Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Chip 1.9 BRB 116PS w GOODHOPE co myślicie?


gabalo

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie największą bolączką są słabe pompki i turbo. Jak się chce coś więcej to najlepiej wymienić te obie rzeczy i zrobić FMIC.
Ja mam wyjęty katalizator i wyłączony EGR (po uszczelnieniu zaczął puszczać w innym miejscu :facepalm: ) i po programie jest nie całe 140KM, ale auto dużo żywsze się zrobiło. Dalej w planach turbo, pompki, DP, fmic i wywalenie chłodnicy spalin.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wielkie za odpowiedzi, na razie pytałem tak z ciekawości :)

Czyli program ~140km bez problemu mogę robić?
Trochę słabo to brzmi, że są 'słabe pompki', tzn czy te 140km to nie będzie dla nich za dużo ?

Dowiadywałem się o podnoszenie mocy w Kreatorze Mocy, oferują 150km, dalej w normie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam GoodHope!!! Profi robota robiłem tam kilka aut , zawsze 100% zadowolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 1.9 BRB po programie pisanym pod auto wyszlo 147km i 350Nm odjechane okolo 20kkm. Bez ingerencji w osprzet i na spokojnie wszystko smiga. Naprawde polecam, taka powinna byc seria! I co najwazniejsze to regularny serwis co max 10kkm. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej chwili jestem na etapie zmiany hamulcy na większe takze troche kasiory ucieka ale coś czuje ze na wiosne w moim kalendarzu pojawi sie wizyta u tunera :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Czy oprócz chip-tuningu jest jeszcze jakiś sposób, żeby wyrwać parę koni?"

Mozesz zmienic turbosprezarke na ta od AWX/AVF + strojenie i celowac w 165-170 PS i 360-370 Nm .

W BRB będzie ciężko o taki wynik, choc mozliwy ale sa tam za cienkie wtryski

A BKE tez ma takie słabe pompki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Kalisza to wszyscy aby GOOD HOPE własnie chwalą, ja wciąż nie zrobiłem programu cały czas kusi ale martwie sie co bedzie ze sprzęgłem i czy wtryski po tyłku nie dostaną :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze nie tylko ja nie wiem xD
jaka jest roznica i czy wogole jest w wtryskach czy pompkach
miedzy
BRB BKE i BRD???

xD


a jak jest gdzies temat na forum to mozna prosic o linka??

Edytowane przez kokoswojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kolegę spankiego z forum.

Wymieniłem turbo na turbo z AWX włoszkiego garetta na grubym wałku (400zł) i założyłem DP. Oto wykres dzisiaj wykonany. 167,3km 364Nm.

Oto wykres na hamowni:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03c5409b77853133.html

Po 1 sofcie miałem 145koni wymiana turbo się opłaca tym bardziej, że w BRB siedzi rumuński Garrett który nie ma dołu.

Edytowane przez VTG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem ostatnio na hamowni i taki oto wyszedł wynik. Wgrany soft z wersji 130 konnej.

Seria: 1.9 TDI 116hp BRB

15g71vs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, byłem ostatnio na hamowni i taki oto wyszedł wynik. Wgrany soft z wersji 130 konnej.

Seria: 1.9 TDI 116hp BRB

15g71vs.jpg

Nie ma tekiej mozliwosci zeby byl wgrany soft od wersji 130 ps ( dwa zupelnie inne sterowniki ;-) )

Wykres - troszke za mocny Niuton z dolu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie chyba uczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też zastanawiam się nad chipem w moim bke 220 tyś, km, znacie może kogoś dobrego w świętokrzyskim??I tak w ogóle kto tutaj mógłby mi sprawdzić stan silnika i reszty sprzetu czy nadaje się do czipowania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego gabalo , dawno temu swojego TDI podkręciłem o prawie 100% i do dzisiaj jeździ bezproblemowo, a od tamtej chwili przejechane coś ponad 200 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100%??? no to ładnie :)

tak na marginsie mam znajomego który zczipował audike swoją i twierdzi ze po chipie ciszej mu silnik chodzi..Możliwe to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRB 116hp seria:

2d9dzpe.jpg

Po autorskim programie ze sterownika wyszło 149.9 wiec można powiedzieć ze 150 kucy

Trzeba było jeszcze wyszkiełkować turbawkę bo się przycinała.

Edytowane przez W_I_T_E_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...