Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak oświetlenia przy otwartych drzwiach


pogo92

Rekomendowane odpowiedzi

Address 46     -------------------------------------------------------
   Controller: 8E0 959 433 AR 
   Component: Komfortgerát T85    1310
   Coding: 06976
   Shop #: WSC 63251
2 Faults Found:
01561 - Left Rear Door
            61-00 - Won't De-Safe
01560 - Passenger Door
            59-10 - Can't Unlock - Intermittent

takie błędy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak panowie dziś jrszcze raz wszystkie drzwi przejrzałem i kable były połamane ale w tylnych dzrzwiach wszystko naprawione dodam tylko że tam w tych drzwiach oświetlenie działało nawet przed naprawą
A w drzwiach pasażera jak nie było oświetlenia tak niema
I teraz pytanie czy w tych drzwiach jest coś co odpowiada za zapalenie się lampki i danie sygnału na FIS bo to chyba nie instalacja chyba

Czy każde drzwi mają swój bezpiecznik i tam przy zamku jest jakaś kostka za co odpowiada i jak się do niej dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to w zeszłym tygodniu z tylnymi prawymi drzwiami. musisz rozebrać drzwi. wyciągnąć tyle ile się da kable które wchodzą w drzwi (mogą być przetarte ale nie muszą). Wyciągnąć zamek i przelutować wszystkie luty w nim. Na koniec sprawdź dobie miernikiem ten mały włącznik który na kabelku dynda. generalnie sprawdź wszystkie 3 włączniki. Trochę roboty jest ale innego wyjścia nie masz.

Przed rozbieraniem kup sobie kilka spinek tapicerki, bo zawsze któraś się połamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poproszę o pokierowanie.

Mam problem z całą stroną lewą elektryki od strony kierowcy.

Po tych mrozach nie świecą sie przyciski (szyb centralnego itp)

Nie działa opuszczanie szyby lewej i lewego lusterka ( natomiast działa mi sterowanie szyb pasażera lewym przysciskiem) :naughty:

chyba jeszcze nie działa nawiew lewy nad szybą ...

jeszcze oświetlenie nad drzwiami po otwarciu zapala sie i gaśnie od razu po otwarciu szerzej drzwi :kox:

Edytowane przez Karasik2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem jak na foto wywala zawsze ten sam błąd.

ja mam taki problem jak na foto wywala zawsze ten sam błąd.

WP_20170203_20_14_36_Pro (2).jpg

WP_20170203_20_14_25_Pro (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, aby nie zakładać nowego tematu podepnę się pod temat kolegi... Mam takie pytanie: po jakim czasie powinny zgasnąć lampki ostrzegawcze w drzwiach? Przeważnie po wysprzątaniu wnętrza zostawiam pootwierane drzwi i o ile w a4 b5 te czerwone lampki gasną szybko to u mnie w b6 świecą się bardzo długo. Jest to kwestia ustawienia?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wymieniałem ostatnio wiązke tapicerki drzwi w swojej a4 b7 2005r na pełną ponieważ nie miałem  oświetlenia ostrzegawczego i dolnego . Sprawdzałem miernikiem napięcie i jest tylko 0.35 w obu ktos wie co moze byc nie tak z góry dzieki za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem że od strony pasażera prawa strona z przodu i z tylu nie świeci oświetlenie na drzwiach reszta jest ok. Na wyświetlaczu nie pojawia się ze są otwarte drzwi 

 

Podpięty VAG  i taki odczyt . I pytanie czy mogę skasować te błędy?? chodzi mi o te drugie zdjecie czy moge kasowac kody ??

15714852946191449868063.jpg

157148540009681829595.jpg

Edytowane przez kuba1227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak żeby nie zaśmiecać, mam podobny problem. Mam brak jakiej kolwiek reakcji na otwarcie drzwi przednich pasażera i drzwi za nim. Brak oświetlenia w drzwiach i brak powiadomienia na FIS-ie i nie zaświeca się lampa w suficie. Nie chcę rozbebeszać narazie drzwi bo podejrzewam, że uszkodzony jest gdzieś wspólny przewód prowadzący do drzwi prawych przednich i tylnych. Bezpieczniki wykluczyłem bo według opisu jeden jest od drzwi przednich a drugi od tylnych a u mnie przednie kierowcy i tylne lewe działają. Pytanie brzmi czy jest tak jak napisałem poprowadzone jednym przewodem do obu drzwi? Gdzie go szukać? Czy może problem jest ten sam w obu drzwiach?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Maxiiiii napisał:

Panowie, tak żeby nie zaśmiecać, mam podobny problem. Mam brak jakiej kolwiek reakcji na otwarcie drzwi przednich pasażera i drzwi za nim. Brak oświetlenia w drzwiach i brak powiadomienia na FIS-ie i nie zaświeca się lampa w suficie. Nie chcę rozbebeszać narazie drzwi bo podejrzewam, że uszkodzony jest gdzieś wspólny przewód prowadzący do drzwi prawych przednich i tylnych. Bezpieczniki wykluczyłem bo według opisu jeden jest od drzwi przednich a drugi od tylnych a u mnie przednie kierowcy i tylne lewe działają. Pytanie brzmi czy jest tak jak napisałem poprowadzone jednym przewodem do obu drzwi? Gdzie go szukać? Czy może problem jest ten sam w obu drzwiach?Pozdrawiam

zaglądałeś już w gumową przelotkę znajdując się między drzwiami a budą?? 99% problemów powodują przerwane kable w tych przelotkach, a to że nie działają przednie i tylne drzwi to pewnie dlatego, że problem występuje i w jednych i w drugich drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś mi pomoże bo mam ten sam problem - nie świeci wewnętrzne oświetlanie podczas otwarcia drzwi. Na FIS każde drzwi pokazuje poprawnie otworzone, sygnał nie zgaszonych świateł też jest.

Ogólnie jakiś czas temu działało, później przestało na jakiś czas, znowu działało i przestało na dobre.

Manualnie mogę włączyć lampki z przodu ale te z tyłu w podsufitce nie działają nawet przy ręcznej próbie włączenia (żarówki wyglądają na ok). Dodatkowo nie działają lampki za osłonami przeciwsłonecznymi. czy to moduł komfortu czy kable w drzwiach (w co wątpię - miałem połamane w drzwiach kierowcy ale było to poprawione). Komputer coś pokaże?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.08.2014 o 17:15, pogo92 napisał:

Witam!

Mam następujący problem: otwierając drzwi przednie zarówno od strony kierowcy jak i pasażera nie zaświeca się światło we wnętrzu samochodu oraz nie działają czerwone lampki ostrzegawcze w tych drzwiach. Przy otwarciu drzwi tylnych oświetlenie wnętrza jak i lampki ostrzegawcze działają. W czym może być problem, bo nie mam zielonego pojęcia :(

Samochód to audi a4 b6 2002r 1.9 tdi 130 km avf

To ja mam tak z jedynymi drzwiami a dokładnie od strony kierowcy po otwarciu drzwi nie pali się podsufitka i nie podświetlaja się liczby pod zegarami i jak załacze zapłon to również nie wyświetla się na wyświetlaczu na tablicy rozdzielczej komunikat że mam otwarte drzwi a przy pozostałych tego problemu nie mam co to może być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie ja u siebie mam problem z drzwiami pasarzera przód a mianowicie podświetlenie guzika od szyb jak i klamki działa, lampki w suficie i nogach zapalają się po otwarciu na fisie pokazuje otwarte drzwi oraz szyba i głośniki działają jedynym minusem jest to że nie świeci lampka ostrzegawcza czerwona oraz przestrzeni pod drzwiami one idą na tym Sammy zasilaniu ale raki minus że sprawdziłem że na tych kablach nie idzke napięcie. Co teraz moge sprawdzić bo wiązka jest ok w boczku jak i przelotce drzwi. Przewody do oświetlenia wychodzą z modułu zespolonego z silnikiem szyby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w kodowaniu sterownika drzwi czy jest to oświetlenie aktywowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2022 o 22:26, Muskel1 napisał:

Sprawdź w kodowaniu sterownika drzwi czy jest to oświetlenie aktywowane.

Pozostałe drzwi świeca tylko te jedne nie świeca dlatego nie wiem o co chodzi ponieważ wszystko inne działa w tych drzwiach a te dwie lampki nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde drzwi mają własny sterownik, który steruje zamkiem, mechanizmem podnoszenia szyby oraz oświetleniem, dlatego to, że inne działają nie ma tu znaczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to poszczególnych modułów drzwi się nie koduje. Ja bym raczej sprawdził błędy w MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukasz_mk2 napisał:

Z tego co mi wiadomo to poszczególnych modułów drzwi się nie koduje. Ja bym raczej sprawdził błędy w MK

Masz rację. Przeoczyłem, że chodi tu o B6/B7:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...