Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX


krzysiekvtec

Rekomendowane odpowiedzi

Panwie, orientujecie się, czy jest opisane gdzieś dołożenie prawego IC od bexa lub 2.5 do awx?


montował ktos to do awx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś gdzie dokładnie jest mocowana pompa sai w BEX? Będę wrzucał drugi IC z BEX do BFB i chciałbym zostawić SAI i dać ja w to miejsce gdzie jest oryginalnie w bex'ie, mam kompletna pompę SAI wraz z wężami i stelażem od BEX'a

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo - czy mi się wydaje czy w tym temacie są zdjęcia miejsca montażu pompy sai jak i zarówno tutek ze zdjęciami z montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej pompy(wtórna pompa pneumatyczna), którą autor wątku odłączył to jest jakieś inne mocowanie do BEX'a i wtedy nie trzeba jej upychać a zamontować tak jak fabryka dała :)

rurka.jpg

pompa_na_silnik.jpg

W tym miejscu jest coś takiego w bfb

33221f9b18a54d2664e3fad9fbaa0012.jpg

Rozumiem ze mam to wywalić?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal śmiało

--------------------------------------------OOOO------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo właśnie jestem na etapie zakładania drugiego IC

9a9b3c80b64d3fbf4116f63d2b8c18f9.jpg

664ac0bad14a5f95efa7830696b1f0fa.jpg

a17c6b43a22c3733ed8a534aff2195c4.jpg

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak szybko przejdziesz na fmic :) mi to chyba pół roku zajęło :) ale śmiało do 230 kucy daje rade, więc jak więcej nie masz w planach to śmiało montuj ;)

--------------------------------------------OOOO------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby 2'ka z przodu była i będzie git

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

IC'ek zamontowany. Czy powinienem poczuć jakąś różnice? Bo teraz jakoś dół zesłabł i ciągnie tak dopiero od 4tys. I się zastanawiam czy jakaś nieszczelnoś może czy tak ma być?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zpier.......ś :) mi chyba z 10 g więcej wypluło

--------------------------------------------OOOO------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz odmulony coś przepływka waliła w h*ja. Przemylem ją i chodzi narazie :F

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z przeszczepem z 2.5 tdiv6 do 1.8t robił ktoś? Jakieś rady?

wydukane na T3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może czujnik do icka od 2.5 tdi b5. Kupiłem icka ale koleś na allegro zrobił mnie w ch.. i przysłał bez. A może jakiś nr . Muszę to czymś zaślepić.

A jak z przeszczepem z 2.5 tdiv6 do 1.8t robił ktoś? Jakieś rady?

wydukane na T3

Masz 2 strony wcześniej ?. Ja jestem w trakcie. Mam już graty (prawie). I powoli będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni tunerzy ;)

Przymierzam się do drugiego IC - w ferworze walki zakupiłem prawy IC z 3.0 tdi B7 - prawie dobry, ale ma rurki 44,5mm. Zastanawiam się nad takową operacją nad nim - rozgrzać delikatnie wloty opalarką i je poszerzyć do 53mm - jakąś rurką [np po dezodorancie]. Ciekawi mnie tylko, czy Icek nie ma za małego przepływu.

Bardzo proszę o komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da kwestia umiejętności. A węże masz?

Na razie jeden - "dolny" kupiłem z ICkiem. I tak będzie poszukiwanie na pobliskich szrotach lub dokupienie na necie. Najbardziej się zastawiam, czy ta mniejsza średnica nie stłumi przepływu.

2016-05-23

Uwaga!!! nie udało mi się choć nas próbę "zmiękczyć" plastiku ICka przy użyciu opalarki - zaczął lekko bąblować ale cały czas był twardy - ze zwiększenia średnicy tym sposobem nici !

Mam też ICka z 2,5tdi B5 - mierzyłem jego objętość i w porównaniu do 3.o TDI jest mniejszy - zgodnie z jego wymiarami. Do podjęcia decyzji muszę posłużyć się pomiarami: z wentylatora od kompa, suszarki i jakiegoś lejka muszę zbudować układ pomiarowy. W dalszym ciągu proszę o rady.

Edytowane przez keczu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki prawy Icek do ilu km starcza? Mam w planach 230-250 km i zastanawiam się czy jest sens wstawiać centralnego icka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeden da rade, pytanie tylko na jak długo ? dwa razy wyprzedzić auto ? 3 razy ? i ic zagotowane moc spadnie w dół na leb... centralny nie dosc ze duzo lepiej chłodzi to i jeszcze sie szybciej wychładza ... ale decyzja nalezy do was :)

jak cos moj komplet Ic 550x230x65 niebawem bedzie na handel

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...