Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz, łańcuch rozrządu 1.8T BEX AVJ


kamil7361

Rekomendowane odpowiedzi

Wylye - dziękuje, że podzieliłeś się tą wiedzą z nami. Dzięki temu zrozumiałem dokładną zasadę działania N205. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawe jak różnice potęgują się lub maleją po mocnym programie.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sous1111 napisał:

Wylye - dziękuje, że podzieliłeś się tą wiedzą z nami. Dzięki temu zrozumiałem dokładną zasadę działania N205. :hi:

"Wiedza" nie jest moją :) przetłumaczyłem tylko co sam zrozumiałem czytając rosyjskie forum. Ponadto dodałem w do postu opisującego N205 jeszcze jeden załącznik https://a4-klub.pl/applications/core/interface/file/attachment.php?id=1509 jest to poradnik mojego autorstwa dotyczy błędu związanego z tym solenidem (BŁĄD NR 16396) oraz metody którą "odkryłem" walcząc z tym błędem ostatnio w aucie kolegi. Pozdro

BASSIC SETTINGS CAMSHAFT ADJUSTING.docx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam taki problem przy odpalaniu zaraz po rozruchu 1-2 zatyrkocze mi napinacz ale to nie zawsze i dodam ze jak jest minusowo na dworzu to nie zatyrkocze ale jak juz 0 lub na plusie na dworzu to zatyrkocze. I moje pytanie brzmi czy to juz ten slynny napinacz sie konczy czy zaczac od misy olejowej wyczyscic smoka itp? czy jezdzic i czekac az bedzie ciagle tyrkotal?:) dzieki za podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1-2 sekundy przy odpaleniu to mozesz spac spokojnie:)

Jak bedzie terkotal na cieplym to wtedy pomysl o napinaczu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo:) bo juz troche zainwestowalem w autko i nie chcialbym znow 2tys wydawac:) Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KarolsB6 napisał:

Witam. mam taki problem przy odpalaniu zaraz po rozruchu 1-2 zatyrkocze mi napinacz ale to nie zawsze i dodam ze jak jest minusowo na dworzu to nie zatyrkocze ale jak juz 0 lub na plusie na dworzu to zatyrkocze. I moje pytanie brzmi czy to juz ten slynny napinacz sie konczy czy zaczac od misy olejowej wyczyscic smoka itp? czy jezdzic i czekac az bedzie ciagle tyrkotal?:) dzieki za podpowiedz.

Tak czy siak jak nie czyściłeś smoka to micha w dół obowiązkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.01.2017 o 17:20, Rabbi napisał:

Tak czy siak jak nie czyściłeś smoka to micha w dół obowiązkowo

Auto mam od niedawna wiec jeszcze nie mialem kiedy:) a jak mrozi na dworzu to nie slychac dziada heh to mnie zastanawia jak to dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety w moim Audi mam do wymiany napinacz rozrządu. Mam takie pytanie czy ma ktoś może jakaś propozycje skąd wziąć dobry nie chiński napinacz. Interesuje mnie napinacz febi, ale ciężko go dorwać. Orientuje się ktoś czy w carsie może się on pojawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również nie było stać na ori napinacz i kupiłem zamiennik vaico. Od 15tkm cisza i spokój także polecam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2017 o 18:47, TomOskroba napisał:

bo jeden trafi dobry a drugi po 1000 km znów ma do wymiany. loteria ;)

Ale że co się dzieje po tym "1000 km" ? bo nie rozumiem o jakiej "loterii" mówisz...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były takie osoby które wymienialy napinacz na zamiennik z inter cars itp. Zamiast zamiennik z Aso. po 1-2 tysiącach km znów zacZęły pracować jak zużyte. Chyba właśnie w tym temacie nawet ktoś pisał ;)

Jednak były też takie osoby które wygraly życie i kupiły za 1200zl zamiennik który śmiga bez problemu. Stąd mowa o loterii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba wygrałem na loterii, bo kupiłem napinacz Max Gear za450zł, i zrobiłem już na nim ponad 90kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, strazak93 napisał:

To chyba wygrałem na loterii, bo kupiłem napinacz Max Gear za450zł, i zrobiłem już na nim ponad 90kkm.

o fuckk zajmujesz 1 miejsce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o fuckk zajmujesz 1 miejsce [emoji3]

Hehehe[emoji1]

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki problem, na razie występuje sporadycznie przy odpalaniu zimnego silnika. Wchodzę rano do samochodu próbuję odpalić kręci,kręci i nic zaczynam ruszać pedał gazu,  zaczyna pomału łapać aż w końcu odpali. Odpali, ale chodzi tak jakby na trzy gary dopiero po dodaniu i puszczeniu gazu zaczyna pracować normalnie. Tylko raz za pierwszym razem złapał checka  i był błąd coś związany z napinaczem. Za każdym razem jest ta sama sytuacja. A łańcuch słychać na zimnym zaraz po odpaleniu może z 1-2sek. Czy te objawy wskazują jednoznacznie na napinacz łańcucha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napinacz bez fazatora do Bex to : 058 109 229 B.??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

A łańcuch słychać na zimnym zaraz po odpaleniu może z 1-2sek.

tak powinno być.

jaki dokładnie błąd występuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bląd 16395 plus jeszcze 17... ale nie pamiętam coś od przestawienie wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...