Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej do 1.8T?


januaryy

Rekomendowane odpowiedzi

Ravenol 5l VST Turbo 5w40 kosztuje 188

przynajmniej za tyle kupuje w ICarsie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Niedługo będę zmieniał olej w swoim a4 b6 1.8t bfb, który po modach ma 220 koni.

Po zakupie zmieniłem olej na motul 5w40 x-cess, podobno taki lał Niemiec.

Jaki olej byście polecali zalać, jeśli powiedzmy cena nie gra roli bo i tak zmieniam co 10 tys ( raz w roku ). Czy jest sens w ogóle lać coś droższego od motula?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Hubcio099 napisał:

 

Jak chcesz bdb olej to j.w. Ravenol, Motula bym sobie odpuścił, już wolałbym Valvoline.

Eurol też jest mocno chwalony i nie kombinowany jak Motul.

Wszystko zależy od portfela, ważne, aby norma się zgadzała....

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liqui Molly też chwalony jest, ja od siebie Millers Oil mogę polecić tylko z nim problem jest, bo produkują tylko w Anglii a teraz przez wyjście z unii długo się je sprowadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... nie da się porównywać tych dwóch olei....Ravenol to inna półka jakościowa no i cena nieporównywalnie wyższa....

Choć Valvo w mojej ocenie bez problemu daje radę.

Czy odczujesz różnicę, wątpię, może jedynie efekt placebo.

Pamiętaj, że najważniejsza jest regularna i terminowa wymiana oleju i filtra i jak wspominałem zgodna specyfikacja oleju do silnika.

Bo chociaż byś zalał "złoty" olej to i tak musi być regularnie wymieniany, niby prosta rzecz, a nie każdy się do tego stosuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eurol super lite, reszte guano typu millers, valvo, motul olej ciepłym moczem. Następna kwestia, jest tyle stron a TY dalej śmiecisz temat.

Edytowane przez ELLIOTT
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ELLIOTT napisał:

Eurol super lite, reszte guano typu millers, valvo, motul olej ciepłym moczem. Następna kwestia, jest tyle stron a TY dalej śmiecisz temat.

Do zwykłego 1.8 też można wlać ten eurol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AndrzejK. napisał:

Sprawdź normę, ale pewnie tak.

Pytałem tego wyżej, bo widzę, że na temat olei musi dużo wiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tyle,że tu żadnej filozofii nie ma....Ten Eurol "chodzi' w normie 502 00.

Zerknij tylko na aprobatę do swojego silnika i odpowiedz masz gotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, k232 napisał:

Do zwykłego 1.8 też można wlać ten eurol?

oczywiscie. Eurol superlite jest rowniez olejem HC jak motule/valvo/millersy czy wiekszosc LM, ale od wiekszosci ma znacznie lepszy pakiet dodatkow chroniacy silnik, a po drugie kosztuje ok 70zl za banke :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DivaynEays napisał:

oczywiscie. Eurol superlite jest rowniez olejem HC jak motule/valvo/millersy czy wiekszosc LM, ale od wiekszosci ma znacznie lepszy pakiet dodatkow chroniacy silnik, a po drugie kosztuje ok 70zl za banke :P 

Gdzie masz taką cenę? 90+ kosztuje 4 litry na allegro a 5litrow w jednej bańce nie ma, na allegro widziałem tylko 4+1 i to już wychodziło około 120 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, k232 napisał:

Gdzie masz taką cenę? 90+ kosztuje 4 litry na allegro a 5litrow w jednej bańce nie ma, na allegro widziałem tylko 4+1 i to już wychodziło około 120 zł

ostatnio zamawialem na necie gdzies dla ziomka juz nie pamietam, teraz patrze ze najtaniej 77zl za 4L wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DivaynEays napisał:

ostatnio zamawialem na necie gdzies dla ziomka juz nie pamietam, teraz patrze ze najtaniej 77zl za 4L wychodzi

Też widzę za 72 zł 4 litry ale + kurier 20 zł to wychodzi na to samo co na allegro no ale co by się nie działo następnym razem wleje ten oleje skoro mówicie, że taki ekstra ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz ofertę tego oleju za 70 zeta 4 litry jak przywiązujesz wagę do małych różnic cenowych (i zresztą dobrze)

OLEJEMOTORYZACYJNE.PL

<h4>Wysokiej jakości olej do silników benzynowych, LPG oraz Diesla</h4> <p>Eurol Super Lite 5W-40 to w pełni syntetyczny olej silnikowy do silników benzynowych i wysokoprężnych w samochodach osobowych i lekkich...

 

W dniu 22.04.2021 o 18:57, k232 napisał:

skoro mówicie, że taki ekstra

Ekstra  czy nie, dobrze wygląda na papierze, ale bez względu jaki olej nie wlejesz najważniejsza jest terminowa wymiana i to bez względu na to co wlewasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...