Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak wcześniej pisałem rozmawiałem z kolesiem z penty.Według niego problemem miedzy zieloną a niebieską polega na grubszym drucie ,a co za tym idzie niebieska się mniej ściska i oddaje więcej energii (co nam jest potrzebne żeby odepchnęła klapę). Według niego jeśli jest miejsce na sprężynę po jej ściśnięciu to nie powinno być problemu.Może źle myślę, ale przecież ta sprężyna nie działa całą siłą na zawiasy tylko na siłownik, jego główkę.Jeśli jest zapas niutków tak jak pisze Kolega to według mnie nie do końca wszystkie trafiaja na zawias.Skoro tak jest to powinniśmy się zmieścić.Przemo pisze że sprężna niebieska ma luz, a mnie to martwiło najbardziej, choć nie do końca.Na razie wszystko działa.Ja czekam na niebieskie i dam znać jak to daje rade w b7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

selekt jak to ująć nie lubię "czarno malarstwa" a porównania sedana do avant to tak jakbyś porównywał jabłka z gruszkami.

specjalnie kupiłem niebieskie sprężynki żeby zmniejszyć ilość podkładek a co za tym idzie nacisk sprężynki na siłownik i klapę w stanie zamkniętej klapy przy tym samym efekcie. Teraz mam założone niebieskie sprężynki i 1 podkładkę i nie powstaje zjawisko nadmiernej kompresji sprężynki, przy założeniu zielonych i 4 podkładek na siłowniku pozostaje za mało miejsca żeby cały ten zestaw ścisnąć co powoduje że ramę siłownika nie zamyka się tak daleko jak przy moim obecnym zestawie dlatego może powstały te wszystkie usterki. Ja mam teraz przy zamkniętej klapie tak że przez zwoje sprężynki jeszcze widzę prześwitujący siłownik czyli jest jeszcze miejsce co zmniejsza również nacisk na klapę.

Nie mam przestawionej klapy, nic mi nie przecieka i klapa się otwiera nawet po kilku godzinnym postoju bez problemów ponadto proces otwarcia klapy nie jest tak gwałtowny. To tyle na ten temat

bongod ja mam założone

1. Siłowniki KROSNO 24520 650N zakupione od kolegi TOM77 napisz mu PW da ci znać czy ma na stanie czy będziesz musiał czekać. Koszt 70PLN za siłowniki + 18PLN za przesyłkę tylko za przedpłatą wysyła towar ale można mu zaufać :decayed:

2. Sprężynki z firmy PENTA Sp. z o.o. o oznaczeniu SZ8020.20 x 032 koszt 10PLN za sztukę + 14,60 PLN za przesyłkę. Również wysyłka po przedpłacie.

Tutaj link z kontaktem do gościa PENTA Polska Sp. z o.o. napisz do niego maila dostaniesz odpowiedz z ofertą i numerem konta.

Będziesz musiał trochę na nie poczekać (ja czekałem tydzień) bo gość sprowadza je na zamówienie z niemiec z firmy STEINEL, chociaż teraz robiliśmy już tyle zakupów u niego że może ma je na stanie :decayed::wink:

3. Podkładki i o-ringi w LEROY lub CASTORAMIE co masz pod ręką. ja mam O-Ringi fi 7mm z hydraulicznego i podkładki fi 8 x 16 koszt do 3 zeta za wszystko.

Naprawde jabłko i gruszki to nie to samo? Ile czasu używasz moda, tydzień? Testowałem to 8 miesięcy w sedanie kolega w avancie na rożnych siłownikach w zime, lato i doszliśmy do podobnych wnioskow, każdy robi jak chce, chester21 ma dużo racji w tym co pisze i nie bede go powtarzać, poza tym tom77 zawsze na prośbę wysyłał za pobraniem nawet przy zamówieniu przez telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje trzy grosze dorzucę do tematu :decayed:

-siłowniki 630n dają radę tak jak Turzol pisał :thumbup1:

-zielone sprężynki też:wink:

-temperatura 1'c:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje trzy grosze dorzucę do tematu :decayed:

-siłowniki 630n dają radę tak jak Turzol pisał :thumbup1:

-zielone sprężynki też:wink:

-temperatura 1'c:decayed:

Dają rade, tylko nie wyhamowuje klapy jak widać pod koniec i jest to lekkie jebnięcie na samym końcu, w tym momencie zawiasy na pewno troche po d*pie dostają... z kolei latem przy 25-30 stopniach to uderzenie będzie jeszcze większe... :kwasny:

Jeżeli chodzi o uwagi Przemka, to wydaje mi się że za wcześnie na próby karcherem i sprawdzanie zawiasów... :wink: Oby nic złego się u Ciebie nie działo, ja póki co się wstrzymuje z tym modem u siebie... :whistling:

Interesował się ktoś zamontowaniem elektrycznych siłowników? Zawiasy elektryczne jak w A6 czy Q7 na pewno nie podejdą, ale może co innego by tam wepchnąć.... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyhamowuj :wink: a siłownik wychodzi niżej niż ori

co do opadających klap to ilu sprawdzało wcześniej klapę jak pasuję:facepalm: ja dziś pierwszy raz od 3lat luknołem jak leży :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś raz jeszcze podjąłem próbę założenia do swojej A6 C5 Avant siłowników z KROSNA 24520 ze sprężynami koloru czerwonego z f-my PENTA. W porównaniu z zielonymi sprężynami te czerwone mocniej wybijają klapę do góry tak na około 25-30 cm ale niestety i to nie wystarcza by klapa sama się otwarła. Coś się mi wydaje że w A6 ten mod nie zadziała z uwagi na spory ciężar klapy. No pozostaje jeszcze założenie mocniejszych teleskopów oryginalne mają 690N ale z tego co wiem nie ma na tłoczysku zaś miejsca na sprężynę. Gdy wykonywałem testy temp. powietrza wynosiła + 4,5 stop. celc. Po za tym klapa w stosunku do dachu wygląda jakby była ciut opadnięta. Więc gdyby ktoś był zainteresowany zestawem KROSNO 24520 + zielone sprężyny PENTA SZ 8010.20.32 + 2 x oring 7 mm + 2 x oring 10 mm, + 4 x podkładka to za 130 zł z przesyłką sprzedam. Zainteresowanych zapraszam na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quwa co wam się ujebało z tą klapą,zakładacie do prób inny siłownik i klapa opada :facepalm:

---------- Post dopisany at 16:39 ---------- Poprzedni post napisany at 16:36 ----------

tak wygląda u mnie przed założeniem:decayed:

20140118_130206.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos testowal cos takiego VECTRA C KOMBI SIŁOWNIK ELEKTRYCZNY MECHANIZM KLAP (3816248887) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. skoro jest to mechanizm elektryczny napewno da sie ustawic pozycje krancowe silownika wiec z dlugoscia nie powinno bys problemu .

---------- Post dopisany at 16:45 ---------- Poprzedni post napisany at 16:42 ----------

ewentualnie cos takiego tylko sterownik dorobic VW TOUAREG SIŁOWNIK TELESKOP ELEKTRYCZNY KLAPY 7P (3877651727) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ktos testowal cos takiego VECTRA C KOMBI SIŁOWNIK ELEKTRYCZNY MECHANIZM KLAP (3816248887) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. skoro jest to mechanizm elektryczny napewno da sie ustawic pozycje krancowe silownika wiec z dlugoscia nie powinno bys problemu .

---------- Post dopisany at 16:45 ---------- Poprzedni post napisany at 16:42 ----------

ewentualnie cos takiego tylko sterownik dorobic VW TOUAREG SIŁOWNIK TELESKOP ELEKTRYCZNY KLAPY 7P (3877651727) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jak chcesz się w to bawić to szukaj silniczkow (sztuk dwie) z c6 albo b8. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się w to bawić to szukaj silniczkow (sztuk dwie) z c6 albo b8. :)

a ty w sprężynki chciałeś się bawić u siebie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo jak zacznę rezac z elektryką to "musiał bym" zrobić przycisk zamykania w klapie i otwierania w drzwiach kierowcy. Z całością zamknął bym sie w 1k pln... aż tak mi nie przeszkadza zamykanie ręką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię modułu sterującego, pozostanie problem wzmocnienia dachu na zawiasy i punkty mocowania silników.

Skoro oryginalnie nie było przewidziane, nie przypuszczam aby tak łatwo się dało to zaadaptować.

Był całkiem niedawno wątek, prosiłem też ludzi o dokładne fotki tego miejsca ale z niestety nie mamy dokładnych więc jak na razie nic pewnego....na razie wątek umarł śmiercią naturalną....

Myślę, że wszelkie dywagacje na ten temat powinniśmy tam prowadzić aby nie potrzebnie nie mieszać wątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym poszukać ale na a6klub jest temat i niema żadnych problemów z podłączeniem przynajmniej w c6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje trzy grosze dorzucę do tematu :decayed:

-siłowniki 630n dają radę tak jak Turzol pisał :thumbup1:

-zielone sprężynki też:wink:

-temperatura 1'c:decayed:

Dają rade, tylko nie wyhamowuje klapy jak widać pod koniec i jest to lekkie jebnięcie na samym końcu, w tym momencie zawiasy na pewno troche po d*pie dostają... z kolei latem przy 25-30 stopniach to uderzenie będzie jeszcze większe... :kwasny:

Jeżeli chodzi o uwagi Przemka, to wydaje mi się że za wcześnie na próby karcherem i sprawdzanie zawiasów... :wink: Oby nic złego się u Ciebie nie działo, ja póki co się wstrzymuje z tym modem u siebie... :whistling:

Interesował się ktoś zamontowaniem elektrycznych siłowników? Zawiasy elektryczne jak w A6 czy Q7 na pewno nie podejdą, ale może co innego by tam wepchnąć.... :whistling:

a nie ma 630n krosno co wyhamowują jak te 650??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał bym poszukać ale na a6klub jest temat i niema żadnych problemów z podłączeniem przynajmniej w c6

ty sobie w C6 możesz zamontować cały system elektryczny z RSa na pewno będzie pasował

Wracając do mojej klapy, dalej bez zmian nic krzywe nie jest rozebrałem wczoraj osłony na zawiasach i również nie widzę nic niepokojącego. wczoraj wieczorem wracałem do domu w dość silnym deszczu przecieków również brak

Będę obserwował jak mod się zachowuje na obecną chwilę żadnych zmian nie ma mod działa przy tylko jednej podkładce i niebieskiej sprężynce zawsze otwiera klapę ładnie wyhamowuje klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma 630n krosno co wyhamowują jak te 650??

Tak są 635N, numer 23210

tylko one są dłuższe mają 500mm a te 650N mają 475mm co za tym idzie klapa szerzej się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakby ktoś chciał mam 2 komplety zielonych na zbyciu(nowe nie zakladane:wink:)

Pisać na pv

:hi:

---------- Post dopisany at 10:15 ---------- Poprzedni post napisany at 10:13 ----------

25 zeta z przesyłką:naughty:

Podkładki w gratisie mogę dorzucić:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...