Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie poziomu oleju


jarfab0511

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w silniku BRE ( 2.0 16V ) weszło niecałe 3,5l do maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowalem olej to w sklepie powiedzieli ze wchodzi 4.3l juz zlalem 6 setek jest w normie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik oleju w misce a właściwie jego analiza stanu oleju zależna jest od oleju, temperatury no i oczywiście stanu oleju.

Pomijając ewentualną jego usterkę jeśli wlewacie olej zgodny ze specyfikacją VAG to problemów nie będzie.

Np. na Mobilu, Lotosie tak się zdarza a na Castrolu Edge nigdy. Sprawdziłem to na Mobilu 5W40 i kontrolka zaświeciła się po 2000km, po zalaniu Castrolem Edge 5W40 przejechane 13000km ani raz.

Czyli

kwestia miarek - nie

czujników temp. chłodziwa - nie

jakości oleju (takie co lubi grupa VAG - bo czujnik do nich był skalowany - kalibrowany) - TAK

Zalałem do swojej Audi olej Castrol EDGE 5w40 i po przejechaniu 1000 kilometrów pojawiła sie kontrolka niskiego stanu olej po jakims czasie zgasła. Teraz przejechałem 2500km i kontrolka sie zapaliła ponownie. Na zimnym silniku stan oleju jest miedzy min-max a jak go rozgrzeję to pokazuje max.

Czy czujnik przyczyna jest wadliwy czujnik czy te czujniki tak maja jesli stan oleju jest na zimnym silniku pomiedzy kreskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju sprawdzaj 3 minuty po zgaszeniu rozgrzanego silnika. Mi kontrolka zapala się jak poziom spadnie do ok 1/4 miarki na bagnecie.

Poza tym u mnie jest wyższy poziom po całonocnym postoju niż na ciepłym silniku.

Edytowane przez Tombik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju sprawdzaj 3 minuty po zgaszeniu rozgrzanego silnika. Mi kontrolka zapala się jak poziom spadnie do ok 1/4 miarki na bagnecie.

Poza tym u mnie jest wyższy poziom po całonocnym postoju niż na ciepłym silniku.

A ile zazwyczaj dolewasz? 0.5l?

Jeśli na ciepłym bedzie max to rozumiem ze stan oleju jest ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak daleje 0,5l to mam 3/4 na ciepłym silniku i tak staram się utrzymywać

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka ilosciowo roznica jest pomiedzy min a max na bagnecie w silniku BLB? 0,5 l czy mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz "suchy" silnik to tyle zalejesz. przy zmianie oleju mi w BPW wchodzi 3.6l

Od ponad dwóch lat do wymiany oleju używam wysysarki , jak mi się nie spieszy to po dokładnym pomieszaniu sondą w misce i obudowie filtra , spokojnie do maxa na bagnecie wchodzi mi 4l oleum :decayed:

Jaka ilosciowo roznica jest pomiedzy min a max na bagnecie w silniku BLB? 0,5 l czy mniej?

W 1,9 i dwulitrówkach TDI pomiędzy minimum i maximum na bagnecie jest różnica ok. jednego litra oleju :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem i dokładnie nie wiem o co chodzi. Zaświeca mi się niski stan oleju, ale po sprawdzeniu wszystko jest w porządku tzn. olej podchodzi pod max. Wiem że otworzenie maski powoduje że na parędziesiąt kilometrów błąd gaśnie, ale niestety pojawia się ponownie. Co mogę z tym fantem zrobić?? Czujnik może być walnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jak się zaświeci to jeszcze raz sprawdzę olej, jak będzie stan to chyba bede próbował zrobić tak jak ma być :wink: jakbym gdzieś zapomniał o wyłączeniu to chyba bym się wkurzył jakby rzeczywiście był minimum i zaświeciła się juz czerwona lampa alladyna :decayed:

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że ktoś pisał o zmianie bagnet na ciut krutszy -aso taki zaleca i wtedy do silnika nie leje się 3,8l a równe 4l oleju i problem z czujnikiem znika...

W którejś grupie można podejrzeć vcds'em jaki pokazuje poziom i temp.oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede się musiał dowiedzieć o ten bagnet w takim razie, ale pierwsze znajdę kogoś z VCDSem i się sprawdzi faktyczny poziom oleju.

PS. A VCDS nie bierze info o poziomie oleju z tego właśnie czujnika? Pytam bo nie wiem ;)

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie z tego czujnika...tam są 3 przewody-masa poziom i temp.oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak czujnik będzie walnięty to nie będzie cos źle odczytywać?

Wysłane z iPhone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...