Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Robiłem sam, jedynie rozwiert pod większe tłoki robiła firma... Mój projekt i tak był nieznacznie droższy ponieważ założyłem nowe kute tłoki Supertech-a zamiast tych od 2.0tfsi.

Projekt skończony?

Zrobione 2500km...

Edytowane przez Pawel_M

Opublikowano

A opisales gdzies swoje dzielo? Pochwal sie troche... :)

Opublikowano

marcindlug opisał w temacie na forum co i jak ( również ma 2.0T AEB ) U mnie różnica polega na tym że tłoki mam kute Supertecha 83mm a u Marcina są tłoki przerobione z tfsi 82,51mm Poniżej wklejam link do Marcina tematu. Ogólnie różnica mocno odczuwalna i jeżeli ktoś myśli o zrobieniu 2.0T to powiem że warto, nawet przy normalnej jeździe po mieście auto dużo lepiej reaguje na gaz i jest bardziej elastyczne.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/278617-aeb-td0520l/

Opublikowano

No Marcin twierdził ze dobre zrobię strokera wciągnie napewno ponad 20000

Turbo

Sprzęgło

Tłoki

Wał

Obróbka

Składanie

Korby

Wtryski

Sprzęgło

Chłodnica oleju

Dolot

Wydech

TIP

Oleje

Sprawdzenie o zrobienie głowicy

Wskaźniki

Chip

Panewki

Uszczelki

Śruby

No i nie powiesz ze to na dobrych gratach nie wyjdzie koło 20

Opublikowano

Dawidzie stroker to podnoszenie pojemności silnika. Większa turbina, wtryski, program i inne pierdoły nie wliczają się do strokera. Przerabiając wszystko kompleksowo łącznie z osprzętem silnika na dobrych gratach spokojnie przekraczamy 20k :)

Opublikowano
  • Autor

No Marcin twierdził ze dobre zrobię strokera wciągnie napewno ponad 20000

Turbo

Sprzęgło

Tłoki

Wał

Obróbka

Składanie

Korby

Wtryski

Sprzęgło

Chłodnica oleju

Dolot

Wydech

TIP

Oleje

Sprawdzenie o zrobienie głowicy

Wskaźniki

Chip

Panewki

Uszczelki

Śruby

No i nie powiesz ze to na dobrych gratach nie wyjdzie koło 20

w przybliżeniu

Turbo - 5000zł

Sprzęgło - 1500zł

Tłoki - 2500zł

Wał - 500zł

Obróbka - 1000zł

Składanie - 3500zł

Korby - 1500zł

Wtryski - 800zł

Chłodnica oleju - 500zł

Dolot + cooler- 2000zł

Wydech - 2500zł

TIP - 500zł

Oleje - 200zł

Sprawdzenie o zrobienie głowicy ( zależy co? u mnie obróbka i porting + zawory i sprężynki Supertech ) - 6500zł

Wskaźniki - 600zł

Chip - 1500zł

Panewki - 200zł

Uszczelki - 150zł

Śruby ( ARP ) - 1200zł

31650zł !! a jeszcze masa innych pierdół które nie są policzone

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Rodzaj sprzęgła jednomasowego tez dotyczy się budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8t. Więc nie rozumiem protestów. Jak ktoś rzezbi w aucie jak ja ponad 350nm to chyba tez trzeba pomyśleć o sprzęgle jako o elemencie narazonym na podwyzszoną moc i zamontowaną DO SILNIKA

Opublikowano

głównym winowajcą jest mapa benzynowa

Głównym winowajcom jest tuner....który za mocno wysila jednostkę...Wystarczy klika koników mniej a problemu nie będzie. Choć kiedyś tunera pytałem dlaczego robi program gdzie zapętlają się wtryski benzynowe to bidok nie miał pojęcia o czym mówię do niego...

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Panowie usunięcie środkowego tłumika coś daje odnośnie przepływu?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Tyle co uprosiłem moderatora aby posprzątał ten temat i usunął pytania bo to nie jest temat do tego.

Do zadawania pytań jest :

[b5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/1306-b5b6b7-modyfikacje-18t-pytania-i-odpowiedzi/

Opublikowano

:) sorki już się sam pogubiłem z tego wszystkiego :)

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Może mi ktoś potwierdzić czy Glowica od AEB podjedzie do BFB po usunięcia egr i sai 

Opublikowano

Podejdzie na 100%.

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Czy sa przeszkody w zalozeniu tlokow z 20mm sworzniem zamiast 19mm? chodzi o wieksza dostepnosc zestawow ze sworzniem 20mm. Ja nie widze przeszkod, ale dla pewnosci zapytam.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

tj temat do przypięcia również w dziale b6/b7

Edytowane przez impackt

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam, przymierzam się do podniesienia mocy w swoim aucie, nim pojadę na program chciałbym co nie co zmienić. Stąd kilka pytań:

- czy do mocy żeby osiągnąć około 240-250 KM wystarczy moje turbo fabryczne, z tego co wyczytałem w bex-ach jest K03S - czy szukać innego, jeśli tak to jakie? -  lub zregenerować obecne?

- wtryski takie jak mam, czy większe - to jakie (model, nr)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Pytanko: podczas remontu silnika i przygotowaniu na 250 kucy, czy warto założyć grubsza uszczelkę pod głowice? Szczególnie gdy blok i głowica była planowana. 

Opublikowano

Witam wszystkich kolegów,jestem tu nowy. Odnośnie uszczelki tak jest potrzebna grubsza ponieważ została planowana głowica i wypadało by zmienić cr

Opublikowano

Spier. z takimi pytaniami

 

Opublikowano
W dniu 14.10.2017 o 12:38, lukasz7871 napisał:

Pytanko: podczas remontu silnika i przygotowaniu na 250 kucy, czy warto założyć grubsza uszczelkę pod głowice? Szczególnie gdy blok i głowica była planowana. 

Ile był zjechany blok i ile głowica ??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.