Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie podczas pracy silnika


rollek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przejąłem Audi po koledze :) i z tym cykaniem to tak ze jak zimny silnik po całej nocy to przez chwile cykanie praktycznie jest mało słyszalne gdy chwile pochodzi robi się bardziej metaliczne i już później ciągle tak samo cyka wiec już nie wiem co może być ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tak stuka na zimnym 4 sekundy po odpaleniu potem jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli stuka owa szklanka, to czy długo to pojeździ? Czy remont natychmiast?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jeździłem 3 miechy ze szklankami i potem wymieniłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden wtrysk sterujacy,panewki lub przytarł sie ktorys cylinder,miska na dol.Silnik nie warty remontu.Przerabialem setki takich stukan,i pierw szły popychacze jak to nie dawalo efektu to jak wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij miskę. Obejrzyj panewki, Może któraś się obróciła jak go przegoniłeś. Sprawdź od razu czy nie ma luzu na sworzniu tłoka. Robię teraz dwa BMW i w jednym identyczny dźwięk był jak się panewka skończyła, a w drugim uszkodzony tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde żeby był tylko czas na takie sprawdzanie :) jak sie wolna chwila znajdzie bo do pracy trzeba czymś ganiać

stuka tak juz około 6 tys km i ciągle tak samo rano przez około 20sek jest cichutko później zaczyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja tak mialem jak sie przytarl i stukal tlok na 15w40 nie stukal 2 min na 5w40 stukal juz po 30sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki.

Wbiję się do tego tematu, bo w sumie to też mi cyka na zimnym i czasami zaraz po odpaleniu jakby syczy, rzęzi w okolicy alternatora.

U mnie stawiam na łożysko alternatora. Pytanie, dużo roboty z wymianą łożyska alternatora w AFN-ie? no i jakie koszty?

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki.

Wbiję się do tego tematu, bo w sumie to też mi cyka na zimnym i czasami zaraz po odpaleniu jakby syczy, rzęzi w okolicy alternatora.

U mnie stawiam na łożysko alternatora. Pytanie, dużo roboty z wymianą łożyska alternatora w AFN-ie? no i jakie koszty?

Z góry dzięki.

zalezy ja kupilem uzywane w bdb stanie za 40zl i jeazdzi juz 3 rok i spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli stuka owa szklanka, to czy długo to pojeździ? Czy remont natychmiast?

Nic nie trzeba robić . Popychacze stukają , poza cykaniem nic się tam nie dzieje.

U mnie na zimnym cisza, jak złapie temperaturę i się rzadszy olej zrobi to już słychać cykanie. Mam 400.000km przebiegu i pewnie popychacze oryginalne

Przestałem na to zwracać uwagę grunt że silnik zdrowy .

Może kiedyś jak będę coś grzebać to się wymieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany troszke późno napisałem ale moze sie komuś przyda wina takiego stukania był przytarty tłok wszystko się dopiero po rozebraniu silnik juz na graty znalazła sie przyczyna :) Silnik zmieniony i bajka chodzi jak nóweczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.02.2017 o 21:35, by_Dobry napisał:

Problem rozwiazany troszke późno napisałem ale moze sie komuś przyda wina takiego stukania był przytarty tłok wszystko się dopiero po rozebraniu silnik juz na graty znalazła sie przyczyna :) Silnik zmieniony i bajka chodzi jak nóweczka :)

ile km przejechał silnik od pojawienia się stuków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Musashi napisał:

ile km przejechał silnik od pojawienia się stuków?

No właśnie xd bo mnie też coś stuka puka. Tak gdzieś od 30 tysiecy, i klęknąć nie chce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo pukało też wymieniałem szklanki itp zrobiłem z 20 tys i udało mi się okazyjnie kupić cały kompletny silnik ale tamten chodził do końca :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2017 o 09:20, Musashi napisał:

ile km przejechał silnik od pojawienia się stuków?

z 30tys i dalej jezdził tylko wkurzało to troszkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos potrzebował silnik AFN ,wtryski , pompę ,alternator,spręzarkę klimy  lub sam słupek to pisac - na częsci idzi audi 80 Coupe do którego wstawiliśmy silnik z bassat b5 ze skrzynia - lecz nie ma kiedy tego okarniac. silnik - był po remoncie głowicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...