Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z


Yaqb

Rekomendowane odpowiedzi

Albo ze skraplacza zasyfionego, albo z dna gdzie jest odpływ zat"'kany i stoi kałuża wtedy jest efekt mopa.

Odpływ jest chyba dobry bo kapie pod autem kiedy Klima chodzi A do tego skraplacza to idzie się jakoś dobrać żeby godz wyczyścić? ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w pierwszym poście tego tematu masz napisane. Pod schowkiem masz otwór.

Ja po raz drugi użyłem Wurtha i tym razem zadziałał idealnie. Polałem nim obficie na parownik tak, że kapało pod autem i zostawiłem nasączone na noc. Teraz cieszę się czystym powietrzem nawet po wyłączeniu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz oby na długo :wink:

Dziś 3 razy popsikałem przez otwór od schowka klimatyzowanego Coil Disinfectant (15 minut odczekałem za każdym razem) oraz zużyłem około 2 litrów IPY. IPĄ psikałem opryskiwaczem do roślin (niby 3bary) z dwóch stron parownika. Jutro poprawka ipą + kompresorem :)

Edytowane przez Zymek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano, ja włałem całego WURTHa przez otwór za schowkiem, dam znać co i jak :D

EDYCJA:

No i ten WURTH troszeczkę pomógł ale mało mu jeszcze :) jutro kupię bukłaczek izopropanolu :) z pomocą kompresora damy radę :D

Edytowane przez pite
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego kompresorem popsikałem na parownik przez otwór od klimatyzowanego schowka i przez włączony na maxymalnych obrotach wentylator. Dziś Coil + Ipa, na zmianę...a co.. :) Na koniec samym powietrzem popsikałem w parownik lekko go przedmuc**jąc. Dam znać czy będzie poprawa, chociaż wątpię aby na całe lato wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy zastosowałem Atas Clim. Smród zaczynał powracać po około 1,5 miesiąca.

Mechanik polecił mi używanie klimy przy zamkniętym obiegu żeby niepotrzebnie nie chłodzić świeżo napływającego powietrza. Czy ta rada jest dobra? Myślałem że obieg zamknięty używa się tylko wtedy, kiedy na zewnątrz występuje jakiś smród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy zastosowałem Atas Clim. Smród zaczynał powracać po około 1,5 miesiąca.

Mechanik polecił mi używanie klimy przy zamkniętym obiegu żeby niepotrzebnie nie chłodzić świeżo napływającego powietrza. Czy ta rada jest dobra? Myślałem że obieg zamknięty używa się tylko wtedy, kiedy na zewnątrz występuje jakiś smród.

Zmień mechanika. Jak odpalasz klimę to przełączy się się automatycznie na obieg wewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zdemontowałem schowek i zaaplikowałem całkiem sporo Izopropanolu bezpośrednio na parownik. To samo zrobiłem poprzez dmuchawę. Wymieniłem też filtr na nowy. Izopropanolu zużyłem 2x 400 ml - więc całkiem sporo. Dziś rano było wszystko ok. ale tylko rano... :decayed: Wieczorem włączyłem tryb ECON i dalej smród i chwilowe parowanie szyby. Odpływ raczej jest sprawny bo w trakcie aplikowania środek ściekał pod samochód. Wszystko wskazuje na to, że w moim przypadku pozostaje już tylko kompleksowa obsługa układu klimatyzacji. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zdemontowałem schowek i zaaplikowałem całkiem sporo Izopropanolu bezpośrednio na parownik. To samo zrobiłem poprzez dmuchawę. Wymieniłem też filtr na nowy. Izopropanolu zużyłem 2x 400 ml - więc całkiem sporo. Dziś rano było wszystko ok. ale tylko rano... :decayed: Wieczorem włączyłem tryb ECON i dalej smród i chwilowe parowanie szyby. Odpływ raczej jest sprawny bo w trakcie aplikowania środek ściekał pod samochód. Wszystko wskazuje na to, że w moim przypadku pozostaje już tylko kompleksowa obsługa układu klimatyzacji. :facepalm:

Możesz kupić jeszcze tunap. W wątku obok pisałem, że alkohol IP średnio się sprawdza. Od razu powiem Ci, że ozonowanie lub innego rodzaju tanie środki się nie sprawdzą w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zdemontowałem schowek i zaaplikowałem całkiem sporo Izopropanolu bezpośrednio na parownik. To samo zrobiłem poprzez dmuchawę. Wymieniłem też filtr na nowy. Izopropanolu zużyłem 2x 400 ml - więc całkiem sporo. Dziś rano było wszystko ok. ale tylko rano... :decayed: Wieczorem włączyłem tryb ECON i dalej smród i chwilowe parowanie szyby. Odpływ raczej jest sprawny bo w trakcie aplikowania środek ściekał pod samochód. Wszystko wskazuje na to, że w moim przypadku pozostaje już tylko kompleksowa obsługa układu klimatyzacji. :facepalm:

Możesz kupić jeszcze tunap. W wątku obok pisałem, że alkohol IP średnio się sprawdza. Od razu powiem Ci, że ozonowanie lub innego rodzaju tanie środki się nie sprawdzą w Twoim przypadku.

Dzięki za podpowiedź. A przy tej okazji znalazłem takie demo tej firmy:

https://www.youtube.com/watch?t=105&v=dDKBHKssdVo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to panowie oglądałem, ale domyślam się że ciśnieniem ,,sprejowym,, to sobie można popsikać...( bo też w spreju to mają)

Uważam, że usługa w Tunapie może być ostatnią czynnością, która pozbawi nas smrodu na econie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ktoś się orientuje ile serwisy za takie coś kasują ? Bo na allegro też można ten środek kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ktoś się orientuje ile serwisy za takie coś kasują ? Bo na allegro też można ten środek kupić.

W ASO vw/audi 220zl

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W tej cenie jest cały serwis klimy łącznie z odgrzybianiem metoda cisnienioea Tunap

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ktoś się orientuje ile serwisy za takie coś kasują ? Bo na allegro też można ten środek kupić.

W ASO vw/audi 220zl

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W tej cenie jest cały serwis klimy łącznie z odgrzybianiem metoda cisnienioea Tunap

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeśli rzeczywiście 220 zł miałbym zapłacić za kompleksową obsługę klimy (ze sprawdzeniem szczelności układu, uzupełnieniem czynnika chłodzącego itd.) to moim zdaniem to niewygórowana cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem OZONOWANIE następnie wymieniłem filtr kabinowy. Następnie zdemontowałem schowek wyjąłem tą zaślepkę (co koledzy piszą powyżej) tam w waliłem całego WURTHA na parownik. Następnie jeszcze raz Ozonowanie. (wszystko w odstępach parodniowych ) Efekt ????? Jak włączę na klimatronik jest ''morska świeżość'' ale jak przełączę na ekon to jeszcze w paru procentach zalatuje.. (starymi myszami) Użyłem dziś jeszcze granat zobaczę czy pomoże ?? tylko powiedzcie mi granat jak używacie to na wyłączonej klimie, tylko obieg wewnętrzny?????. Bo tak miałem w opisie tego co kupiłem !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie można kupić zestaw Tunap Conra Sept razem z tym pistoletem do płukania parownika?

Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z salonu gdzie sprzedają/serwisują fiaty, alfy, jeepy:

W odpowiedzi na Pana zapytanie uprzejmie informuje, iż czyszczenie układu klimatyzacji preparatem firmy Tunap wykonujemy we wszystkich markach samochodu, a koszt uzależniony jest od dostępu do parownika i waha się od 120 do 180 złotych plus koszt filtra p/pyłkowego którego też od razu trzeba wymienić.

W A4B7 dostęp jest tylko przez tą zaślepkę za schowkiem?

Edytowane przez Brzozek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze od strony wentylatora


Orientuje się ktoś gdzie można kupić zestaw Tunap Conra Sept razem z tym pistoletem do płukania parownika?

Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

http://allegro.pl/do-odgrzybiania-klimatyzacji-tunap-contra-sept-vat-i5498551247.html

http://allegro.pl/odgrzybiacz-klimatyzacji-tunap-contra-sept-klima-i5480222162.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...