Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

wojtas_7, ja tam polecam ten preparat: http://www.autokosmetyki.pl/atas-clim-czysci-i-odkaza-klimatyzacje-400-ml,p1407.html

Już polecałem go tu na forum. Jeden z kolegów pisał, że nic nie pomagało, a to załatwiło problem.

plus instrukcja: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/279794-smierdzi-z-klimatyzacji-dlaczego/?p=4486019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię Izopropanol bo dużo pozytywnych opini i granat firmy Ligui Moly tylko mam pytanie co pierwsze zastosować?

Granat na końcu czy pierwsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię Izopropanol bo dużo pozytywnych opini i granat firmy Ligui Moly tylko mam pytanie co pierwsze zastosować?

Granat na końcu czy pierwsze?

Izopropanol jako pierwszy, ponieważ on służy do odkażania i mycia. To właśnie nim należy umyć parownik. Ja używałem do tego celu ropownika (zdjęcie ktoś zamieścił na poprzedniej stronie) podłączonego do kompresora. Dzięki czemu alkohol został bardzo mocno rozpylony i dociera zdecydowanie lepiej w każdy zakamarek. Do tego celu zużyłem około 1 litra Izopropanolu. W kratki jak pryskać to bardzo delikatnie i przez max 2-3 sekundy. Tak naprawdę to parownik jest źródłem tego śmierdzenia, dlatego trzeba go bardzo mocno spryskiwać. W między czasie, podczas kilkuminutowego pryskania w parownik zaobserwuj czy pod samochodem zaczyna on kapać. Jeżeli nie to zwiększ dawkę alkoholu i później zaobserwuj. Jeżeli nie będzie po tym mocno kapać tzn, że masz niedrożny otwór odprowadzający wodę. Musisz go zlokalizować i przeczyścić. Pamiętaj żeby tak samo wyczyścić wentylator, elementy plastikowe od filtra kabinowego, aż do parownika. Ja używałem do tego zwykłej szmatki. Najpierw pryskałem alkoholem a później czyściłem. Na białej szmatce widać było ewidentnie czarną maź :) Jak skończysz działać alkoholem to poczekaj, aż on ścieknie i odparuje. Następnie delikatnie naciskasz przycisk odblokowujący granata ale tak żeby bo całkiem nie odblokować i pryskasz bezpośrednio na parownik przez jakiś czas. Na koniec wszystko skręcasz i reszte granatu całkowicie odblokowujesz i używasz według instrukcji czyli obieg wewnętrzny itd itp...

Pamiętaj, że najważniejszy w tej zabawie jest bardzo dokładne wyczyszczenie parownika. Nie zawsze alkohol i granat pomoże...

Edytowane przez tomasz102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapachu to słyszałem ostatnio nowinę, że warto kupić kawę mieloną - otworzyć i zostawić na noc. :naughty: Na pewno nie pomoże to w kontekście smrodu z klimy - ale na pewno działa, jeśli w ogóle jest nieprzyjemny zapach w aucie. Podobno zapach na drugi dzień przypomina ten z wyrobów skórzanych. Sprawdzam osobiście co to da - za jakiś czas napiszę o efektach skórzanego zapachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mielona, tylko ziarnista i żadna to nowość.Już nasze babcie tak robiły. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ziarnista :D Ja zapodałem mieloną - zobaczymy co będzie.

Nie mielona, tylko ziarnista i żadna to nowość.Już nasze babcie tak robiły. [emoji12]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że ziarnista :D Ja zapodałem mieloną - zobaczymy co będzie.

Nie mielona, tylko ziarnista i żadna to nowość.Już nasze babcie tak robiły. [emoji12]

spróbojci tego pomaga http://a4-klub.pl/index.php?/topic/316013-pianka-do-odkazania-i-czyszczenia-klimatyzacji-zep-venture-cena-promocyjna/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michael130 W jaki sposób aplikuje się ten preparat? Na parownik po zdjęciu schowka?

Wysłane z mojego XT1032

Edytowane przez Brzozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michael130 W jaki sposób aplikuje się ten preparat? Na parownik po zdjęciu schowka?

Wysłane z mojego XT1032

Najlepiej by było na parownik , ja od 5 lat wpryskuje na kręcący sie na maxa wentylator nawiewu powietrza , oczywiscie po wyjęciu filtra przeciwpyłkowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię tak samo jak Michał, tylko że z płynem Atas Clim.

Michał, ile razy w roku rozpylasz piankę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blad, prosze o usunięcie.

Edytowane przez cobiiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się pod autem spust z parownika nie mogę go zlokalizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w Norauto czyszczenie ozonem za 50 PLN. ...

Ta bardzodobra cena, wszędzie w Krakowie gdzie szukałem to trzeba dac za taką usluge minimum 150 PLN

drogo samo ozonowanie nie kosztuje więcej niż 50-60 PLN. Ja w swoim warsztacie (jestem właścicielem :naughty:) w Suwałkach ozonuję za 40 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem sobie przeozonowac Klimek samemu. Tylko jak mam ustawić climatronika na auto dac najniższa temperaturę LO i obieg zamknięty? ??

Edytowane przez tomekk30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na wyłączonym silniku. Najlepiej podłączyć ozonator z zewnątrz. Warsztaty często robią błąd wsadzając urządzenia do środka i zostawiają na godzinę. Dlaczego błąd? Na to pytanie odpowie dzieciak z drugiej gimnazjum, albo Wikipedia :wink:

W be siedem jak ci zapodaje już z klimy na econie, ozonowanie pomoże tyle co umarłemu kadzidło :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po próbach z kostkami do zmywarki, wurtha, użyłem też granata Plaka, oraz używałem IPY, i po niej najdłużej utrzymywał się świeży zapach.
Chciałbym użyć teraz oprócz IPY, Clean-n-Safe, Renewz oraz Coil Disinfectant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ozonowanie to sporo jest reklamy na forach różnych firm typu: zrobiłem ozonowanie w firmie "xxxxxx" i jestem mega zadowolony, a zapłaciłem jedynie xx zł.

Prawda jest taka, że ozonowanie jest proste i nie musi to być firma xxx trzeba spełnić kilka warunków:

1. Temperatura na zewnątrz poniżej 20 C

2. Ozonator najlepiej dać na zewnątrz

3. Rurka wprowadzająca ozon ma być a miarę wysoko (O3 cięższe niż O2)

4. Klimatyzacja on, obieg wewnętrzny i tryb" LOW" (wyłączony obieg na nogi)

5. Po ozonowaniu wietrzymy kilku minut samochód. Jeżeli ozonator jest wydajny to tak będzie dalej czuć jagodowy zapach przez jeszcze kilka dni.

Ozonatory poniżej 1,5 g/h to raczej zabawki, które mogą służyć do ozonowania jabłka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po próbach z kostkami do zmywarki, wurtha, użyłem też granata Plaka, oraz używałem IPY, i po niej najdłużej utrzymywał się świeży zapach.

Chciałbym użyć teraz oprócz IPY, Clean-n-Safe, Renewz oraz Coil Disinfectant.

Co to za preparat IPY?

Wysłane z mojego XT1032

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...