Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Narty Austria/Włochy


Buba

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś mógłby podrzucić jakieś ciekawe miejscówki na wyjazd na narty/deskę? Najlepiej region z miejscówkami do spania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zell am See widziałem w lecie, było trochę tras zjazdowych, ogólnie prześliczna miejscowość i stosunkowo blisko (w porównaniu do Tyrolu).

panorama_winter_zell_am_see.jpg

Widziałem jeszcze Imst w Austrii, również latem, ale to już stosunkowo daleko, trzeba przez Niemcy lecieć najlepiej. Fajna atrakcja w Imst :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zell i Kaprun. Wrzuciłeś to zacząłem szukać coś o tych miejscach i ludzie nie są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie byliśmy na 7 dni w Tyrolu, apartament mieścił się w mieścinie RIED, natomiast jeździliśmy w LADIS, FISS i SERFAUS, dużo tras, dość fajnie, fajne knajpy z dobrym jedzeniem, był to mój pierwszy poważny wyjazd na deskę więc nie mam porównania, jeden dzień spędziliśmy w Szwajcarii (w sumie jeździliśmy tam po alkohol dość często:decayed::grin:) i tam również było spoko, z rana piękny sztruks, tyle że mnie prosta i równa trasa nie kręci, bardziej odpowiada mi puch i różnego rodzaju przeszkody :wink:

Wiem że ekipa z zeszłego roku jedzie znowu w te same miejsce na początku grudnia więc miejsce godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś na austriackiej winietce zaoszczędzić chce:wink:, to jak najbardziej Zell, Christlumam http://www.pistenplan.info/images/achensee_pistenplan.jpg , czy Seefeld http://www.seefeld.com/fotos/aktivitaeten-winter/pistenpanorama.jpg. We Włoszech Rittner Horn z fantastycznymi widokami i polsko-slwacka obsługą w hotelu Tann. Ostatnio byliśmy w Zuers http://bilder.skigebiete-test.de/skigebiete/397/lech-zuers-am-arlberg_pistenplan_l2.jpg w Thurnher's Alpenhof (nasi tez tam są:decayed:) z trochę wysoko noszącą się szefowa, ale ogólnie na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat jeżdżę do tego ośrodka w Austrii: Saalbach Hinterglemm*-*saalbach.com | Tourismusverband Saalbach Hinterglemm :thumbup1:

A masz jakieś fajne miejscówki do spania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat jeżdżę do tego ośrodka w Austrii: Saalbach Hinterglemm*-*saalbach.com | Tourismusverband Saalbach Hinterglemm :thumbup1:

A masz jakieś fajne miejscówki do spania?

3- krotnie byłem w tym pensjonacie http://www.austria.pl/hotele/saalbach/pensjonat-eder.xml

w samym centrum przy wyciągach:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do kronplatz... najnowocześniejsza infrastruktura w europie....może nie za wysokie górki (sezon tylko do połowy marca), ale sporo tras... polecam też madonnę di campiglio, co prawda wieczorami nie za bardzo jest co robić, ale bedąc tam 3 razy, trafiałem na trasy, których nie objechałem poprzednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do kronplatz... najnowocześniejsza infrastruktura w europie....może nie za wysokie górki (sezon tylko do połowy marca), ale sporo tras... polecam też madonnę di campiglio, co prawda wieczorami nie za bardzo jest co robić, ale bedąc tam 3 razy, trafiałem na trasy, których nie objechałem poprzednio :)

właśnie tam się chyba wybiorę bo znalazłem skipass free w styczniu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedź do kronplatz... najnowocześniejsza infrastruktura w europie....może nie za wysokie górki (sezon tylko do połowy marca), ale sporo tras... polecam też madonnę di campiglio, co prawda wieczorami nie za bardzo jest co robić, ale bedąc tam 3 razy, trafiałem na trasy, których nie objechałem poprzednio :)

właśnie tam się chyba wybiorę bo znalazłem skipass free w styczniu:wink:

jeżeli Włochy, to tylko marzec/kwiecień, a dlatego że skipass również free, a pogoda miód malina - dolina Val Di Sole swoją nazwę ma nie przypadkiem.

Do tego 3 piękne ośrodki do jeżdżenia: Folgarida/Marileva, Madonna Di Campiglio i niedaleko lodowiec - Passo Tonalle.

Chyba musisz chwilę sie zastanowić, kiedy chcesz jechać, czy warto jechać dalej niż Austria? - np Włochy ( moim zdaniem trasy dużo lepiej przygotowane w Austrii niż we Włoszech) za to pogoda pewniejsza we Włoszech.

Do rezerwacji ( prócz kontaktów poleconych) korzystam ze strony Urlaub in den Alpen - Hotels/Unterkünfte, Skiurlaub oder Wanderurlaub | Tiscover

Z ośrodków narciarskich, które ja mogę polecić to :

Austria:

Solden, Ischgl, Fiss-Serfauss-Ladis,

Czy też Włochy: właśnie dolina Val Di Sole :wink:

---------- Post dopisany at 23:49 ---------- Poprzedni post napisany at 23:47 ----------

W zeszłym sezonie byliśmy na 7 dni w Tyrolu, apartament mieścił się w mieścinie RIED, natomiast jeździliśmy w LADIS, FISS i SERFAUS, dużo tras, dość fajnie, fajne knajpy z dobrym jedzeniem, był to mój pierwszy poważny wyjazd na deskę więc nie mam porównania, jeden dzień spędziliśmy w Szwajcarii (w sumie jeździliśmy tam po alkohol dość często:decayed::grin:) i tam również było spoko, z rana piękny sztruks, tyle że mnie prosta i równa trasa nie kręci, bardziej odpowiada mi puch i różnego rodzaju przeszkody :wink:

Wiem że ekipa z zeszłego roku jedzie znowu w te same miejsce na początku grudnia więc miejsce godne polecenia.

będzie replay :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Livigno spędziłem łącznie około 28 dni swojego życia :) spoko miejscówka, tanie picie (strefa wolnocłowa), dobre jedzenie, jest gdzie wyjść wieczorem, rozwijają infrastrukturę, cenę wyjazdu nieznacznie podbija koszt przejazdu przez tunel z CH do I/Livigno, w teorii najwięcej dni słonecznych w roku ze wszystkich europejskich kurortów...trasy ok, ale w czasie freeski przeważają Czesi, Słowacy i my Polacy.

Osobiście nie preferuję wyjazdów w alpy, w terminach innych niż marzec/kwiecień... po co jechać, jak tam jest pełna zima i piździ jak cholera.... w kwietniu, w livigno załapałem pewnego roku spoko freeride, co można sprawdzić np. tu:

EML Livigno trip 2012 - rejected footage on Vimeo

jakbyś szukał apartamentów, w dobrej cenie i 'normalnym' standardzie, to poszukaj LaRugiada, mają obiekty w 3 miejscach Livigno, bezpośrednio przy carosello 3000, i dwa w centrum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kolege Włocha ktory mieszka na północy.

Zna kazdy zakątek narciarski, jak ktos chce zasiegnac rady to moge podac nr telefonu.

Spokojnie sie dogadacie dobrze mowi po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, leci ktoś na narty/deske niedługo? Ja 28stego Marca lecę na snowboard do Włoch, a konkretnie to Mezzana czyli rejon Marilleva i rzut beretem od Madonna di Campiglio, mam nadzieję, że śnieg będzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...