Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Automatyczne ZDALNE otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (avant)


Krzysztof102

Rekomendowane odpowiedzi

do godziny będę wiedział jak zielone+3 podkładki po 6 godzinach postoju na parkingu

rano napisze jak zestaw niebieskie+2 podkładki po postoju całonocnym może mi się uda od razu nakręcić filmik

---------- Post dopisany at 13:48 ---------- Poprzedni post napisany at 13:45 ----------

a jeżeli chodzi o długość sprężyny to jest to jedynie kwestia "zgubienia" dodatkowych podkładek.

Będziemy testować zobaczymy

---------- Post dopisany at 14:55 ---------- Poprzedni post napisany at 13:48 ----------

Po 6 godzinach postoju i zamontowanym zestawem zielona sprężynka+3 podkładki odbiło klapę z wielkim trudem jednak się otworzyła, ale myślałem że będę musiał jej pomóc

Założyłem kolejne podkładki czyli już w sumie 4 sztuki na stronę są założone. Za 2 godziny zbieram się do domu przeprowadzę kolejny test.

---------- Post dopisany at 18:10 ---------- Poprzedni post napisany at 14:55 ----------

Po przyjechaniu do domu zrobiłem kolejną próbę otworzenia klapy, minęły jakieś 2,5 godziny.

Efekt bardzo dobry, zielona sprężynka jednak musi mieć 4 podkładki żeby działała również po dłuższym czasie spoczynku. Temperatura dzisiaj w okolicy nawet 9 - 10 stopni.

---------- Post dopisany at 18:11 ---------- Poprzedni post napisany at 18:10 ----------

założyłem teraz niebieskie + 2 podkładki jutro rano test jak i czy w ogóle zadziałają czy też będzie się gorzej otwierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Przemo, ja od razu założyłem po 4 na stronę i troszkę brakuje.Może jednak b7 ma cięższą delikatnie klapę.Dołożę jeszcze po jednej i zobaczę.Oooo, a w b6 też jest trójkąt w klapie?Ciekawi mnie jeszcze wynik na tych niebieskich.Czekam niecierpliwie do jutra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda ja na zielonych mam to samo po kilku godz trzeba klapie pomóc się otworzyć. Jutro dołożę 2 podkładki i zobaczę jak będzie, a tak czy siak zamówię sobie 2 szt. niebieskich. W B7 klapa może cięższa za sprawą elektryki do lamp???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi, że klapa w B7 jest cięższa i stąd taka sytuacja. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być, dlatego też myślę o tych niebieskich skoro są mocniejsze.Nawet jak mocniej pchnie to i tak siłownik przejmuje robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko siłownik pod koniec wyhamowywuje i klapa nie będzie dobijać to chyba trzeba będzie zamontować jednak niebieskie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

efekt po nocy jak poniżej

wniosek idealnym rozwiązaniem dla nas jest kombinacja Siłowniki Krosno 650N + niebieskie sprężynki + 2 podkładki + o-ring fi.7mm

zielona sprężynka okazała się za słaba i po dłuższym postoju nie odbija klapy lub trzeba założyć 4 podkładki żeby jej kompresja była na tyle duża żeby odbiło klapę nawet po dłuższym jej nie używaniu, a bądźmy szczerzy estetykę to również burzy, a niebieska sprężynka nie rzuca się tak w oczy :wink:

Automatyczne otwieranie klapy A4 B6 niebieskie sprężynki po nocy - YouTube

pozostaje jedynie poczekać na jakieś konkretne mrozy i zobaczyć jak wtedy będzie śmigać, może zima jeszcze nadejdzie kto wie?? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w B7 też powinno być dobrze z tym zestawieniem skoro ta klapa jest cięższa niż w B6 bo do takich wniosków doszliśmy. :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sprawdź jeszcze czy daszek klapy jest mocno niżej niż dach auta i obserwuj zawiasy

bo przy zamkniętej klapie jedna strona pcha klapę z silą około 4x większą niż oryginalnie producent przewidział

u mnie zielona z dwoma podkładkami po pewnym czasie zrobiła lekkie spustoszenie i zlikwidowałem moda (a to był lajt w porównaniu do twojego)

sprawdź jeszcze czy jak będziesz kierował wodę pod ciśnieniem (np myjka ciśnieniowa) to klapa nie będzie przeciekać u mnie z lewej strony kolo zawiasu trochę puszczała :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się że powinno śmigać.

ewentualnie jeszcze jakaś dodatkowa podkładka lub czerwone sprężynki ale to już właściciele B7 muszą przetestować :decayed:

---------- Post dopisany at 08:57 ---------- Poprzedni post napisany at 08:47 ----------

no to sprawdź jeszcze czy daszek klapy jest mocno niżej niż dach auta i obserwuj zawiasy

bo przy zamkniętej klapie jedna strona pcha klapę z silą około 4x większą niż oryginalnie producent przewidział

u mnie zielona z dwoma podkładkami po pewnym czasie zrobiła lekkie spustoszenie i zlikwidowałem moda (a to był lajt w porównaniu do twojego)

sprawdź jeszcze czy jak będziesz kierował wodę pod ciśnieniem (np myjka ciśnieniowa) to klapa nie będzie przeciekać u mnie z lewej strony kolo zawiasu trochę puszczała :(

klapa ani drgnęła wszystko jak przed modem. Tak w ogóle to aby wyeliminować dodatkowe podkładki testowałem niebieskie bo jednak przy zamkniętej klapie jak masz ściśniętą sprężynkę i dodatkowo 4 podkładki jest dość dużo materiału który musi być ściśnięty przy zamkniętym siłowniku, a przy najmniej więcej niż przy kombinacji niebieskie + 2 podkładki i może być tak że brakuje miejsca na dalszą kompresję (max już osiągnięty przed całkowitym zamknięciem klapy) i to powoduje opadanie/wyciskanie klapy.

Z drugiej strony jesteś jedyną osobą z tego co pamiętam która miała ten problem :eusathink:.

Ja na pewno zostaję przy kombinacji z niebieskimi sprężynkami i ewentualnie sprubuję wyeliminować jeszcze jedną podkładkę żeby zrobić tam jeszcze więcej miejsca.

Myjkę uruchomię jutro ale przy deszczu nic nie przeciekało a bądźmy szczerzy deszcz nigdy nie wpada w szczelinę między klapą a karoserią z taką siłą jak przy użyciu myjki ciśnieniowej. Przetestuję jutro rano i zdam relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u harrego klapa tez opadla (widac to nawet a filmiku) sprawdz dokladnie bo az mi się nie chce wierzyć ze daszek klapy nie obnizyl się wzgledem dachu (mowa tu oczywiscie o 1-2 mm) lukaj tez od czasu do czasu na te bolce na ktorych trzymaja się silowniki bo na forum octavii ludziom potrafilo giac lub nawet wyrywac je (w koncu projektowane byly na 530N a nie na 2500N

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno dla konstrukcji bardziej bezpieczne było by zastosowanie takiej sprężyny gdzies w okolicy zamka żeby podrzuciła klapę bo później już by siłowniki dały radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym razie nie widzę żadnej różnicy w położeniu klapy mod przy najmniej u mnie działa.

Byłem teraz jeszcze na parkingu i wyeliminowałem jeszcze jedną podkładkę, przy zamykaniu klapy dokładnie sobie popatrzyłem jak bardzo ściskana jest sprężyna i z tego co widziałem to przy jednej tylko podkładce sprężyna nie jest ściśnięta do końca zostaje jakiś jeden do dwóch milimetrów miejsca.

Popołudniu zobaczę czy klapa się otworzy na takim zestawie.

Ale jak to w życiu bywa czas pokaże co się będzie działo. Jeżeli zaobserwuję jakieś niepokojące "zjawiska" dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sprawdź jeszcze czy daszek klapy jest mocno niżej niż dach auta i obserwuj zawiasy

bo przy zamkniętej klapie jedna strona pcha klapę z silą około 4x większą niż oryginalnie producent przewidział

u mnie zielona z dwoma podkładkami po pewnym czasie zrobiła lekkie spustoszenie i zlikwidowałem moda (a to był lajt w porównaniu do twojego)

sprawdź jeszcze czy jak będziesz kierował wodę pod ciśnieniem (np myjka ciśnieniowa) to klapa nie będzie przeciekać u mnie z lewej strony kolo zawiasu trochę puszczała :(

No właśnie obawiam się skutków ubocznych. :kwasny:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zamawiam w takim razie niebieskie i będę testował b7.U mnie też nic dziwnego się nie dzieje.Przemo będziemy królikami doświadczalnymi hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistling:To ja czekam na wyniki u Ciebie Marcin z niebieskimi springami. :wink4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chester21 ma racje mod jest fajny ale po jakimś czasie ma sie go dość, w sedanie luzowaly sie nakrętki (przestawiały klapę) pózniej uwalily gwint a jak był większy mróz to lipa z otwieraniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...