Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Efekt pulsacji ciśnienia w kabinie


jogi1978

Rekomendowane odpowiedzi

Mam a4 avant (b6)1.9tdi .Wczoraj zrobiłem mały eksperyment jadąc jakieś 70km otworzyłem tylko tylnice okna prawe i lewe. I Coś sie dziwnego dzieje w kabinie nagle ciśnienie pulsuje :mysli:i efekt , bardzo nieprzyjemne uczycie w uszach :kox:( pulsujące uderzenia ciśnienia w bębenkach).Czy ktoś takiego oprócz mnie ,zaobserwował????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to wina drogi którą jechałeś, a dokładniej drzew co posadzone były dość gęsto, i blisko drogi?

Wtedy fala się od nich odbija i szybko wraca, dająć efekt "głośno - cicho - głośno - cicho" co można odbierać jako dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę to w 3 literach:

OMG.

Takie coś to normalne czy są drzewa, czy budynki czy cokolwiek innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz pokuśmy się o wyjaśnienie tego zjawiska (już wiem kto się tu pojawi, aby nam to wszystko ładnie napisać :naughty: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG czy WTF, można dziwić się że rzucamy kamień do wody i powstaje plusk... choć to raczej normalne.

Ale są niektóre drogi, że coś w nich jednak jest z akustyką :) Tyle że to na pewno nic złego, nic z Audi, ani nic do naprawy.

Tak po prostu jest i raczej nic nie da się zrobić jak nie otwierać okna, gdy nas to denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie wina drogi. Mechanika gazów jest dość złożonym zagadnieniem... Podejrzewam, że wynika to z podciśnienia wytwarzanego przez powietrze opływające samochód - przy pewnej prędkości zależnej od kształtu samochodu (aerodynamika) podciśnienie jest wystarczające żeby wyssać powietrze ze środka, a w jego miejsce musi nalecieć inne, bo wytworzyłaby się próżnia. Ta wymiana gazów, to pewnie to pulsowanie :mysli:

Ale głowy nie dam :afro:

Jedno jest pewne - z Twoim autkiem wszystko :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to nie od drogi ,to całkiem inne odczucie bardziej intensywne i bardzo uciążliwe dla bębenków w moich uszach.Dlaczego mówię że nie od drogi ,bo zjawisko występóje tylko i wyłącznie wtedy jak uchylę tylne okna a przednie są zamknięte. Absolutnie nie ma takiego zjawiska jak uchylę przednie a tylne są zamknięte.Na takim samym odcinku drogi,ta sama prętkość. Darek_G całkiem całkiem to opisał zjawisko ,które jest najbardziej zbliżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś cieniasa z możliwością demontażu szyberdachu (zostawała dziura - bez wiatrołapa) i powiem tak... przy pewnej prędkości było takie pulsowanie ciśnienia że mało co wypadku nie spowodowałem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam efekt występuje w A4 B5 Avant.

W srodku walki ciśnieniem że uszy bolą (po przekroczeniu 60-70kmh).

Jeżeli okno tyle jest tylko uchylone (<5cm) to jest OK.

Po empirycznym sprawdzeniu, w części jest to "zasługa" tego plastku co jest przy prowadnicy tylnej szyby (ten trójkącik).

Co do powodów to trudno wyrokować - może koło albo areodynamika auta.

dodam że takiego efektu nie ma w ogóle choćby np. w Polonezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taki efekt i o dziwo z jednej strony jest bardziej nasilony dokładnie z lewej i przyczyne widze w łożysku tylnego koła. Przy zamkniętych szybach bardzo szumi to koło. :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam a4 avant (b6)1.9tdi .Wczoraj zrobiłem mały eksperyment jadąc jakieś 70km otworzyłem tylko tylnice okna prawe i lewe. I Coś sie dziwnego dzieje w kabinie nagle ciśnienie pulsuje :mysli:i efekt , bardzo nieprzyjemne uczycie w uszach :kox:( pulsujące uderzenia ciśnienia w bębenkach).Czy ktoś takiego oprócz mnie ,zaobserwował????

Tak, ja. Niestety chyba wiekszosc samochodów z grupy VAG tak ma. U mojego brata w Golfie nie da sie jechac powyzej 80, bo bebenki wysiadaja. Ja sobie z tym radze uchylajac delikatnie przednią szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam a4 avant (b6)1.9tdi .Wczoraj zrobiłem mały eksperyment jadąc jakieś 70km otworzyłem tylko tylnice okna prawe i lewe. I Coś sie dziwnego dzieje w kabinie nagle ciśnienie pulsuje :mysli:i efekt , bardzo nieprzyjemne uczycie w uszach :kox:( pulsujące uderzenia ciśnienia w bębenkach).Czy ktoś takiego oprócz mnie ,zaobserwował????

Podlacz VAG-a i zrob logi to sie wszystko wyjasni na 100% :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde spadlem z krzesla :hahaha:

przeciez to normalne zjawisko zwiazane z aerodynamika. nie ma mowy o zadnhych duchach, ani niesprawnosci :kawa:

zjawisko moze sie pojawic zarowno przy otwartych przednich jak i tylnych oknach, przy czym m.in. zalezy od wielkosci uchylenia okien, predkosci pojadzu, im bardziej uchylone tym szybciej trzeba jechac.

wyjasniajac je po chlopsku jadac powietrze oplywajace samochod jest rozpychane przez przod samochodu do gory, bokow i dolu, w zwiazku z tym przy samej karoserii zwieksza sie lokalnie cisnienie powietrza, na poziomie kabiny ( jest bardziej pekata ) wzrasta ponownie. strumienie powietrza gdy tylkko pojawia sie jakies przewezenie pjazdu ulegaja rozprezeniu, zawirowaniu, czy jak tam kto chce to nazwac, trafiajac na otwarte okna wdzieraja sie do kabiny powodujac zwiekszenie cisnienia w kabinie, poniewaz okna otwarte sa z dwoch stron, nastepuje symetryczny wzrost csnienia, i przy pewnej wartosci jego odbicie, tak jakbyscie zgniatali nadmuchany balon, najpierw sie nadda, a pozniej stara sie rozprezyc. to jest wlasnie slyszalne jako pulsowanie, przy czym im szybciej sie jedzietym wieksza czestotliwosc.

BTW, zasada podobna jak wytwarzanie dzwiekow w intrumentach muzycznych np fujarce. tylko tutaj mowimy o czestotliwosci 3-6 Hz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taki efekt i o dziwo z jednej strony jest bardziej nasilony dokładnie z lewej i przyczyne widze w łożysku tylnego koła. Przy zamkniętych szybach bardzo szumi to koło. :kwasny:

Podlacz VAG-a i zrob logi to sie wszystko wyjasni na 100% :tongue4

Nie no po prostu tylko jedno powiem :OMG::polew:

Musashi wszystko wyjaśnił.

Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...