Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek z króćca wody


Chadury89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

Mam lekki wyciek z króćca wody z tylu silnika tam gdzie sa te 3 swiece dogrzewajace plyn. Czy ktos zna dobry sposob zeby zlac plyn ponizej wysokosci tego krocca? Musze wymienic tam uszczelke a plyn niedawno wymienialem na ori g12++, szkoda plynu;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popuść opaskę na wężu chłodnicy, i łap do miednicy. :grin:

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak popuścisz wąż od chłodnicy to płyn zleci z chłodnicy a w bloku silnika zostanie i jak tam z tyłu odkręcisz to będzie się lało.

Nie wiem jaki jest dostęp w AFN ale lepiej odkręcić wąż przy chłodnicy oleju i łapać do butelki.

Edytowane przez wojtek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja sie podlanczam . Dałes rade ? Kupilem juz nowy kruciec ale nie wiem czy sam wymienie . Ze mnie mechanik uczacy sie na swoich bledach . Najgorzej bedzie chyba z odpowietrzeniem ukladu ;/ NIgdy tego nie robilem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również będę walczył z tym problemem, mam nowy króciec i tu pytanie, czy jest sens dawać jeszcze "uszczelnienie" np.pastą dirko ? czy wystarczy sam oring z kompletu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie jak dobrze widzę nr.32, chodzi o ten dolny wąż do króćca na "szybko złączkę" u mnie miałem plastikową zapinkę/zawleczkę,ale ona nie bardzo trzyma (tak jakby się rozeszła) :( Czy u was też taka była/jest ?

Edytowane przez opti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wlasnie dzisiaj zlokalizowałem wyciek u siebie w afn. Leje się z bocznego króćca, po prawej stronie silnika stojąc przed nim, czy ktos mi powie jaką część musze kupić? Bo króćcoów jest dość trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy na pomoc/naprowadzenie, króciec wymieniony, uszczelki również, polecam zdemontować rurkę metalową i ją dokładnie oczyścić z rdzy (zwłaszcza ta część, która wchodzi z uszczelką do króćca)

Edytowane przez opti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


było na tonę silikonu i plastikową zapinkę

Coś tam ktoś kiedyś kombinował, po co tam silikon w ogóle, tam ma być oring 32 x 4 i zapinka z drutu i ma trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie to są świece ? znacie symbole ?


i szukam numeru kolanka węża gumowego którym płyn jest doprowadzany zaraz przed świecami do dogrzewania ktoś zna ?



http://wrzucaj.net/i...41111160323.jpg



http://wrzucaj.net/i...41111160312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zabieralem sie za to, mam uszczelke kupiona, ale czasu brak, u mnie poci sie deliktanie. Mechanik mowil ze ciezko sie wklada ta uszczelke :mellow:

Edytowane przez Chadury89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, tutaj trochę doświadczeń z mojej wymiany: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/280346-ubywa-plyn-co-to-za-element/?p=4604671. Może komuś się przyda :) Ja przykleiłem uszczelkę niewielką ilością sylikonu do trójnika, tylko dlatego żeby mi nie wypadła i siedziała na swoim miejscu przy montażu, bo g... tam widać :decayed: U mnie było dość sporo syfu na około, bo wykwity się zbierały pewnie długo. Wyczyściłem porządnie jakimś do czyszczenia silników i tak zamontowałem. Póki co sucho :)

Edytowane przez awisnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎03‎.‎11‎.‎2014 o 21:51, opti napisał:

Dzięki koledzy na pomoc/naprowadzenie, króciec wymieniony, uszczelki również, polecam zdemontować rurkę metalową i ją dokładnie oczyścić z rdzy (zwłaszcza ta część, która wchodzi z uszczelką do króćca)

Przyjacielu, obserwuje co tu piszecie i widzę że wymieniałeś króciec, jak zdemontowałeś tą metalową rurę, u mnie siedzi jak przyspawana!!!! Można ją jakoś wyciągnąć z króćca? błagam o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...