Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX


krzysiekvtec

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam ze przy montażu bexowego IC-ka nie trzeba zdejmowac zderzaka, wystarczy zdemontowac lampe, osłone silnika i obudowe filtra powietrza.... wszystko ładnie sie miesci.

Wezyk od DV zbrojony fi4mm wewnatrz kupiłem w sklepie z czesciami samochodowymi 

Teraz czekam na K03s po regeneracji.... no i zobaczymy jak logi beda wygladały :) 

Edytowane przez Marecki1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marecki1 napisał:

Dodam ze przy montażu bexowego IC-ka nie trzeba zdejmowac zderzaka, wystarczy zdemontowac lampe, osłone silnika i obudowe filtra powietrza.... wszystko ładnie sie miesci.

Wezyk od DV zbrojony fi4mm wewnatrz kupiłem w sklepie z czesciami samochodowymi 

Teraz czekam na K03s po regeneracji.... no i zobaczymy jak logi beda wygladały :) 

A da się założyć kierownicę powietrza bez zdejmowania zderzaka ?

Ja idę w montaż IC-ka z 2 tdi/tfsi, bo jest większy od lewego w 2,5 b5

Edytowane przez keczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, keczu napisał:

A da się założyć kierownicę powietrza bez zdejmowania zderzaka ?

 

No pewnie, ze da sie.... zaczynałem od kierownicy powietrza (od gory), nastepnie IC (tez od gory ale trzeba odpiac ten kawalek rurki gumowej od DV), mocowanie IC (od dołu i troche kobinujemy, a mocowanie nam sie zmiesci)....

nastepnie przykrecamy kolanko ALU (na 4 srubki typu torx), zostaje nam zapiac na te 3 klipsy kierownice powietrza i reszta rur oraz przewod podcisnienia od DV 

Ogolnie z wewnetrznym wypłukaniem IC-ka, zewnetrznym myciem i montazem 1.5godziny :) 

 

Edytowane przez Marecki1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marecki1 napisał:

No pewnie, ze da sie.... zaczynałem od kierownicy powietrza (od gory), nastepnie IC (tez od gory ale trzeba odpiac ten kawalek rurki gumowej od DV), mocowanie IC (od dołu i troche kobinujemy, a mocowanie nam sie zmiesci)....

nastepnie przykrecamy kolanko ALU (na 4 srubki typu torx), zostaje nam zapiac na te 3 klipsy kierownice powietrza i reszta rur oraz przewod podcisnienia od DV 

Ogolnie z wewnetrznym wypłukaniem IC-ka, zewnetrznym myciem i montazem 1.5godziny :) 

 

Ale ja "niestety" mam B7 i u mnie się chyba nie da - ale jak wejdę do kanału to się dowiem na pewno. U mnie nie da się wyjąć podobno lampy bez zdejmowania zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja cały czas pisze o B6... nie spojrzałem ze masz B7.... tam juz trzeba zderzak zdejmowac, chociazby do wyjecia lampy jak piszesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zderzaka to godzina roboty. 2 koła przód, plastiki w nadkolach i po 2 śruby na stronę. Na koniec śruby z góry i zejdzie.
Zdejmowałem jak robiłem sai,evap i 2 ic niby roboty dużo ale ułatwia montaż gratów :-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Klawisz-84 napisał:

Zdjęcie zderzaka to godzina roboty. 2 koła przód, plastiki w nadkolach i po 2 śruby na stronę. Na koniec śruby z góry i zejdzie.
Zdejmowałem jak robiłem sai,evap i 2 ic niby roboty dużo ale ułatwia montaż gratów :-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

Usuwałeś SAI ? 2 IC jakiego dałeś ?

Jak zdjąć zderzak popatrzyłem na forum, nawet sobie już podrukowałem ale dzieki za wskazówki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Marecki1 napisał:

No ja cały czas pisze o B6... nie spojrzałem ze masz B7.... tam juz trzeba zderzak zdejmowac, chociazby do wyjecia lampy jak piszesz....


Jeszcze nie zdejmowałem ale piszą, że potrzeba ... ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Klawisz-84 napisał:

Zdjęcie zderzaka to godzina roboty. 2 koła przód, plastiki w nadkolach i po 2 śruby na stronę. Na koniec śruby z góry i zejdzie.
Zdejmowałem jak robiłem sai,evap i 2 ic niby roboty dużo ale ułatwia montaż gratów :-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 

ściągasz lampy, pod nimi 2x3śruby, pod nadkolem masz śrubkę odkręcałem u siebie beż sciągania nadola (da się odgiąć lekko) i dwie tam gdzie kratki. Za pierwszym razem może 45 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usuwałeś SAI ? 2 IC jakiego dałeś ?
Jak zdjąć zderzak popatrzyłem na forum, nawet sobie już podrukowałem ale dzieki za wskazówki [emoji6]

Tak, usunąłem pompę bo dałem downpipe więc sai było zbędne.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany sorki za prywatę. Słyszałem, że ktoś z klubu dorabia zaślepki SAI. Jakby wpadł tutaj niech walnie pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w dziale sprzedaży była oferta, kilka stron w tył i spokojnie znajdziesz ;-)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki znalazłem. Zdecydowałem się na tę z allegro bo ma 6mm, a ta od nas z  klubu 1mm i bałem się że się odkształci przy dokręcaniu. Czas na robotę :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś nr mapsensora do tego icka z 2.5 tdi b5? Przysłali mi bez niego. Mam z b6, ale dziura jest dużo większa i raczej szczelne to nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, June 06, 2017 o 00:39, grubcio1980 napisał:

Zna ktoś nr mapsensora do tego icka z 2.5 tdi b5? Przysłali mi bez niego. Mam z b6, ale dziura jest dużo większa i raczej szczelne to nie będzie.

Proszę ?

20170612_175353-648x1152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grzyb01. Nie wiem czy zaślepka będzie szczelna. Mam na zbyciu z b6 2.5, ale tam otwór jest dużo mniejszy. Ogólnie pasuje. Czy pod czujnikiem jest jakaś uszczelka, czy to bezpośrednio się przykręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wchodzi do icka przy końcu ma zrobiony rowek a w nim siedzi zielony oringi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje informacji jaka długość tych rurek fi51 do zamontowania ic z 2,5tdi b5 wystarczą 2 o długości 20cm ? mam w okolicy sklep i mają takie http://allegro.pl/rura-aluminiowa-dolotowa-51mm-20cm-lacznik-turbo-w-i6669050105.html 

kupiłbym odrazu kolanka 2x90 stopni fi51 z opaskami , do tego ic z b5 lewy i kierownica powietrza z b6 i byłby chyba komplet ?

jak zamocowaliście intercooler z b5 w b6 ? trzeba uchwyty z lewego ic z b5 czy da się przystosować mocowanie z pompy sai czy własny patent  ?

może ma ktoś zdjęcia po montażu chce to zamontować za tydzień i kupić wszystko żeby nie rozbierać na daremno porobię zdjęcia jak mi się uda to zmontować i wstawię tutaj żeby było jasne dla potomnych:) jest to najtańsza wersja drugiego ic w 1,8t a do 200km nie trzeba nic więcej a w ciepłe dni moja audiczka po programie już dostaje zadyszki....

chce zrobić taki patent jak na tym, zdjęciu 

 

cooler1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...