Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B5


dawid_464

Rekomendowane odpowiedzi

et bedzie ok, opona ma za małą szerokość więc bedzie miala mniej miesa, a wiec obwod kola bedzie troche mniejszy niz seryjny jaki powinien byc, bo rozmiar odpowiadajacy seryjnemu rozmiarowi 195/65 R15 w 17 calach to 225/45 lub 205/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no rozumie, ale opon już nie chce zmieniać, bo kupiłem w zeszłym roku. Auto jest na gwincie, więc jakoś to zrobie, żeby było ok ;) Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze pol biedy na gwincie nie bedzie widac ze jest troche mniejsze niz seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.ja chciałbym się upewnić czy przy 17 z et 56 z oponami 225/45 będą potrzebne dystanse? Bo jak zakładałem to trochę są schowane i bardzo blisko zwrotnicy z tylu.wydaje mi się że tak ale prosiłbym kogoś kto się zna o wypowiedź.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdą bez dystansu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie udalo mi sie zalozyc..z tylu przy zwrotnicy jest bardzo blisko kolo i tez z tylu sa schowane i zastanawiam sie 10 czy 15 mm wrzucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a zakładał ktoś z was felgi 9x18 et40 do b5? oponka 225/40 wejdzie to bo widziałem takowe i bardzo mi się podobają:) obecnie śmigam na 8,5x18 et42 z oponą 225/40 i jest ok ale niewiem jak to bedzie z 9"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie ok 8mm wiecej wystawalo kolo na zewnatrz wgledem tego co masz teraz

bo 0.5 cala to 12.7mm, dzieląc to na 2 bo i z jednej i z drugiej strony felga będzie szersza o 6.35mm, dodając jeszcze 2mm różnicy ET wzgledem obecnej felgi, wychodzi 8.35mm bardziej na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm szkoda:( choć z drugiej strony jak bym to zobaczył na żywo było by lepiej:) niby 8 mm to nie dużo, czyli generalnie ciężko by było upchać 9" z przodu? no chyba że inne et szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pytanie mam alu 17 cali felga rh cup 8cali szeroka na ta chwile opony przod 225\45 tyl 235\45...

chce oponke na przod jak i tyl 215\45 jak sie jezdzi na tych parametrach ??gorzej niz na tych co mam na ta chwile???? bede wdzieczny za podpowiedz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło wrzucić rozmiary do kalkulatora opon.

215/45 będzie jeszcze bardziej twardsza od 225/45

Policz sobie wysokość opon czyli szerokość razy profil w % i masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki zwykle lenistwo :decayed: czyli oponka 215\50 dalaby taki sam efekt jaki mam teraz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie. Miałem auto na gwincie, felgi 17-stki+opony 205/40-było za nisko i za twardo. Teraz kupiłem audi a4 b5 avant. Nie chcę obniżać, chcę felgi 17, ale jakie do tego opony żeby było w miarę komfortowo? Czy lepiej nie bawić się w 17-stki, a kupić 16 z oponami 205/55 lub 60? Teraz mam stalówki 15" 195/65

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy planuję na zimę zakupić felgi stalowe tylko nie wiem jakie parametry mają one mieć do a4 b5 napewno musi to być 15" 195/65 bo takie mam opony zimowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy planuję na zimę zakupić felgi stalowe tylko nie wiem jakie parametry mają one mieć do a4 b5 napewno musi to być 15" 195/65 bo takie mam opony zimowe

6-6.5J ET 43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...