Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] AVANT 1.8T - Czarny, ale z umiarem


3r4

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tymczasowo nie pakować kasy, ale tylne hamulce wyglądały strasznie goło, a przednie blaszki mi się podobały także w wolny dzień wziąłem się do wymiany. Kupiłem jakiś zestaw do tłoczków (może przyda się w przyszłości jeszcze, a majątku nie kosztował ;) ) 

Do tego auto odwiedziło jeszcze mechanika, wymiana oleju na RAVENOL VST 5W40 + nowy filtr i profilaktycznie czyszczenie smoka bo nigdy za mojej 3 letniej kadencji jeszcze tego nie uświadczyło ?

 

SAVE_20190420_141034.jpeg

IMG_20190420_135326.jpg

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 3r4 napisał:

Miałem tymczasowo nie pakować kasy, ale tylne hamulce wyglądały strasznie goło, a przednie blaszki mi się podobały także w wolny dzień wziąłem się do wymiany. Kupiłem jakiś zestaw do tłoczków (może przyda się w przyszłości jeszcze, a majątku nie kosztował ;) ) 

Do tego auto odwiedziło jeszcze mechanika, wymiana oleju na RAVENOL VST 5W40 + nowy filtr i profilaktycznie czyszczenie smoka bo nigdy za mojej 3 letniej kadencji jeszcze tego nie uświadczyło ?

 

SAVE_20190420_141034.jpeg

IMG_20190420_135326.jpg

Co skusiło Cię do wymiany oleju na ravenöl VST 5w40? Kolega ma ten sam silnik, i leje mobile 1 i też namawia mnie do niego, lecz widzę dużo wpisów na temat wymian oleju na właśnie ten o którym wspomniałeś. 

Ps, naprawdę kozacka fura, ja zaczynam właśnie zamawiać taile do swojej tyle że nie mogę przesadzać bo w Niemczech wszystko jest zabronione ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz heble pierwsza klasa ? musze do siebie w koncu kupic blaszki sline ? Zawieszenie cale lemfordera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czyszczenie smoka? Tragedia w misce i smoku czy w miarę czysto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Ramzes Dusseldorf napisał:

Co skusiło Cię do wymiany oleju na ravenöl VST 5w40? Kolega ma ten sam silnik, i leje mobile 1 i też namawia mnie do niego, lecz widzę dużo wpisów na temat wymian oleju na właśnie ten o którym wspomniałeś. 

Ps, naprawdę kozacka fura, ja zaczynam właśnie zamawiać taile do swojej tyle że nie mogę przesadzać bo w Niemczech wszystko jest zabronione ?

Ravenol jest ostatnio mocno polecany. I tak jak ostatnio lałem motula to w tym roku idę za nowymi trendami (chociaż nie wiem na ile to faktyczna jakość, promocja, a może sprzedawcy mają niezłą marżę na nim ? )
Tutaj też wiele rzeczy jest w sumie zabronione. Już z p.mgielnych dwa razy zrywałem folię i z tylnych lamp jak jechałem na przegląd (tak na wszelki wypadek ? ) 

2 godziny temu, pezet202 napisał:

Teraz heble pierwsza klasa ? musze do siebie w koncu kupic blaszki sline ? Zawieszenie cale lemfordera? 

blaszki dodają smaczku to fakt, a zawieszenie brałem z reguma, wiele osób poelcała a mam niedaleko. Cała reszta, której nieregenerują też LEM'a do kompletu

14 minut temu, 0g0N napisał:

Jak czyszczenie smoka? Tragedia w misce i smoku czy w miarę czysto?

Mechanik mówił, że w misce masakra, ale oczywiście zdjęcia nie zrobił ? więc domyślam się, że smok też trochę zasyfiony. Pewnie głównie nagar. Płukanka LM'a była robiona teraz i przy poprzedniej wymianie oleju robiona, ale za jakiś czas muszę zajrzeć i wyczyścić też pokrywę zaworów bo przez wlew oleju widać na ściankach, że jest oklejone wszystko wewnątrz

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, 3r4 napisał:

Ravenol jest ostatnio mocno polecany.

Chyba ja,  jako jeden z pierwszych na forum pochwaliłem się, że go zalewam i przygodę z ravenolem zacząłem 2 lata temu. Wtedy kosztował niecałe 130zł za 5l, a teraz prawie 170, i      w tamtym czasie ravenol swoim stosunkiem ceny do jakości był raczej bezkonkurencyjny. Wcześniej jeździłem na lm sht i w mojej opinii to jest dopiero przepłacanie za olej, bo na tle konkurencji niczym się nie wyróżnia ? 

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata lecą i powoli coraz bardziej zauważalna stawała się spuchnięta przednia listwa. Po kupnie auta już raz ją reanimowałem (rozcinałem wzdłuż prowadnicy, trochę wyciąłem tej blaszki i całość wkleiłem na silikonie). Majówka jest to można tam zajrzeć jak to wygląda ;) 
Niestety przerabiałem już "zamienniki" i jak nie przyszły o różnej długości to znowu się powyginały latem... Listwy które są sprzedawane w internecie to też czasami agonalny stan. Przerabiałem już kilka kompletów ? ale trafiły się w końcu jakieś w dobrym stanie (niestety/stety trzeba było za to dopłacić, ale po moich przygodach wolałem tę wersję). W najbliższych dniach plan to: wyczyszczę je porządnie, spróbuję trochę zabezpieczyć, wyprowadzę ładnie póki mam jakieś resztki szpachli (bo ideał jest od wnętrza, z zewnątrz posiadają kilka małych zadziorków), pomaluję je tymczasowo w czarny mat (docelowo może kiedyś trafią do lakiernika w kolor auta)
 

Listwy1.jpg

Listwy2.jpg

Tutaj listwy, które kupiłem w "bardzo dobrym stanie" :pleasantry: miesiąc temu od handlarza z allegro :facepalm:

Listwy3.jpg

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogło być: "ale nie kradnie rowerów" albo "ale pracuje" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaram się jak pochodnia ?. Wpadły listwy z S4, po bojach ze swoimi oem, później super tjuningowymi purami i ostatnio zwrotami do rzetelnych sprzedawców... Mam! 

Czekam na jeszcze jeden element układanki, który miał być w piątek, ale dostawca zawalił. Więc może w przyszłym tygodniu :P 

IMG_20190511_192349_HDR.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłeś tjuning tych kapselkow czy można takie kupic?

Swoje malowalem tez na biało... to jest rozbieralne tylko jestem leniwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marecki1 napisał:

Sam robiłeś tjuning tych kapselkow czy można takie kupic?

Swoje malowalem tez na biało... to jest rozbieralne tylko jestem leniwy?

"Tjuning" jest pod kolor zacisków + 2 komplety kapsli mi znikły w pół roku to może teraz trochę kogoś zniechęci :P
A znaczek przynajmniej z tych chińskich się bez problemu ściąga - ściskasz i wypychasz w 4 miejscach delikatnie

60338311_580548702431659_7960458447021932544_n.jpg

Bez nazwy-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo mam białe....?

Myślałem, że może idzie kupić gotowce bo nie chce mi sie zdejmować felgi i malować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja - po prawie 3 latach przyszedł chwalebny dzień naprawy szyby pasażera :D  -> Założyłem nowy mechanizm Valeo
IMG_20190614_191639.jpg

Dodatkowo jakiś czas temu grzebałem przy klemach i usłyszałem małe bzzz bzzz (niby nic, ale głośniczek w liczniku wyzionął ducha...). Także reanimacja w liczniku
IMG_20190521_180525.jpg

I wskoczyło też coś wizualnie - dodatkowe listwy boczne "side skirts" ?
IMG_20190622_122615_HDR.jpg

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj foto tych listw z innej perspektywy. 

Jaka cena nowego mechanizmu Valeo. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie za dużo tych listw. Na drzwiach , na dole drzwi teraz te na samym dole.  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu oczywiście :) Te na samym dole to nie majątek, ściągnąć je to jakieś 20 minut (nie są jakoś trwale mocowane) i tak pewnie jak do mechanika będę oddawał auto to będzie trzeba demontować bo coś czuję na podnośniku marnie skończą...

Póki co fotek żadnych nie mam dodatkowych, jedno na facebooka wrzucałem bo ktoś pytał o przyciemnione szyby, niestety fb odmawia współpracy od kilku godzin. A co do mechanizmu to 170 (182 z przesyłką) w starym urwały się 2 z 3 kołków montażowych

IMG-20190614-WA0005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z portalu Alle,,, zamawiales? 

Jesli tak to podeslij link od mechnizmu;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 20:41, Funkybela napisał:

Daj foto tych listw z innej perspektywy. 

Jaka cena nowego mechanizmu Valeo. 

Pozdrawiam

Fotka z innej perspektywy w trochę lepszej jakości

+ jeśli chodzi o podnośnik to na ceneo znalazłem w tym sklepie (strona pasażera) https://katalog.mroauto.pl/tecdoc-produkt/244536-podnoznik-szyby-valeo-850597/

Od razu uprzedzam, że jeśli chodzi o transakcję (formy płatności  i sam sklep/zamówienie) to zatrzymali się trochę jakieś 15 lat temu, ale towar przyszedł bez żadnego problemu :D

IMG_20190705_095227_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bocznej perspektywy nawet fajnie to gra z dokładką od cupry, takie optyczne obniżenie, ale d*pa trochę goła teraz hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...