Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] AVANT 1.8T - Czarny, ale z umiarem


3r4

Rekomendowane odpowiedzi

Przerwa zimowa się skończyła, czas odszczurzyć temat :naughty:

Na razie takie mini zmiany mające na celu odmłodzić trochę auto 

  • nowe ramki (stare naruszył ząb czasu, połamały się uchwyty od tablicy). Wlatują Alti Giri Mono black :whistling:
  • nowe podkładki tłumiące pod tablice prosto z salonu skody
  • "nowe" ramię wycieraczki, ale za to ze starą wycieraczką z Audi A1 ;) 

+++ mini spoiler nadchodzącej zmiany :decayed:

1n.jpg

3.jpg

4n.jpg

6.jpg

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest. Kierownica już od dwóch tygodni leży z innymi gratami w piwnicy i się sezonuje :D Z pewnością się pochwalę, jak już poogarniam na gotowo przekładkę, kodowanie itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wczoraj zrobiło się cieplej, więc mogę się pochwalić ;) 

 

12.jpg

34.jpg

  • Pomoc techniczna 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiera w porzo i z ori szfem / chociaż moją obszyłem na nowo bo m szefff biały nie pasował do koncepcji/.

Tylną wycieraczkę z Q5wywaliłem i mam zaślepkę bo używałem ją  ze 4 razy w 4 lata. teraz jest 'niewidzialna wycieraczka' :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem wycieraczka wpadła dla wyglądu tylko, ostatnio szukałem jakiegoś zdjęcia z felgami i stały dwie audice koło siebie i nieznanego pochodzenia sąsiad miał q5 i tak jakoś ładniej wyglądała ;) Jak pada to się korzysta, chociaż jakby kiedyś silniczek padł to nie wiem czy też bym na gładko nie zostawił są ładne "szkliste" czarne zaślepki

Ogólnie dłuższy czas się rozglądałem za kierownicą z audi ttrs, trochę starsza, ale też dużo tańsza... ale jak były tanie to zawsze był jakiś minus, a to bez wiązki, a to gdzieś dziura. Całego pająka, z taśmami, modułem manetkami (bez tempomantu) trafiłem za 59zł ze smartem :decayed:. Także tempomat przełożyłem ze swojego. Oczywiście nikt nigdzie nie napisał, żeby nie rozkręcać wszystkich śrubek i straciłem z 40 minut na składanie manetki tempomatu bo rozpadła się na części pierwsze :facepalm: :lol: ale poskładane i działa (chyba). Dobrze też, że w porę się skumałem, że manetka wycieraczki jest z sedana i nie ma uruchomienia tylnej bo bym miał trochę rozbierania, ale na szczęście tylko zwijak i 3 zaczepy musiałem rozpinać.

Jeździ się super, człowiek ma wrażenie, że nawet kierownica lżej chodzi. Musze jeszcze się kiedyś ogarnąć i poczytać jak z błędami i posiedzieć z kompem. Większość ogarnąłem na parkingu i nic nie piszczy, nie sypie błędami, ale pewnie trzeba to jeszcze dolizać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to już u mnie bywa, niektóre rzeczy wymagają "trochę" czasu i muszą dojrzeć, żeby pojawić się w/na aucie :P Ten post jest bardziej uaktualnieniem dzienniczka napraw i historii auta. W święta miałem trasę w której silnikowi wybiło 270k kilometrów więc jeszcze się dociera po wyjechaniu z fabryki ;) ale niektóre rzeczy wymagały poprawy, odszczurzenia, odnowienia także tydzień temu po wizycie u mechanika wpadło:

- rozrząd SNR + pompa hepu (czyli nic wielkiego, stary rozrząd warto było wymienić już na swój wiek)
- sprzęgło z AWX (stare się od lat ślizgało, ale po programie jak mu się depło to raz na rok coś zaśmierdziało...)
- nowe poduszki silnika z aso, kiedyś wymieniałem na wtedy polecane zamienniki i to był błąd
- profilaktycznie poduszkę skrzyni lema (stara niedługo byłaby już pełnoletnia)
- olej ravenol + dodatek archoila

 

Bez nazwy-1.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. podgrzewana kierownica? czy wszystko działa tak jak powinno? czy potrzebujesz modułu kierownicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi chyba nie ma żadnej podgrzewanej kierownicy trójramiennej, tylko czteroramienne były podgrzewane. Tak to sobie jakiś mądry gamoń z audi wymyślił :(

Edytowane przez staniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, staniek napisał:

Audi chyba nie ma żadnej podgrzewanej kierownicy trójramiennej, tylko czteroramienne były podgrzewane. Tak to sobie jakiś mądry gamoń z audi wymyślił :(

Występowała trójramienna grzana ale bez ściętego wieńca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kamelus_ napisał:

Występowała trójramienna grzana ale bez ściętego wieńca.

Chyba w żadnym Audi, nawet najnowszym ścięte kierownice nie są grzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kamelus_ napisał:

Występowała trójramienna grzana ale bez ściętego wieńca.

W jakim modelu? W sumie to chyba w a8 była, ale nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, staniek napisał:

W jakim modelu? W sumie to chyba w a8 była, ale nie mam pewności.

Szczerze nie wiem w jakim wychodziło fabrycznie ale ostatnio kolega tu na forum zakładał taką do C7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja nie jest grzana, byłby wtedy od tego przycisk. Nie jestem w tym temacie specjalistą, ale wydaje mi się, że kiedyś mi się coś grzanego w oczy rzuciło. Nie jest wtedy od grzania ta lewa niewykorzystana zaślepka(chociaż jak patrzę po obrazkach w google to ciężko jest cokolwiek znaleźć)? W audi było mnóstwo możliwości doposażenia, aż się nie chce wierzyć, żeby głupiego drucika nie byli w stanie tam dołożyć ;) a samo grzanie wymaga odpowiedniego modułu, ja mam tylko multifunkcję

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował zrobić grzana kierownice to mogę wykonać w każdej kierownicy. Rezystancja tak jak fabrycznie żeby nie było błędu w sterowniku. 

Mogę również obszyć taką kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było :D i długo się też nic nie działo w ub. roku dołożone zostało LPG, a w tym roku czekam na remont głowicy :polew:
Poza tym to tylko jakaś normalna eksploatacja :whistling: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...