www.yzzy.pl/index.php<< chlopaki robia to w zaje..stej cenie

Szacun, odpisywać na posta sprzed 7-miu lat. Niezłe wykopaliska, przez ten czas to niektórzy zdążyli klika razy auto zmienić. A ja kilka razy schowe zrzucić;) Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olivier, użyj takiej metody jak opisałem kilka postów wyżej. Wątpię aby tamten kolega robił coś innego.

Tutaj jeszcze podlinkuję do mojej podobnej odpowiedzi w innym temacie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/279794-smierdzi-z-klimatyzacji-dlaczego/?p=4486019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparat wurth-a to nic innego jak izopropanol tyle, ze w ładnej puszce i pięknie opisany jako środek do klimatyzacji. Demontować schowek, wyjąc korek a potem łac ile wlezie. Przez wentylator po stronie filtra to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olivier, użyj takiej metody jak opisałem kilka postów wyżej. Wątpię aby tamten kolega robił coś innego.

Tutaj jeszcze podlinkuję do mojej podobnej odpowiedzi w innym temacie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/279794-smierdzi-z-klimatyzacji-dlaczego/?p=4486019

Dzięki wielkie :hi:

Olivier, użyj takiej metody jak opisałem kilka postów wyżej. Wątpię aby tamten kolega robił coś innego.

Tutaj jeszcze podlinkuję do mojej podobnej odpowiedzi w innym temacie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/279794-smierdzi-z-klimatyzacji-dlaczego/?p=4486019

Olivier, użyj takiej metody jak opisałem kilka postów wyżej. Wątpię aby tamten kolega robił coś innego.

Tutaj jeszcze podlinkuję do mojej podobnej odpowiedzi w innym temacie: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/279794-smierdzi-z-klimatyzacji-dlaczego/?p=4486019

Dzięki wielkie :)

Zakupiłem Twój preparat, zrobiłem jak napisałeś i podziałało, i mało tego, że nie ma smrodku - nie ma smrodu... Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się że pomogło. Ogólnie pianki mają bardzo słabą opinię wśród użytkowników ale ta konkretna takim sposobem jak dla mnie działa dobrze przy zapobiegawczym używaniu.

Daj znać za jakiś czas czy zapach nie wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się że pomogło. Ogólnie pianki mają bardzo słabą opinię wśród użytkowników ale ta konkretna takim sposobem jak dla mnie działa dobrze przy zapobiegawczym używaniu.

Daj znać za jakiś czas czy zapach nie wrócił.

Oki...będę monitorował i na pewno dam znać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem K2. Pomogło.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem K2. Pomogło.

A jaki konkretnie produkt? - bo do klimy jest ich sporo... Pozdrawiam...

Edytowane przez olivierofm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparat wurth-a to nic innego jak izopropanol tyle, ze w ładnej puszce i pięknie opisany jako środek do klimatyzacji. Demontować schowek, wyjąc korek a potem łac ile wlezie. Przez wentylator po stronie filtra to samo.

Ja zastosowałem K2. Pomogło.

A jaki konkretnie produkt? - bo do klimy jest ich sporo... Pozdrawiam...

tak jak opisał mareg. izopropanol pod ciśnieniem nakur*&^% i po ptokach.

ściagamy boczną osłonę podwarzając ją cienkim śrubokretem w miejscu to tego przeznaczonym
bdlgzm.jpg
następnie odkręcamy trzy śruby w wewnątrz schowka na klucz 8 i odłączamy kabelki od lampki schowka
2cpb4ow.jpg
ukazuje nam sie silnik dmuchawy wentylatora odłączamy od niego wtyczkę i odkręcamy trzy śrubki na klucz 5.5 lub torx
zivsxk.jpg
po wyjęciu silnika wentylatora mamy taki widok parownika
65ahc9.jpg
myjemy go pod ciśnieniem ropownikiem
30bhf0z.jpg
izopropanol koszt 15 zł litr starcza na dwa auta oczywiście przy tym wymieniamy filtr przeciwpyłkowy
Edytowane przez koxmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów ostatnio jak większość z was poczułem lekki smrodzik po włączeniu ECON w aucie :/

też stosowałem granata ale nic nie dało to zbytnio więc szwagier załatwił z kopalni preparat INNOTEC Airco Clean Control który tam stosują do klimy w maszynach trzeba tylko wypsikać wszystko na parownik.

Postanowiłem dzisiaj zdemontować schowek, wentylator, gumową zaślepkę żeby dostać jak najlepiej do parownika i filtr kabinowy. W zestawie jest bardzo długa rurka, zastosowałem preparat wypsikałem cały pojemnik w parownik z obu stron wyczekałem 15 minut jak instrukcji założyłem wentylator, włączyłem klime na 5 minut jak pisało i skręciłem wszystko, dałem nowy filtr oczywiście. Autko musiało postać pootwierane parę godzin, więc pod wieczór odpaliłem auto włączyłem klime przejechałem sie jak wracałem dalem na econ i nic nie smierdzi odziwo wiec z preparatu jestem zadowolony :)

Pewno czas pokaże czy warto było tyle się bawić :D ale napiszę po czasie czy preparat ten jest dobry żebyście wiedzieli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem metodę Tunap - oczywiście mogę z czystym sumieniem polecić. Szkoda było kasy na wcześniejsze ozonowanie, pianki, aerozole itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest koles na alledrogo co sprzedaje 0.5 litra i pianke za 50zl. Pistolet do konserwacji i mozna odgrzybiac

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izopropanol w każdym sklepie z elektronicznymi częściami.

http://mselektronik.pl/srodek-czyszczacy-izopropanol-200ml-kontakt-chemie.html

Bo to popularny kontakt do czyszczenia styków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeczytałem już wszystkie posty,mam już pomysł co i jak ale chciałbym Was zapytać jakie środki kupić bo chciałbym jakąś dobrą piankę i granat tylko jaki?

Pianka Plak chyba odpada bo duzo osób ją krytykuje bo zakleja a Wurth pomaga ale większości na tydzień więc też odpada.

Osobiście jestem za firmą Liguily Moly bo mam zalany taki olej i jest super.Czy ktoś korzystał z tej firmy?

A druga sprawa to nie zauważyłem aby mi woda skraplała się pod autem po wyłączeniu klimy.W tamtym roku jeszcze widziałem plame wody pod autem a teraz nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...