Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wachania temperatury płynu chłodzącego w AJM


OficeR

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli podczas jazdy spada a na wolnych sie grzeje to znaczy ze termostat .

U mnie było to samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wolnych obrotach grzeje sie do 90 nie przegrzewa

Jeżeli podczas jazdy spada a na wolnych sie grzeje to znaczy ze termostat .
U mnie było to samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry źle napisałem . U mnie na postoju w i korku miał 90 jak ruszalem to po chwili spadała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko to że jak jadę "normalnie" to wszystko jest ok temperatura 90 a ten spadek temperatury widoczny jest tylko kiedy obroty są wyższe niz 4 tys. Nawet jak na postoju dam luz i przycisnę ponad 4000 to temp spada

Jak podzas jazdy tem. Spada a w postoju czy korku rosnie to termostat uj szczelił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko to że jak jadę "normalnie" to wszystko jest ok temperatura 90 a ten spadek temperatury widoczny jest tylko kiedy obroty są wyższe niz 4 tys. Nawet jak na postoju dam luz i przycisnę ponad 4000 to temp spada

Jak podzas jazdy tem. Spada a w postoju czy korku rosnie to termostat uj szczelił

Wisko .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat do wymiany, bo jakby wisko (sprzeglo wiskotyczne) zblokowalo to bylby dźwięk jak by odrzutowcem odlatywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu to termostat na wolnych obr.pompa wody obraca sie wolniej (logiczne)gy dodajesz gazu obr.wzrastają i pompa daje wieksze cisnienie w obiegu ciecczy chodzacej termostat nie trzyma i tem. Spada a wisko jak zdechnie to bys zobaczyl na zimnym silniku jak dasz gazu a wisko wkreca się momentalne gdy dodasz gazu to jest jeden wielki swist jak sie myle niech ktos poprawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie podepnę się pod temat, mam ten sam problem termostat wymieniony na orginał ASO temperatura faluje w dalszym ciągu, chce wymienić czujnik lecz mam problem tego typu że nie jestem w stanie ustalić dokładnie jaki to czujnik, zamówiłem w sklepie przyszedł nie ten co trzeba. Proszę o podanie jakiś numerów tego czujnika. Mam rozumieć że czujnik to jest ten co znajduje się za silnikiem po prawej stronie na wężu i jest to czujnik dwu pinowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podanie jakiś numerów tego czujnika. Mam rozumieć że czujnik to jest ten co znajduje się za silnikiem po prawej stronie na wężu i jest to czujnik dwu pinowy

Kolego!!!

Jesli chcesz by Ci ktoś pomógł w tym temacie to dobrze by było wiedzieć coś wiecej na temat twojego :audi: ....

Co z profilem ? masz tajemnice? :eusathink:

Nikt tu nie jest jasnowidzem o jaki model i rocznik Ci chodzi ...Więc....... :wink:

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, ze to jednak awaria termostatu. Zrobiło się zimnej i przy zaslonietej chłodnicy temperatura dochodzi jedynie do +75C. Na kanale 49 pokazuje trochę więcej bo +81C.

Dziś dokładniej obejrzałem sobie miejsce w okolicy termostatu i zobaczyłem wiszący czujnik (przy intercoolerze). Czy to moze czujnik temperatury zewnętrznej? I skąd wypadł?

224055ef601400e422d99f4dc5b395b0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to ten czujnik ale nawet jak tam sobie dynda to pokazuje dobrą temperaturę

powinien być pomiędzy zderzakiem a chłodnicą po środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo testowanie vagiem, wymieniałem termostaty, czujniki kilka razy okazało się że czujnik, założyłem dobry czujnik g62 i po problemie. Na początku zakładałem niby oryginał zielony, potem założyłem niebieski i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...