Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzenie poziomu oleju


jarfab0511

Rekomendowane odpowiedzi

Serio musiałem kiedyś rozbabrać silnik po 1000 km od wymiany oleju u mnie. Naprawdę tragedia. Olej w stanie czarna maź. LongLife = porażka dla kogoś kto dba o samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dopinam się do tematu....Od jakiegoś tygodnia jestem posiadaczem Audi A3 2.0 BKD 140KM. Od czasu do czasu zapala się tez właśnie żółta kontrolka oleju...sprawdzam na bagnecie a oleju max...Żeby było śmieszniej...po zatrzymaniu sie i otwarciu maski oraz sprawdzeniu stanu na bagnecie błąd znika...I jest z nim spokoj znowu na jakiś dłuższy czas. W poniedziałek jade na zmiane oliwy...wiec zobaczymy co bedzie. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie umarł czujnik poziomu oleju albo coś ze stykami. Jak otwierasz maskę to audi jest kumate i gasi kontrolkę bo przecież podnosiłeś maskę to pewnie i sprawdzałeś olej. U mnie to już jest od paru miesięcy. Mam nowy czujnik i czekam tylko aż oliwa będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczyścić połaczenia czujnika w masce + kostki idace do niego oraz połączenia przewodów do czujnika jakości oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oliwa zmieniona w aucie na Castrola 5W30....póki co cisza....czujnik nie daje o sobie znać.;) Niewiem czym wcześniej autko było zalane....Zalałem 5W30 bo do swojej starej B6 takową leje i nie miałem nigdy problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczyścić połaczenia czujnika w masce + kostki idace do niego oraz połączenia przewodów do czujnika jakości oleju

Czujnik jakości oleju ? To jest jakiś inny czujnik niż ten poziomu oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego... Jest czujnik poziomu, ciśnienia i temp.oleju.innych czujnikow olejowych silnik nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mechanik wymienił mi olej A4 2.0 140 km, BPW mówi że wlał równe 4 litry że tyle wchodzi jak sprawdzam na bagnecie to widzę że mineło max i jest powyżej górnej kulki !!!! Nie podoba mi się to ale on mówi że do tego silnik tyle idzie, jak chcę to może mi upuścić 3/4 setki ale to nie ma sensu. Auto jeździ dobrze nic mu się nie dzieje.. Myślałem że to może z winy DPF-a (nieudane dopalania - że ON zlatuje do oleju) ale podpiął mi znajomy kompa i wyszło mu że już nie mam DPF-a. Auto mam od 3 miesięcy.... Poprzedni właściciel musiał się nim najwidoczniej zająć.. Więc o co tu chodzi z tym olejem ???? Gdzie jest przyczyna ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeb ten mechanik jeszcze powiedz ze olej wysysal a nie spuszczał korkiem- jestem uczulony na wymiane oleju u mnie-przykladam sie do tego jak do przebrania pieluchy córce- ma mieć pięknie czysto i wygodnie- 3 dni temu zmieniałem olej u siebie -silnik rozgrzany ,najpierw wym.f.oleju na koniec spuszczenie korkiem z misy + podniesienie L.str pojazdu aby jak najwiecej oleju zlac.stoi tak dlugo az przestanie kapać. Zalalem 3,5L mam stan na częsci Max pod pierwszą kulką.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część z was pisze że czujnik w misce jest tylko do poziomu oleju a co sprawdza jakość w opcji LL ilosć sadzy ??? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwną sytuację odczułem po wym.oleju mianowicie -auto zrobiło sie żwawsze z dołu-śmieszne- dupohamownia.

ale chyba naprawde musi coś w tym być jesli chodzi o czuj.jakości oleju... Albo to jakiś zbieg okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak mialem dpf wzras5al poziom oleju. Jak sie zorientowalem byl poza maxem. Po wymianie oleju tez odczulem ze auto lepij zbiera sie z dolu. Nawet sobie pomyslalem ze to przez nadmiar oleju w misce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u 2 różnych mechaników i oni rzekli że my też lejemy po 4l i nic się nie dzieje bo te silniki lubią trochę wsiąść. Ale upusciłem dobre 3 setki jest pod max więc myślę że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej uzupełnia się do poziomu wskazywanego na miarce a nie do danych podanych np. w Autodacie.

Podane tam dane są tylko i wyłącznie poglądowe.

Nie ma czegoś takiego - "Panie tam ma wejść 4 litry więc tyle wlałem" - masakra.

Gdzie Wy ludzie jeździcie ze swoimi autami skoro problemy macie na poziomie wymiany oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w BLB po wywaleniu wałków i wstawce pompy z 1,9 teraz włazi 5,4 L oleju

Muszę kupować 5+1 i te 0,6 L mam na dolewki, czasy 3,5 L się skończyły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kijem w mrowisko-czy ktoś stosuje w TDI-kach po spuszczeniu oleju z misy kilkusekundowe uruchomienie silnika celem usunięcia z układu resztek oleju.W poprzedniej A6 1.8T zawsze tak robiłem-dobra ćwiartka jeszcze schodziła.W BRD też to zastosowałem i właśnie mija 10 tys i szykuję się na następną wymianę z identyczną procedurą-co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę sekund to nie za dużo jak na takie manewry? Na jałowym parę sekund to jednak ok 100 obr silnika...film olejowy zostanie aż tak długo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...