Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Sector skoro siedzisz w branży to może masz jakieś opinie odnośnie Oknoplastu? Konkretnie Platinium evo2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sector skoro siedzisz w branży to może masz jakieś opinie odnośnie Oknoplastu? Konkretnie Platinium evo2.

Michał tak masywne okno powinno miec już przynajmniej 3 uszczelki

Ja biorę okna z Eco-okna ,

zobacz dla przykładu

profil Ideal 800

http://www.ekookna.pl/pl/okna/11

lub

EkoSun90 ( 3 uszczelki / 90mm szer )

http://www.ekookna.pl/pl/okna/6

wszędzie są 3 uszczelki w standardzie ,

na chwilę obecną trendi ( modne okna na zach.) to linia prosta tzw kańciak .

Ostanio klienci odchodzą od tych S-line w oknach .

Proste wizualnie okna - bez udziwnień i zaokragleń są na czasie .

Tutaj masz jeszcze nowszy bajer z firmy Drewnoplast ( z którą nawiązałem ostatnio kontakt)

okna z parametrami jak wyżej + opcja z dociepleniem komory w skrzydle

http://www.drewnoplast.com.pl/pl/okna/item/5-system-alphaline-90.html

Oczywiście wszystkie te modele są droższe od tradycyjnych okien 5-kom .

UWAGA !

Chciałbym was przestrzec przed wpłacaniem jakichkolwiek zaliczek do firmy OKF -

firma padła i kasa bubu będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem z czystej ciekawości, czy np nie ma jakichś mega niedociągnięć w tych oknach. Co prawda nie spotkałem się z negatywnymi opiniami, ale zawsze warto podpytać kogoś, kto w tym siedzi :wink:

Końcem zeszłego roku zamówiłem właśnie evo2 3-szybowe, bo podjarał mnie kształt profilu i ich wykonanie, nie zwróciłem uwagi na ilość uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będziesz zadowolony - Profil wygląda Ok .

Pamiętaj aby raz w roku okucia przesmarować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jedyne słuszne dla mnie pozycje to schuco i salamander co konkretnie czas pokaże ale przed budową się przypomnę. Narazie czekam na pozwolenie.

Zależy mi najbardziej na :

- ciepły mur - ciepłe okno czyli max zastąpienie ściany przez okno (jak najbardziej jest to możliwe)

- kiedyś robiłem takiemu adwokatowi domek (i nie zwróciłem uwagi) ale szyby były takie jak nieraz w meśkach w ogóle była przez nie świetna klarowna widoczność - jakby wyostrzały

- możliwie najlepsze okucia ja widzę roto ale może się mylę (ciągła płynność itp - choć wiadomo polak zapomina i nie smaruje -> akurat ja o tym pamiętam)

- jak dojdzie do zamówienia wtedy przedstawisz mi konkretnie (ale chyba oknoplast ma ciekawą funkcję wietrzenia że całe skrzydło się cofa, można z węża okno traktować i woda się nie przeleje do środka - tak to mniej więcej zapamiętałem z reklamy - no i czy warto czy to bajer na okres gwarancji ?)

Pewnie z rok temu awaryjnie otwierałem okienko z użyciem drutu i wiertła fi 8 jak to wygląda w praktyce z użyciem klamki z zamkiem lub przyciskiem ?

http://www.ekookna.pl/pl/okna/55czy te np bo dobry mają współczynnik to to lepsze rozwiązanie niż schuco i 3d ?

Edytowane przez kam2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten Ideal 4000 New - wygląda solidniej , dowiem się jak wygląda cenowo w poniedziałek.

Różnice cenowe w oknach zależnie od typu są niekiedy od 30% do 50%, ale nie ma się co nabierać na jakieś reklamowe bajery.

To wszystko wymyslają aby na targach budowlanych błysnąć.

Parę lat temu reklamowali się co niektórzy że mają extra szyby po której woda spływa , jest to coś w rodzaju NW którą nakładamy na szyby w aucie .

Po jakimś czasie traci się ten bajer i tyle z tego zostaje .

Tak samo uszczelki szare do białych okien-ładnie wygląda jak jest nowe .

Proponuje czarne przyszybowe , zresztą guma powinna być czarna.

Klamka z zamkiem skutecznie zabezpiecza przed interwencją z zew. i wew. ,

Ja mieszkałem wcześniej na 9p. i miałem klamki z kluczykiem ( każda z innej firmy specjalnie)

dałem takie klamki aby dzieci mi nie otwarły okna podczas chwilowej nieuwagi.

Stracisz dziecko z oka to zobacz co się może zdarzyć -

Jak nagrywałem ten film , to włos mi się jeżył,a żona w tym czasie dzwoniła na policję .

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UW_OpGSzpR4"frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

3D to mercedes wśród okien -

Edytowane przez sector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masakra ! Ale tak to już jest przeważnie maluchy cierpią z winy takich "tempaków"

3 miesiące temu zakładałem belki stropowe i klient (jakiś snobistyczny biznesman) wszedł z pewnie 1-2 letnią córką na rękach, tu człowiek chce coś zrobić męczy się z 7 metrowymi belami a osioł chodzi w tą i nazat i jeszcze gada przez telefon nie zdając sobie sprawy z niebezpieczeństwa...szczerze to łapa mnie swędziała żeby idiocie coś wytłumaczyć, zszedłem przedstawiłem kazanie BHP :) i przez następne 2 tygodnie chłopa na budowie nie było :) a i kasiora przed czasem !

BTW jak wróci do mnie projekt podeślę Ci wymiary i ilość stolarki do wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideal 4000 New jest tylko 2-3% droższy od standard Ideal 4000.

Tak więc cena będzie atrakcyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może do czynienia z budową drogi dojazdowej do domu? Mam dylemat w tym temacie.

Musze utwardzić ok 40 metrów drogi dla osobówki, nie chce w to dużo inwestować bo docelowa droga będzie w późniejszym czasie.

Plan był taki, żeby wykorytować drogę na głębokość ok 30 cm, wysypać betonu kruszonego, zagęścić to i na na górę wysypać jakiś kliniec- koszt tego by był ok 3,5-4 tyś jak na drogę tymczasową trochę dużo.

Dzisiaj wpadł mi go głowy inny pomysł tylko nie wiem czy się sprawdzi a mianowicie:

Utwardzenie drogi w taki sposób jak wyżej, ale tylko w miejscach po których będą jechały koła- tzn. zrobienie dwóch koryt na głębokość 30 cm i szerokość np 40 cm. Sprawdzi się takie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 tys na taką droge to duzo? Masakra co chciałeś. Za tys zdobic

wyslane z LG F60

Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 tyś na drogę, którą za pół roku rozwalę, żeby zrobić konkretnie z obrzeżami itp to chyba nie jest mało? Jak masz w perspektywie oddanie auta za miesiąc na złom to kupujesz nowe opony za 2 tys? To podobna sytuacja, więc daruj sobie komentarze typu "Masakra co chciałeś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ci zorganizować betonowe płyty drogowe -

mog być używane lub nowe .

Myślę że można by nawet zorganizować wynajem tych płyt , potem się je odbierze .

Dokłanie to kolega się zajmuje tymi sprawami i jak jestesteś zinteresowny to wyślij mi swoj nr kom , to zadzwoni do ciebie .

Ustalicie sobie jakie to są koszta itd.- pisz do mnie sms-a na nr kom 501-075-606




Edytowane przez sector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sector o płytach myślałem i nawet mam możliwość ich zorganizowania od siebie z pracy, tylko, że nie bardzo jest miejsce żeby na działkę wjechać autem z HDS'em i te płyty ułożyć. Mam dużo starych drzew, które ograniczają manewrowanie na działce :kwasny:

Edytowane przez slaweq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może do czynienia z budową drogi dojazdowej do domu? Mam dylemat w tym temacie.

Musze utwardzić ok 40 metrów drogi dla osobówki, nie chce w to dużo inwestować bo docelowa droga będzie w późniejszym czasie.

Plan był taki, żeby wykorytować drogę na głębokość ok 30 cm, wysypać betonu kruszonego, zagęścić to i na na górę wysypać jakiś kliniec- koszt tego by był ok 3,5-4 tyś jak na drogę tymczasową trochę dużo.

Dzisiaj wpadł mi go głowy inny pomysł tylko nie wiem czy się sprawdzi a mianowicie:

Utwardzenie drogi w taki sposób jak wyżej, ale tylko w miejscach po których będą jechały koła- tzn. zrobienie dwóch koryt na głębokość 30 cm i szerokość np 40 cm. Sprawdzi się takie coś?

kolego powiem ci ze ten pierwszy plan jest bardzo dobry.czyli wykorytowac ,zasypac kruszonym brtonem i potem kliniec.tylko ze ja bym to troche głebiej zrobił.i wcale nie bedziesz musiał tego potem rozwalac bo chcąc robić potem jaką kolwiek droge masz juz gotową zagęszczoną podbudowe. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym chcesz tą drogą jeździć? Jeśli zrobisz byle jak i wjadą tam gruszki z betonem to jest to wywalenie kasy w błoto - dosłownie. Jeśli droga docelowa ma być w tym samym miejscu co ta teraz to zrób ją od razu solidnie. Niestety nie jest to tanie ale będziesz miał raz a dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 tyś na drogę, którą za pół roku rozwalę, żeby zrobić konkretnie z obrzeżami itp to chyba nie jest mało? Jak masz w perspektywie oddanie auta za miesiąc na złom to kupujesz nowe opony za 2 tys? To podobna sytuacja, więc daruj sobie komentarze typu "Masakra co chciałeś"

Chłopie ogarnij sie jak mówisz że ma byc tak(Plan był taki, żeby wykorytować drogę na głębokość ok 30 cm, wysypać betonu kruszonego, zagęścić to i na na górę wysypać jakiś kliniec- koszt tego by był ok 3,5-4 tyś jak na drogę tymczasową trochę dużo.) To co jest dużo???

Będziesz miał przynajmniej już wszystko utwardzone docelowo zastaną tylko obrzeż,coś na wierzch i po temacie

Sory jak Cie obraziłem :kwasny::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek daj ogłoszenie że przyjmiesz czysty gruz, ja w robocie mam pełno narodu którzy nie wiedzą co zrobić z gruzem.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :hi:

Mam pytanie związane z oświetleniem.... czy istnieje jakieś urządzenie do włączania oświetlenia, które będzie można ustawić czasowo tj. że np. światło włącza się od 7-19, i gaśnie na noc i tak w kółko ?

Jeżeli jest to poproszę ewentualnie o jakiś link. nie ukrywam że najlepiej byłoby gdyby "coś" wpinało się do gniazdka/kontaktu bez ingerencji w instalację.

Dzięki z góry za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :hi:

Mam pytanie związane z oświetleniem.... czy istnieje jakieś urządzenie do włączania oświetlenia, które będzie można ustawić czasowo tj. że np. światło włącza się od 7-19, i gaśnie na noc i tak w kółko ?

Jeżeli jest to poproszę ewentualnie o jakiś link. nie ukrywam że najlepiej byłoby gdyby "coś" wpinało się do gniazdka/kontaktu bez ingerencji w instalację.

Dzięki z góry za odpowiedź.

cos takiego http://allegro.pl/programator-czasowy-lcd-wlacznik-timer-16a-gb105-i5085328350.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :hi:

Mam pytanie związane z oświetleniem.... czy istnieje jakieś urządzenie do włączania oświetlenia, które będzie można ustawić czasowo tj. że np. światło włącza się od 7-19, i gaśnie na noc i tak w kółko ?

Jeżeli jest to poproszę ewentualnie o jakiś link. nie ukrywam że najlepiej byłoby gdyby "coś" wpinało się do gniazdka/kontaktu bez ingerencji w instalację.

Dzięki z góry za odpowiedź.

cos takiego http://allegro.pl/programator-czasowy-lcd-wlacznik-timer-16a-gb105-i5085328350.html

To jest dobre jak podłączasz jakąś lampkę np. jeśli koledze chodzi o czasowe podłączenie oświetlenia np. sufitowego to to coś się nie nada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...