Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4B7 1.9 TDI BRB S-line by Gąbalo Bix skrętny/PDC/BOSE/RNS-E LED/Program/Eibach/Fela Pompei/Heble 3.0tdi/Dekory LED


gabalo

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Tak więc wszyscy pokazują to pokaże i ja.
Zawsze chcialem Audi...no i mam :decayed:
Po wielu poszukiwaniach na mobile.de oraz polskich serwisach wkońcu znalazłem, a raczej moja dziewczyna znalazła:decayed: i kazała jechać kupić.
A więc do rzeczy.. Audi A4B7 AVANT 1.9TDI BRB 116 koników S-Line.2006 rok
Auto kilka miesięcy w kraju, przyjechało z Francji. Sprawdzone w ASO przebieg oryginalny, serwisowane do połowy 2012 roku i przebiegu niespełna 160000km, W momencie kiedy kupywałem (luty 2014) na licznikiu było 198000km. NIektórzy mówią że to dużo, ale prosze was. Na ten silnik to dopiero początek:wink:
Trafiła sie sztuka w ładnym kolorze, w pełnym chromie i na fajnych alu 18". Tak więc większość tego co chciałem w aucie juz mam na starcie.

Odnośnie "rezania" hehe... z przykrością informuje was że jakiś większych modów nie będzie. Auto mi się podoba Alu 18", zawiaz 1BE, pełen chrom, oraz coś, za co większość pewnie na mnie nakrzyczy, ale mnie się podoba czyli auto przyjechało z Francji z nakładkami na lusterka ale nie srebrnymi czy satynowymi, tylko chromowanymi. Niektórzy powiedzą że to bezczeszczenie, ale mnie sie podoba i zostaje:decayed:

Tak jak napisałem wyżej większych modów nie będzie ale mała kosmetyka napewno:wink:

Mianowicie...


Co będzie napewno:

-na start w czerwcu z klubowiczem "niestandardowy" dokładamy tempomat i pełen FIS Zrobione

-musze wymienić oświetlenie tablicy rejestracyjnej na jakieś ledy czy coś innego co daje ładne białe światło Zrobione

-Przód, trzeba by jakieś inne żarówki wsadzić co by lepiej to świeciło, przypuszczam że OSRAMY NIGHTBREAKER UNLIMITED będa(nawet to świeci), oczywiście krótkie, długie, postój i przeciwmgielne trzeba wymienić. Zrobione-Było

-Wycieraczka tylnej szyby od Audi Q5 Zrobione

-Nowe wycieraczki szyby przedniej (teraz są Ori ale mocno zużyte) Wjechały nowe od Bosha (wydawało mi się że ryszą szyby), także obecnie są Valeo też wymienione na ORI serwisówki wraz z nowymi ramionami

-Muszę naprawić nie działającą regulacje lędźwi w fotelach Zrobione

-Musi wjechać jakiś element klubowy:) Jest naklejka na szybach:) + ramka klubowa

-Musze poszukać jakiś alumów na zime raczej 17" i jakiś opon zimowych Wleciały alumy 17' Ori Audi plus nowe oponki Bridgestone Blizzak LM-32

-Zmiana hamulcy na większe np od 3.0 tdi 320mm przód i 288mm tył Zrobione-Wjechały 320/288 w kolorze czerwonym

-Przydały by się jakieś przewody hamulcowe w stalowym oplocie Zrobione (czerwony zestaw HELa)

-Dystanse na koła, przynajmniej na tył Zrobione dystanse na tył 15mm na strone i na przód 13mm na strone (przód wyłącznie z kołami letnimi)-BYŁO

-Może nowa fela na lato Wjechały felgi od DAWMACA wzór POMPEI Rs6 + nówki opony ContiSportContact 5 + dystanse ze zmianą centrowania przód 5mm oraz tył 18mm

-Ściema szyb (może wszystkich?) Zrobione ściema wszystkich szyb z wyjątkiem czołowej

-Zmiana dysz spryskiwaczy na mgiełkowe Zrobione

-Zestaw bluetooth, Im bardziej zaawansowany model tym lepiej Zrobiony moduł z końcówką H

-Oświetlenie ambiente Są ori diody w lampce podsufitki przód

-Opcja przewietrzania wnętrza auta w upalne dni Zrobione

-Zestaw BOSE Wjechał wzmacniacz + subwoofer BOSE+wszystkie głosniki BOSE oraz maskownice głośników z emblemantami

-Zwiększenie mocy (standard to 116KM i 285 NM) Zrobiony wirus od GOODHOPE TEAM na 138,8 KM i 354,7 Nm

-Wymienione zostały także sprężyny zawieszenia Tył na ori s-line oraz przód na Eibach Pro Kit -30mm

-Podświetlane klamki wnętrza Zrobione podświetlenie, mocniejsze niż ORI-pomysł kolegi KAJU

-Pakiet światło Jest. Podświetlane klamki oraz przestrzeń nóg przód plus tył

-Podświetlane listwy/dekory Zrobione podświetlenie taśmą LED na kolor biały zimny

-Oświetlenie wnętra w jaśniejszym kolorze Zrobione wszystko w LEDach

-Parktonic żeby sie łatwiej jeździło zarówno mnie jak i mojej dziewczynie Wleciał PDC przód plus tył z wyciszaniem radia

-Bixenon, może kiedyś? Wpadł kompletny Bixenon dynamiczny/skrętny na bialym kierunku z żarnikami 4850K oraz spryski reflektorów

-Przycki w chromie do wnętrza Zrobione

-Zmiana szyby Szyba wymieniona na nową akustyczną Saint Gobain Sekurit z szarym pasem na górze, przystosowana pod czujnik zmierzchu/deszczu

-Czujnik deszczu/zmierzchu Zrobione

-Światła Auto plus Coming/Leaving Home Zrobione

-Podświetlane blendy lusterek Zrobione, zaświecają się razem z Coming/Leaving Home

-Lusterka fotochrom Zrobione lusterko wewnętrzne oraz wkłady lusterek zewnętrznych

-Automatyczne otwieranie klapy bagażnika Zrobione

-Czarny sufit z S-line Zrobione

-Listwy progowe S-line Zrobione

-Gałka zmiany biegów pikowana S-line Zrobione

-Nowy mieszek ręcznego Zrobione, wleciał pikowany z przeszyciami biało-czerwoną nicią

-Podświetlenie kubka Zrobione

-Podświetlenie przestrzeni pod radiem Zrobione BYŁO

-Przełącznik świateł w srebrze lub chromie Zrobione

-Wymiana licznika na model z kolorowym Fisem Zrobione

-Kompletne pranie wnętrza wraz z zabezpieczeniem plastików oraz lakieru na zewnątrz Zrobione

-RNS-E  Zrobione, wpadł RNS-E LEDowy z Pl menu

-Odbiornik zegara radiowego Zrobione

-Mikrofon BOSE Zrobione

 

 

Co bym chciał zrobić, ale nie wiem czy zrobie ze względu na czas, pieniądze, oraz dziewczyne która kategorycznie zabrania mi modyfikacji hehe


-Fajnie by było mieć wydech od 2,7 TDI zamiast małej 2 rurki teraz było by po jednej lufie na strone

-Teraz jest laciek 235/40 R18 Chciało by sie 19" ale kobita twierdzi że za twardo jej będzie:facepalm:

-Grzane fotele

-Składane lusterka

-Webasto


Co z tego wszystkiego wyniknie? Pożyjemy zobaczymy, aktualnie więcej siedze w Niemczech niż w Polsce, i nie mam czasu na zabawę ale kto wie.... :)
Niżej wstawiam Foty i zapraszam do komentowania.
PS.Sorry za jakość ale foto robiłem telefonem a i auto było akurat nieumyte:kwasny:
Pozdrawiam i zapraszam do wyrażania swoich opinii.

Auto z zewnątrz

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Chrom na lusterkach


image.jpg

No i wnętrze


image.jpg

 

Oraz dziub (niestesty bez bixenona)

 

512d73b3a437e816gen.jpg

 

Zima 2014

 

fed0fe2bb5104f78gen.jpg

 

Lato 2015

 

44add2d2a2172ebe.jpg

 

Oraz wygląd obecny :naughty::naughty::naughty:

 

b8d3020bf1c4bf62.jpg

 

0bf3244c5711f97b.jpg

 

311c7abd3cdd46ac.jpg

Edytowane przez gabalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny kolor, fajnie się prezentuje! szkoda, że bez xenona. pomyśl o RNS-E :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włąśnie jeśli chodzi o kolor to nie chwaląc sie nie spotkałem jeszcze takiego w audi, jest wiele podobnych ale żaden nie ma tyle perły, o ksenonie myśle i chyba będzie...co do reszty zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, ale tylny zderzak i klapa trochę Ci się odróżniają kolorem od reszty, mierzyłeś go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary są ok, we francji był malowany prawy bok cały, a do Polski przyjechał z uszkodzonym tylnym zderzakiem i tak ktoś kolor dobrał ze sie różni, oczywiscie zalezy jak światło pada czasem nic nie widać , a czasem:facepalm:

---------- Post dopisany at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany at 17:06 ----------

takze klapa jest ok, to zderzak ma taki kolor...ale juz sie przyzwyczaiłem auto ma 8 lat wkońcu, a stwierdziłem ze nie będe malował bo zaraz ja albo moja dziewczyna gdzies przytrzemy czasami wiesz jak to jest pomalujesz a za chwile coś wywiniesz...także zostawiam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mówiłem że w mojej jest ok wszystko i nie ma co zmieniać...poczekaj z rok, popatrzysz na zboczeńców na forum :grin: auto też troszkę Ci się opatrzy i zaczną się zakupy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:whistling:

---------- Post dopisany at 21:27 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ----------

Fajna sztuka. Te chromy na lustrach to co to? Udanego rezania. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sie tego boje najbardziej...że sie opatrzy i porwie mnie szał zmian:wink: wtedy to już kobita mnie z domu wywali napewno, byle bym kluczyki zdążył złapać to bedzie ok heheh:grin:

Co do chromu na lusterkach to kolego "akjam" to są nakładki, prawdopodobnie na jakiś klej zamontowane bo sie trzymają ładnie:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "rezania" hehe... z przykrością informuje was że jakiś większych modów nie będzie.

:polew::polew::grin::grin: Trafiłeś nie na to forum co trzeba :grin:

Dobry furacz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta śmiejcie sie, śmiejcie....wiem że czekają mnie mody tak jak kolega wyżej napisał potrzebuje aby czasu żeby oswoić sie z tematem i mnie zarazicie...właściwie to już pomysły są.....ale spróbuje troche wytrwać bez modzenia

---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:30 ----------

:facepalm:f*ck.....wasze podejście do samochodów uzależnia:facepalm: już przeglądam co kto zrobił i czy idzie w moim to zrobić:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze mówisz:thumbup1: słucham propozycji:wink: najmniejsze są 10mm? i podpowiedzcie gdzie najlepiej póżniej kupic szpilki? i ile taki komplet moze sie zakręcić najlepiej zebym tak jak w tych jedną miał złodziejke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta śmiejcie sie, śmiejcie....wiem że czekają mnie mody tak jak kolega wyżej napisał potrzebuje aby czasu żeby oswoić sie z tematem i mnie zarazicie...właściwie to już pomysły są.....ale spróbuje troche wytrwać bez modzenia

---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:30 ----------

:facepalm:f*ck.....wasze podejście do samochodów uzależnia:facepalm: już przeglądam co kto zrobił i czy idzie w moim to zrobić:facepalm:

:whistling::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta śmiejcie sie, śmiejcie....wiem że czekają mnie mody tak jak kolega wyżej napisał potrzebuje aby czasu żeby oswoić sie z tematem i mnie zarazicie...właściwie to już pomysły są.....ale spróbuje troche wytrwać bez modzenia

---------- Post dopisany at 22:35 ---------- Poprzedni post napisany at 22:30 ----------

:facepalm:f*ck.....wasze podejście do samochodów uzależnia:facepalm: już przeglądam co kto zrobił i czy idzie w moim to zrobić:facepalm:

:whistling::naughty:

Widzę że główny rezacz na posterunku czeka na pytania :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem u siebie zestaw ze szpilami H&R(złodziejka w komplecie) tył 15mm przód 12mm zawieszenie 1BE. Felga to ori DTM 18". Wyglada dobrze ale auto pójdzie w dół co prawda nie wiele sprężyny bedą -30 od serii.Fajne auto miłego rezamia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy idzie w moim to zrobić:facepalm:

jesteś w tej komfortowej sytuacji, że w B7 można zrobić praktycznie wszystko :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego żeby zakładać dystanse, kurde dzisiaj popatrzałem i nie wiem własnie auto wygląda ok a niechciałbym żeby waliło błotem po bokach bo myć nie nadąże niżej wstawiam foty jak teraz wygląda

Tył:

WP_000545.jpg

WP_000547.jpg

Przód:

WP_000550.jpg

WP_000551.jpg

I teraz kolejne pytanie odemnie. Mianowicie te moje koła są pochylone znaczy dołem szerzej górą wężej czy to jest ok ustawienie do 1BE? Czy może przejechać sie na geometrie? Ogólnie autko na tych oponach hula od września zeszłego roku koło 12 moze 15 tys. kilometrów już zrobiło ja sam od lutego 7 tysięcy zrobiłem i nie widać żeby opone zdzierało czy coś. Co wy o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest et tej felgi? 43? A co do katu pochylenia kola ja jesyem na geometrii przynajmniej raz na rok ;)

Wysłane z mojego GT-I9295 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...