Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pompa wysokiego ciśnienia - opiłki

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pokusiło mnie by zajrzeć do tego zaworka czy nie ma kolejnych opiłków po naprawie jakie 2k temu, po czym pojawił się problem pompa przestała pompować paliwo..Pompa wstępna uruchamiana (VCDS) podaje paliwo a pompa CR nie bije ciśnienia ? Co może być przyczyna ze pompa nie bije ciśnienia? Jest jakaś metoda jej  uruchomienia ponownie poza procedura odpowietrzania ?

 

Opublikowano
Opublikowano
24 minuty temu, Aniol200 napisał:

Pokusiło mnie by zajrzeć do tego zaworka czy nie ma kolejnych opiłków po naprawie jakie 2k temu, po czym pojawił się problem pompa przestała pompować paliwo..Pompa wstępna uruchamiana (VCDS) podaje paliwo a pompa CR nie bije ciśnienia ? Co może być przyczyna ze pompa nie bije ciśnienia? Jest jakaś metoda jej  uruchomienia ponownie poza procedura odpowietrzania ?

 

Nie chcę Cię straszyć, ale u mnie była podobna sytuacja i niestety skończyło się to na wymianie pompy, poczytaj wcześniejsze posty pisałem już o tym. 

Opublikowano

SIema Wszystkim

Pytanko czy jest sens profilaktycznie wymienić tą pompę paliwa?? Ja mam z 2010 roku zaglądałem do niej na jesień nie było żadnych opiłków

Opublikowano

Naczytaliście się o tym i teraz już co niektórym odwala na ten temat. Ja raz tam zajrzałem właśnie przez ten post i żałuje, nic nie było, ale przy odpalaniu mogła się lekko przytrzeć (ale raczej też w to wątpie). Zmieniajcie filr paliwa co 2 wymianę oleju, paliwo na dobrych stacjach, bez żadnych dodatków do baku i jeździjcie. Ja nigdy nic nie wlałem, samochodem zrobione przez 4 lata 100tyś i czyściutko w pompie. Na wieczór po garach parę razy dać żeby się nie zamulił i wszystko. Ja jakoś nic nie leje, nie zaglądam i 0 problemów od tylu lat. Nie ma co dramatyzować z tym. :D

Opublikowano

Co powiecie żeby na filtr paliwa zamontować magnez neodymowy? 

Opublikowano
4 godziny temu, Radoo0103 napisał:

Co powiecie żeby na filtr paliwa zamontować magnez neodymowy? 

Opiłki są aluminiowe 

Opublikowano

Opiłki są stalowe,  nie Alu. Macie zdjęcia rozebranej pompy , dla mnie jest to ewidentnie wada materiału.

20190404_090837.jpg

20190404_090751.jpg

20190404_090757.jpg

Edytowane przez krzychuziom

Opublikowano

Dokładnie opiłki stalowe również sprawdzałem u siebie. 

Opublikowano

Jak popychacz w pompie stanie w poprzek do wałka to nie ma siły żeby nie było opiłków

Opublikowano

Witam. Przesledzilem caly watek i wykrecilem u siebie sitko przy pompie. I jest pare opiłkow. Wykrece jeszcze czujnik przy listwie i zobacze. I co sadzicie o tym? Zabierac sie za pompe? 268kkm 2008r 3tys km w Polsce

IMG_20190404_182342.jpg

IMG_20190404_182333.jpg

IMG_20190404_182259.jpg

Opublikowano

Jeśli chcesz jeszcze pośmigać autem... ,  ja bym wymienił...

Opublikowano

Polecicie sprawdzonego sprzedawce nowych pomp wys. ciśnienia?

Opublikowano

Ja kupiłem z Częstochowy z aukcji z allegro. Jutro mechanik montuje zobaczymy jak to wszystko wyjdzie ;)

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Witam, temat widzę dotyczy 2.0, ale może będziecie Panowie zorientowani.

A jak wyglądał temat w 2.7/3.0? Te same problemy odnośnie pompy?

Auto 2010 rok, pompa z 2011.

Numer: 059130755AH

59694770_883192508684772_1768736745890775040_n.jpg

Opublikowano

Raczej 11 lutego 2010.

Opublikowano
W dniu 8.05.2019 o 23:18, kuebk napisał:

Raczej 11 lutego 2010.

Czyli problem nie poprawiony, jak rozumiem.

Opublikowano

Czytam tak i czytam ten wątek opiłków... i zadam wam pytanie?Tak jak kolega "konrad" - On raczej wam odpowiedział.Po jakiego grzyba tam leziecie ?Oczywiście są wadliwe pompy,ale czy ktoś przeczytał dlaczego opiłkują ???Śmiać mi się chce ,jak wykręcacie te sitka i potem piłujecie silnik na sucho zanim zaskoczy ,i sami pompę skazujecie na opiłkowanie m.in. .Większośc z was narzeka jaka to wada fabryczna itp. a wystarczy serwisować auto zgodnie z zaleceniami ,a nawet i częściej !!!Nie wierze w to ,ze przy dokładnym serwisowaniu,zmianie na czas filtrów i lanie paliwa dobrej jakości ( nie od Pana Mietka karnistrem z Białorusi - bo taniej) pompa robi cyrki .Oczywiście ,pompa jest słabsza w pierwszych wypustach ,ale nie oznacza to że będzie opiłkować przy regularnym serwisie - nie wierze w to.Wyciągacie te wtryski ,gdzie korekcje są wzorowe,dajecie na stoły ,marnujecie własne pieniądze bo na silę się doszukujecie wady itp.wiadome ,że samochody teraz są robione bardziej z plastiku niż ze stali .Pierwsze ,drugie ,dziesiąte wykręcanie wtrysku i potem piszecie na forum "zerwana śruba wtrysku" i skomlicie jak to tanim kosztem naprawić .Panowie stać na krowę to i stać na łańcuch !!! .Kupując Audi A4 B8 dokładny serwis trochę kosztuje ,ale jak macie psuć i łapać na druty a z wierzchu bo "mam Audi A4 B8" to nie psujcie marki,opinii,pozbadzcie się tych samochodów bo nie stać was na serwis porządny tylko kowalstwo artystyczne !!! Nie doszukujcie się problemu na siłę !!!I powtórzę jeszcze raz SERWISOWAĆ i LAC DOBREJ JAKOŚCI PALIWO.Wszystkim tym którzy mnie za chwilę zjadą oczywiście ich pozdrawiam :) ,ale proponuje zagłębić się w temat :"Dlaczego pompa opiłkuję" .Hejo - no to jazda koledzy ,możecie teraz jechać po mnie ,przecież Polacy przez internet są mądrzy, więc paluszki w dłoń i ciśnijcie :)))).Miłej zabawy .Tyle w temacie opiłkowania z mojej strony (tak ,tak wiem koledzy według was pewnie - nie mam pojęcia).Spoko :)

Opublikowano
W dniu 3.04.2019 o 13:19, KonradA4troop napisał:

Naczytaliście się o tym i teraz już co niektórym odwala na ten temat. Ja raz tam zajrzałem właśnie przez ten post i żałuje, nic nie było, ale przy odpalaniu mogła się lekko przytrzeć (ale raczej też w to wątpie). Zmieniajcie filr paliwa co 2 wymianę oleju, paliwo na dobrych stacjach, bez żadnych dodatków do baku i jeździjcie. Ja nigdy nic nie wlałem, samochodem zrobione przez 4 lata 100tyś i czyściutko w pompie. Na wieczór po garach parę razy dać żeby się nie zamulił i wszystko. Ja jakoś nic nie leje, nie zaglądam i 0 problemów od tylu lat. Nie ma co dramatyzować z tym. :D

Brawo kolego ,widać jesteś jeden z mądrych który nie doszukuje się problemu na siłę.Zgadzam się z powyższym co napisałeś?

Opublikowano
36 minut temu, Resideent napisał:

Czytam tak i czytam ten wątek opiłków... i zadam wam pytanie?Tak jak kolega "konrad" - On raczej wam odpowiedział.Po jakiego grzyba tam leziecie ?Oczywiście są wadliwe pompy,ale czy ktoś przeczytał dlaczego opiłkują ???Śmiać mi się chce ,jak wykręcacie te sitka i potem piłujecie silnik na sucho zanim zaskoczy ,i sami pompę skazujecie na opiłkowanie m.in. .Większośc z was narzeka jaka to wada fabryczna itp. a wystarczy serwisować auto zgodnie z zaleceniami ,a nawet i częściej !!!Nie wierze w to ,ze przy dokładnym serwisowaniu,zmianie na czas filtrów i lanie paliwa dobrej jakości ( nie od Pana Mietka karnistrem z Białorusi - bo taniej) pompa robi cyrki .Oczywiście ,pompa jest słabsza w pierwszych wypustach ,ale nie oznacza to że będzie opiłkować przy regularnym serwisie - nie wierze w to.Wyciągacie te wtryski ,gdzie korekcje są wzorowe,dajecie na stoły ,marnujecie własne pieniądze bo na silę się doszukujecie wady itp.wiadome ,że samochody teraz są robione bardziej z plastiku niż ze stali .Pierwsze ,drugie ,dziesiąte wykręcanie wtrysku i potem piszecie na forum "zerwana śruba wtrysku" i skomlicie jak to tanim kosztem naprawić .Panowie stać na krowę to i stać na łańcuch !!! .Kupując Audi A4 B8 dokładny serwis trochę kosztuje ,ale jak macie psuć i łapać na druty a z wierzchu bo "mam Audi A4 B8" to nie psujcie marki,opinii,pozbadzcie się tych samochodów bo nie stać was na serwis porządny tylko kowalstwo artystyczne !!! Nie doszukujcie się problemu na siłę !!!I powtórzę jeszcze raz SERWISOWAĆ i LAC DOBREJ JAKOŚCI PALIWO.Wszystkim tym którzy mnie za chwilę zjadą oczywiście ich pozdrawiam :) ,ale proponuje zagłębić się w temat :"Dlaczego pompa opiłkuję" .Hejo - no to jazda koledzy ,możecie teraz jechać po mnie ,przecież Polacy przez internet są mądrzy, więc paluszki w dłoń i ciśnijcie :)))).Miłej zabawy .Tyle w temacie opiłkowania z mojej strony (tak ,tak wiem koledzy według was pewnie - nie mam pojęcia).Spoko :)

Gorszy dzień?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.