Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B5


dawid_464

Rekomendowane odpowiedzi

dużo i długo jeździłem na takim naciągu jak wcześniej nawet w daily car więc akurat to nie aż taki problem, zresztą, dobór opon to jeszcze jest na to czas. Martwi mnie tylko to ewentualne wystawanie, ale to już się wyjaśni jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chętnie się dowiem ale słabo to widzę. +1.5cm przez ET i jeszcze + ok 6-7mm przez 0.5j więcej niż u mnie. Ponad 2 centy to sporo ale może wejdzie na styk :wink: Druga sprawa , że jak to siadzie na opuszczonym aucie i oponie to nikt nie wie. Jak coś daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chętnie się dowiem ale słabo to widzę. +1.5cm przez ET i jeszcze + ok 6-7mm przez 0.5j więcej niż u mnie. Ponad 2 centy to sporo ale może wejdzie na styk :wink: Druga sprawa , że jak to siadzie na opuszczonym aucie i oponie to nikt nie wie. Jak coś daj znać.

No miałeś rację, nie ma szans tego wepchnąć :/

<a href=http://zapodaj.net/8fc935bc5840e.jpg.html>20140924_103320.jpg</a>

<a href=http://zapodaj.net/e73e1c258dd37.jpg.html>20140924_103340.jpg</a>

:thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu wykrakałem :grin: Ciesz się , że nie przyszła Ci paczka z nimi tylko mogłeś przymierzyć.

To nie są czasem koła od RS4 B5?

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczki audi są, także możliwe ;)

Pomyślałem, że można by lekko przetoczyć felgę, ale stanowczo za mało mięska tam jest na toczenie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej opcji. Nawet 5mm strach zebrać. W tamtych rejonach nigdy nic nie kombinuj. Szukaj czegoś innego z maks ET35 8j na przód i powiedzmy 8.5j ET 35 tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód 8j et 43 ( czyli z tego co wyczytałem będzie ok )

tył 8,5j et 20 - i tu jest pytanie - wejdzie ? Czy trzeba będzie dać dystans ?

Sprawa rozwiązana, ale tak przy okazji: DYSTANS zmniejsza ET, nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załapałem. Mój błąd. Pomyliłem po prostu, że ET im mniejsze tym bardziej wystaje ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

W tej chwili mam alu 16-stki z oponami 205/55, zawieszenie oryginalne.

Czy jeśli chciałbym założyć felgi 18", to jaka musiałaby być opona i jakie obniżenie, żeby auto było mnie więcej na tej wysokości od asfaltu jak jest teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

W tej chwili mam alu 16-stki z oponami 205/55, zawieszenie oryginalne.

Czy jeśli chciałbym założyć felgi 18", to jaka musiałaby być opona i jakie obniżenie, żeby auto było mnie więcej na tej wysokości od asfaltu jak jest teraz?

Żeby prześwit był taki sam musisz miec opony w rozmiarze:225/40/R18, 255/30/R18, 215/40/R18, 245/35/R18. Na tych rozmiarach prześwit zmieni Ci się o +/- 5mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub chcąc mieć trochę więcej komfortu tak jak ja założyć 235/40 lub 215/45. Opona nie wygląda jak balon tylko tak jak powinna a jest dużo lepiej na dziurach niż na 225/40 i pochodnych profilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu? Auto na oko w ogóle się nie odnosi. Mierzyłem na 225 i na 235. Różnica od gleby coś ok 5mm albo i mniej. Licznik więcej nie przekłamuje niż wcześniej , sprawdzane z tym samym gps. Na początku wątpiłem w poprawę ale jak wracałem od wulkanizatora to miałem banana na mordzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy nie musze nic obniżać, żeby auto nie wyglądało jak off road? :D

W praktyce warto. Im większa felga i za tym mniejszy profil opony, auto powinno nizej siedzieć, bo inaczej nie wygląda to fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem , że chodzi mu o obniżenie po założeniu większego profilu (235/40). Ogólnie jeśli masz seryjny zawias to na 18 będzie koza i efekt do kitu. Na start minimum Eibach pro kit -30 żeby jakoś to się prezentowało. Choć nie ukrywam , że lepiej jest na 50/40-45 :wink:

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, czy 225/50 obciera gdziekolwiek na feldze 7-7.5 cala? moze ktos jezdzi? chodzi o b5 quattro

mialem kiedys chwile 225/50 ale na 8 cali feldze o bylo doslownie na styk... dlatego jestem ciekaw jak na wezszej feldze to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ci takie balony? Jakie ET miałeś w tamtych felgach, a jakie teraz?

Jeździłem jeden sezon na takich zimówkach 7,5 cala ET43 i było wsio OK, ale jednak FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...