Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temat odnośnie kół do B5


dawid_464

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz brać też ET33.

Też szukam powoli stali na zimę. Według Ciebie ET 33 na bank będzie ok?

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te kola bez problemu wejdą do mojej B5 bez Q zawias 1BA ale będzie 1BE ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=4475157944&utm_source=rtbhouse&utm_medium=cpc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdą bez problemów. Sprawdź tylko czy te oryginały to na bank Audi Ronal. Włoskie podróby gną się na potęgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinny wejść. Mam na przodzie 8j ET35 i jest na styk z nadkolem. Ty chcesz ET 45 więc 1cm głębiej do tego dodać 0.5j szerokości więcej czyli ok 1.25cm. Wychodzi na to , że te koła wystają ok 2.5 mm więcej niż moje więc będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w obliczeniach. Te pół cala dzieli się dalej po połowie na wewnętrzną i zewnętrzną część koła, więc jednak będą bardziej schowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Nie wziąłem z rozpędu tego pod uwagę. Czyli różnica jeszcze mniejsza i wniosek ten sam , pasują. O ile nie chcesz na gwincie zejść z mega glebą. Wtedy opona w naciąg albo rolka do nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dystanse optymalne do Flat Five`s do Avanta B5 w quattro ?
Opona obecnie 225/40 (w przyszłości 215) ET felg 45 szerokie na 8,5".
Koniecznie z kołnierzem centrującym...

Może ktoś ma na handel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dając ok 5mm juz będzie na równo z blotnikami mi się wydaje

Edytowane przez pioteros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Q ma z tyłu ale z przodu jest to samo co ośka. Pisałem już wyżej. Z przodu mam 225/50 8j i jest na równo z błotnikiem koła (przy mega glebie opona nie weszła by w błotnik bez klepania rantów). Ty masz ET 45 ale felgę 8.5j czyli 1.25cm szerszą (62.5mm na stronę). Więc czyli przez ET koło siedzi 1cm głębiej niż u mnie ale za to masz 0.6cm szerzej więc suma sumarum wychodzi tylko 4mm głębiej. Z przodu nic nie dawaj bo i tak mega gleby nie zrobisz (rant błotnika). Z tyłu już coś można pomyśleć ale bez przymiarki ani rusz.

Ja mam problem. Jak pisałem z przodu opona na styk z błotnikiem a chce auto posadzić niżej (ok -50) W tej chwili mam 225/40 i jest leciutki naciąg. Wiem ,że przy 8j i r18 opona powinna być 235/40 i takie mam z tyłu. Chciałbym na przód wrzucić takie same albo coś o identycznym profili (215/45?). Macie jakieś pomysły co z tym fantem zrobić? Nie wiem czy klepanie rantu coś pomoże bo wyjdzie chyba na styk. Z drugiej strony przy mocniejszej glebie robi się negatyw na kole i może wejdzie. Jestem przed kupnem opon na przód i nie wiem na co się zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klienta z audi80 forum który wypożycza wysyłkowo maszynkę do rolowania rantów. Też będę to robił. Ogólnie koszt to wysyłka maszynki w dwie strony + 10zł za każdy dzień używania. Oczywiście kaucja obowiązkowa i wynosi 300zł (mniej więcej wartość maszynki). Wpłacasz ją przelewem a na koniec odejmuje Ci gościu za wysyłkę w Twoją stronę + te dni w które używałeś maszynki. Proste , bezpieczne i szybkie. Podgrzewasz lakier na zgięciu opalarką (z głową) żeby nie popękał przy zaginaniu i jedziesz. Przed zagięciem możesz nałożyć od wewnątrz jakiegoś baranka czy innego lepiku żeby go aż wycisnęło przy zaginaniu. Po co ma to gnić po kilku zimach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema - pytanie koło 18"

przód 8j et 43 ( czyli z tego co wyczytałem będzie ok )

tył 8,5j et 20 - i tu jest pytanie - wejdzie ? Czy trzeba będzie dać dystans ?

Pacjent to b5 avant quattro

I pytanie jeszcze jakie doradzacie opony ? 215/40 czy 225/40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dystans do tego? Z tyłu może być za szeroko i w ogóle Ci te koło nie wejdzie. Gdzie tu jeszcze dystans? Mam z tyłu 235/40 r18 przy ET35 i przy dobrej glebie opona na styk wchodzi w nadkole (może z 3 do 5mm zapasu). Przy ET 20 masz 1.5cm bardziej wystawiony rant felgi więc sporo. Ja bym na pałę takich kół bez przymiarki nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma już opony na tych felgach? Ładowanie 215/40 przy 8.5j to już będziesz miał naciąg. Cały rant na wierzchu. Ja przy 8j rant zakryłem dopiero 235/40. Jeśli nie chcesz naciągu to tylko 235 w tym wypadku. Jeśli naciąg to 215 ale raczej na 45 bo będziesz miał niezłe naleśniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie ma opon. Lekki naciąg może być - w mk3 śmigałem 195/40 na 9j więc da radę ;D Problem jedynie, żeby koło nie wystawało, bo pochylanie go nie ma sensu, bo szkoda opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tym rzecz właśnie , że szkoda opon. Jeśli lubisz przesadnie pilnować kół przy parkowaniu to ok :wink: Tak czy siak 215/40 raczej nie polecam. Wydaje mi się , że te felgi z tyłu mogą Ci wystawać trochę. Jak coś na podniesionym aucie załóż felge i przyłóż do niej jakiś kij czy deskę i mierz jak to z nadkolem wygląda. Jak coś pochwal się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...