Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Czy korzystał ktoś z Was z programu MDM?

Chodzi mi o dofinansowanie o budowę domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Panowanie, mam do wykończenia całkiem spore poddasze użytkowe w nowo budowanym domu. Powierzchnia, którą muszę pokryć wełną mineralną to około 320m2. Macie jakieś doświadczenia w montażu i eksploatacji poddaszy/ domów ocieplanych wełną ? Tzn. zastanawiam się przede wszystkim nad:

1. producentem- jaką wełnę wybrać ? URSA, ROCKWOOL, ISOVER, KNAUF lub INNE ?

2. współczynnikiem lambda- czy warto wydawać istotnie większe pieniądze na współczynnik na poziomie 0,032 W/mK? Czy może okolice 0,035-0,037 będą wystarczające ?

3. Lepiej układać np. 15 cm + 5cm czy 1x 20cm ?

Wełna w arkuszach raczej odpada, z rolki układa się łatwiej, zresztą chyba więcej jest producentów w chwili obecnej.

BTW: Do tego będę potrzebował podobną ilość płyty G-K. Może macie atrakcyjnych cenowo dostawców takowych materiałów ? Bo rozpiętości na samym allegro, nie mówiąc o marketach budowlanych są ogromne.

Bierz Rockwoola mniej pyli przy układaniu, miałem porównanie z Ursą.

Jakie masz wysokie krokwie, dach deskowany ? Ja bym dał 15 cm między krokwie 0,39, plus na krokwie, w poprzek co najmniej 10 o lepszym współczynniku.

Jeśli planujesz okna dachowe, to zainwestuj w jakieś trzy szybowe o dobrym współczynniku i koniecznie montaż z kołnierzem z wełny, bo to straszne mostki termiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Rockwoola mniej pyli przy układaniu, miałem porównanie z Ursą.

Jakie masz wysokie krokwie, dach deskowany ? Ja bym dał 15 cm między krokwie 0,39, plus na krokwie, w poprzek co najmniej 10 o lepszym współczynniku.

Jeśli planujesz okna dachowe, to zainwestuj w jakieś trzy szybowe o dobrym współczynniku i koniecznie montaż z kołnierzem z wełny, bo to straszne mostki termiczne.

Krzychu a który konkretnie rockwool ? Pytam z czystej ciekawości bo przeważnie jadę na Ursa Pure lub Gold 0,35 i nie jest zła a może warto spróbować czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Panowanie, mam do wykończenia całkiem spore poddasze użytkowe w nowo budowanym domu. Powierzchnia, którą muszę pokryć wełną mineralną to około 320m2. Macie jakieś doświadczenia w montażu i eksploatacji poddaszy/ domów ocieplanych wełną ? Tzn. zastanawiam się przede wszystkim nad:

1. producentem- jaką wełnę wybrać ? URSA, ROCKWOOL, ISOVER, KNAUF lub INNE ?

2. współczynnikiem lambda- czy warto wydawać istotnie większe pieniądze na współczynnik na poziomie 0,032 W/mK? Czy może okolice 0,035-0,037 będą wystarczające ?

3. Lepiej układać np. 15 cm + 5cm czy 1x 20cm ?

Wełna w arkuszach raczej odpada, z rolki układa się łatwiej, zresztą chyba więcej jest producentów w chwili obecnej.

BTW: Do tego będę potrzebował podobną ilość płyty G-K. Może macie atrakcyjnych cenowo dostawców takowych materiałów ? Bo rozpiętości na samym allegro, nie mówiąc o marketach budowlanych są ogromne.

Bierz Rockwoola mniej pyli przy układaniu, miałem porównanie z Ursą.

Jakie masz wysokie krokwie, dach deskowany ? Ja bym dał 15 cm między krokwie 0,39, plus na krokwie, w poprzek co najmniej 10 o lepszym współczynniku.

Jeśli planujesz okna dachowe, to zainwestuj w jakieś trzy szybowe o dobrym współczynniku i koniecznie montaż z kołnierzem z wełny, bo to straszne mostki termiczne.

Akurat pylenie to mnie nie przeraża tak bardzo. Krokwie 20 cm. Okna dachowe VELUX już zamontowane. Czyli razem 25cm wełny o dwóch współczynnikach powiadasz ? Ja myślałem o 20 cm jakieś solidnej. Ale to wszystko jest w trakcie "myślenia" ;)

Zastanawiają mnie tylko te różnice cenowe między producentami. Ja rozumiem, że są materiały lepsze i gorsze, ale żeby aż tak różne ceny ?

Edytowane przez filip1001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filip1001 zrób jak powiedział bobasxx bo tak powinno być zrobione akurat wybór producenta zostawiłbym na sam koniec najważniejsze żeby lambda była minimum 0,35 reszta bez znaczenia. 20cm jako jedna warstwa ? nic nie da musisz położyć dwie warstwy eliminując mostki czyli krzyżowo, na przekładkę etc. Możesz zastosować paroizolację Alu różnica w cenie śmieszna. Jeśli dokonasz wyboru możesz podać na pw co chcesz, podam Ci moje ceny i sobie porównasz gdzie lepiej :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 cm to jest przy obecnych normach, absolutne minimum.

15 lub 18 cm między krokwie plus 10 cm poniżej w drugą stronę. Stelaż najwygodniej robi się na uchwytach grzybkowych, tylko trzeba je poprzykręcać przed pierwszą warstwą wełny (da się później ale jest to uciążliwe).

Nie wiem jaki masz dach, dwuspadowy czy kopertówka ale pamiętaj o tym że wełna musi się łączyć z ociepleniem zewnętrznym i powinna być także nad ściankami działowymi.

Przypilnuj też dokładnego ocieplenia okien dachowych, nie może być wokół nich żadnych pustych przestrzeni (bez wełny) i o prawidłowej ich obróbce płytami KG, tzn. u góry w poziomie, na dole w pionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystał ktoś z Was z programu MDM?

Chodzi mi o dofinansowanie o budowę domu.

przy budowie domu w programie mdm nie dostajesz dofinansowania tylko zwracają Ci podatek od wybranych materiałów budowlanych na podstawie faktur itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany zna się ktoś na temacie przyłączy(chodzi o prąd i wodę)?? mam około 50m od najbliższego słupa i rury wodociągu do działki i chciałbym się dowiedzieć jakie mogą być koszta przeprowadzenia tego? Kto to musi wykonać? Bo jeśli będą duże to taniej mi będzie zakupić działkę chyba przy przyłączach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny zależą od regionu. Ja ostatnio robiłem oba przyłącza na podobnej odległości, więc mogę podać Ci koszty:

- prąd - przewód miedziany kosztuje ok 20 zł/mb, można kupić aluminiowy w cenie 8 zł/mb ale jego mniej polecaja. Ja za 40 metrów przyłącza od słupa do domu łącznie z gniazdem budowlabym, pozostałymi gadżetami, robocizną i papierologią zapłaciłem 1600 zł . Byli tacy, którzy wołali i 2000 zł.

- za przyłącze do sieci wodociągowej płaciłem 50 zł/mb oczywiście razem z wykopem i zasypaniem, rurą, taśmą. Wcinkę do sieci wodociągowej zrobiło MPWIK i ma mnie to kosztować dodatkowe 700 zł. Za 50 m linii wyjdzie mnie przyłącze łącznie 2950 zł.

Co do wełny mineralnej, to u siebie stosowałem głównie ROCKWOOLa (Toprock Super-15 cm i Superrock-10 cm) i jestem zadowolony. W trakcie prac zabrakło wełny i musiałem na szybko dokupić ją w lokalnym składzie budowlanym, była akurat URSA dostępna (ta o współczynniku 0,032), trochę droższa od ROCKWOOLa ale wykonawcy bardziej ją chwalili, że mniej pyli i łatwiej się układa. Moim zdaniem jedna i druga jest dobra, ja akurat brałem ROCKWOOLa, gdyż miałem możliwość kupienia go w atrakcyjnej cenie.

Edytowane przez tomash77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję zabezpieczyć tą górkę na spodzie aby się nie obsuwała..

Co polecicie ? Palisady ?

6504386900_1432668862_thumb.jpg 3105990300_1432668866_thumb.jpg 5826085100_1432668869_thumb.jpg

7991645900_1432668871_thumb.jpg

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję zabezpieczyć tą górkę na spodzie aby się nie obsuwała..

Co polecicie ? Palisady ?

6504386900_1432668862_thumb.jpg 3105990300_1432668866_thumb.jpg 5826085100_1432668869_thumb.jpg

7991645900_1432668871_thumb.jpg

murek z kamienia.

na naszej stronie moze coś znajdziesz.

http://www.amprestiz.eu/oferta.html

Edytowane przez ryba85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany pytanie dotyczy garażu.

Potrzebuje jaką dobrą farbę aby pomalować 50m2 podłogi w garaży. Ewentualnie coś w formie gumy czy coś takiego. Obecnie się strasznie syfi i denerwuje mnie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam garaż z betonu komórkowego ktoś coś doradzi w kwesti doprowadzenia ścian pod malowanie jednak bez tynkowania, tynk ręczny przy nałożeniu jednej warstwy pewnie szybko popęka, a może klej do płytek po wcześniejszym zagruntowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do ocieplenia poddasze ostatnio widziałem ofertę na ocieplenie poddaszy pianką pur czy poliuretanową

Dobre to jakie wady jakie zalety ?

Robił ktoś już takie ocieplenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam garaż z betonu komórkowego ktoś coś doradzi w kwesti doprowadzenia ścian pod malowanie jednak bez tynkowania, tynk ręczny przy nałożeniu jednej warstwy pewnie szybko popęka, a może klej do płytek po wcześniejszym zagruntowaniu.

Jaki silka czy gazobeton??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam garaż z betonu komórkowego ktoś coś doradzi w kwesti doprowadzenia ścian pod malowanie jednak bez tynkowania, tynk ręczny przy nałożeniu jednej warstwy pewnie szybko popęka, a może klej do płytek po wcześniejszym zagruntowaniu.

Jaki silka czy gazobeton??

gazobeton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...