Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Najlepiej to najlepiej tą całą ekologię (SAI) wyrzucić, będzie lżej oraz zrobi się więcej miejsca pod maską.

Edytowane przez pelonek1

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Siemka, chciałem jechać na chipa, żeby uzyskać z B6 1.8T AVJ tą wymarzoną 2 przodu, na razie mam większe wtryski z saaba 2.3t, dp, ale na seryjnym pojedynczym intercoolerze średnio w to wierzę, że uda się uzyskać taki wynik, dlatego zamierzam założyć drugi prawy intercooler, wiadomo, że najlepszą opcją jest środkowy ic, ale jego koszt na razie za mną nie przemawia i chciałem dołożyć drugi prawy ic. Patrząc na cenę z bexa to już wole chyba dozbierać kasy i wziąć środkowy, ale czytałem na forum i jak dobrze rozumiem, po kilku przeróbkach podejdzie z 2.0tfsi lub 2.0tdi. Różnią się wydajnością od bexa? Jak dobrze rozumiem jeśli kupiłbym kompletny zestaw z 2.0tdi / 2.0tfsi to potrzebuje tylko łącznik i kawałek silikonu do dv, cienki wężyk od podciśnienia i to wszystko? Seryjna sprężarka z AVJ'a będzie trzymała te 200km?

Opublikowano
50 minut temu, Bruh_Bro napisał(a):

Seryjna sprężarka z AVJ'a będzie trzymała te 200km?

Jak hamownia zawyży o 10-20KM to jak najbardziej

Opublikowano
2 godziny temu, Bruh_Bro napisał(a):

Siemka, chciałem jechać na chipa, żeby uzyskać z B6 1.8T AVJ tą wymarzoną 2 przodu, na razie mam większe wtryski z saaba 2.3t, dp, ale na seryjnym pojedynczym intercoolerze średnio w to wierzę, że uda się uzyskać taki wynik, dlatego zamierzam założyć drugi prawy intercooler, wiadomo, że najlepszą opcją jest środkowy ic, ale jego koszt na razie za mną nie przemawia i chciałem dołożyć drugi prawy ic. Patrząc na cenę z bexa to już wole chyba dozbierać kasy i wziąć środkowy, ale czytałem na forum i jak dobrze rozumiem, po kilku przeróbkach podejdzie z 2.0tfsi lub 2.0tdi. Różnią się wydajnością od bexa? Jak dobrze rozumiem jeśli kupiłbym kompletny zestaw z 2.0tdi / 2.0tfsi to potrzebuje tylko łącznik i kawałek silikonu do dv, cienki wężyk od podciśnienia i to wszystko? Seryjna sprężarka z AVJ'a będzie trzymała te 200km?

Jest na forum opisane dokładnie co potrzeba do ic z 2.0tfsi, jak dobrze pamiętam potrzeba kolanko odpowiedniej średnicy, łącznik np. alu. i dobrze jak by miał wyjście na dv (trójnik) kawałek węża aby podłączyć dv i niezłe opaski zaciskowe.

Opublikowano
13 godzin temu, przem8 napisał(a):

Jak hamownia zawyży o 10-20KM to jak najbardziej

Czyli trzeba zainwestować w min. w K03s?

11 godzin temu, tass napisał(a):

Jest na forum opisane dokładnie co potrzeba do ic z 2.0tfsi, jak dobrze pamiętam potrzeba kolanko odpowiedniej średnicy, łącznik np. alu. i dobrze jak by miał wyjście na dv (trójnik) kawałek węża aby podłączyć dv i niezłe opaski zaciskowe.

Właśnie szukałem i nie mogłem znaleźć tego, dałbyś link?

 

Ogólnie lepiej na początku się przejechać na hamowanie, żeby zobaczyć ile KM wyciąga i czy trzyma serie i dopiero myśleć o chipie?

Opublikowano
6 minut temu, Bruh_Bro napisał(a):

Czyli trzeba zainwestować w min. w K03s?

Jak seryjna k03 jest zdrowa i silnik dobrze podaje w sprzyjających warunkach będzie ze 200, oczywiście na większych wtryskiwaczach i ic niz seryjne, ale to nie będzie powtarzalne. Jak nie celujesz w więcej jak 220 to k03s wystarczy.

6 minut temu, Bruh_Bro napisał(a):

Ogólnie lepiej na początku się przejechać na hamowanie, żeby zobaczyć ile KM wyciąga i czy trzyma serie i dopiero myśleć o chipie?

Logi więcej powiedzą niż hamownia.

Edytowane przez przem8

Opublikowano
3 godziny temu, przem8 napisał(a):

Jak seryjna k03 jest zdrowa i silnik dobrze podaje w sprzyjających warunkach będzie ze 200, oczywiście na większych wtryskiwaczach i ic niz seryjne, ale to nie będzie powtarzalne. Jak nie celujesz w więcej jak 220 to k03s wystarczy.

Mocy nigdy za wiele, wiec w przyszłości na pewno bym chciał celować w większą moc, ale aktualnie chciałem celować w ~200 bo budżet ograniczony i myślałem, żeby jak coś to kupić K03s, ale szukając ich natknąłem się na coś takiego i w sumie nie wiem, czy jest sens interesowania się takimi ofertami https://www.olx.pl/d/oferta/turbina-turbosprezarka-turbo-vw-passat-audi-a4-hybryda-1-8t-320km-k03s-CID5-IDKhKQ4.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

 

3 godziny temu, przem8 napisał(a):

Logi więcej powiedzą niż hamownia.

Nigdy logów dynamicznych nie robiłem. Które najlepiej zrobić? Mógłbyś zerknąć jeśli jest taka opcja?

Opublikowano
9 minut temu, Bruh_Bro napisał(a):

Nigdy logów dynamicznych nie robiłem. Które najlepiej zrobić? Mógłbyś zerknąć jeśli jest taka opcja?

Jest podwieszony temat o diagnostyce 1.8t

10 minut temu, Bruh_Bro napisał(a):

~200 bo budżet ograniczony

To zostań przy tym co masz.

 

Dobra hybryda kosztuje od 2500 w górę.

Opublikowano

 

4 godziny temu, Bruh_Bro napisał(a):

 

Właśnie szukałem i nie mogłem znaleźć tego, dałbyś link?

 

 

 

W dniu 7.05.2021 o 15:58, cysiek18 napisał(a):

Jako że dużo osób pyta mnie o rozwiązanie związane  DV to zrobię szybką aktualizację:

Teraz troszkę to przebudowałem od czasu publikacji postu. Nie podobało mi się zagięcie rury od turbo do IC. Wcześniej musiałem jej użyć bo ma wejście na DV ale potem przemyślałem temat i wspawałem do aluminiowego łącznika króciec do podłączenia DV. Teraz to wygląda jak poniżej.

TURBO - DOLNE POŁĄCZENIE IC => Ori rura 8E0145790N (2.0 tdi BRD) lub 8E0145790G (2.0 tfsi)

GÓRNE POŁĄCZENIE IC - PAS PRZEDNI => Ori rura  8E0145708N (2.0 tdi BRD) lub 8E0145708K (2.0 tfsi) + aluminiowy trójnik 2x 54mm i 1x22mm do DV + kolanko silikonowe 54mm.

IMG_20180412_1306252.jpg

Opublikowano
6 godzin temu, przem8 napisał(a):

Jest podwieszony temat o diagnostyce 1.8t

To zostań przy tym co masz.

 

Dobra hybryda kosztuje od 2500 w górę.

W sensie celuje na razie w moc ~200km
Te logi wstawić tutaj, czy tam?
Czyli mam zrobić logi dynamiczne:

002+033,

003+020,

115+118?
Chciałem także sprawdzić działanie przepływomierza i do niego trzeba zrobić 002+033+115, ale lepiej robić chyba je parami tak jak napisałem wyżej tak?

 

@tass dzięki bardzo :) 

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

witajcie 

Poczytałem wasze posty ale nie znalazłem informacji gdzie znajduje się  oryginalnie w bex pompa sai?

ma ktoś może fotkę lub mógłby to napisać?

Zastanawiam się nad dołożeniem prawego intercoolera ale chciałbym zostawić sai i zrobić to tak jak bexie.

z góry dzięki

Opublikowano
W dniu 16.01.2024 o 17:59, chrisx napisał(a):

witajcie 

Poczytałem wasze posty ale nie znalazłem informacji gdzie znajduje się  oryginalnie w bex pompa sai?

ma ktoś może fotkę lub mógłby to napisać?

Zastanawiam się nad dołożeniem prawego intercoolera ale chciałbym zostawić sai i zrobić to tak jak bexie.

z góry dzięki

SAI jest mocowane do bloku, na innym stelażu, w w/w miejscu jest opisane użycie dotychczasowych rurek do SAI, oryginalnie są inne, choć rozważ usunięcie tego wiatraczka, nie jest to skomplikowane ;) [wszystko w temacie jest opisane], pozdrawiam

Opublikowano

Panowie, ktoś wie, czy da się równie łatwo zrobić podobnego moda w budzie B5? Przerabiał już ktoś ten temat?

 

Silnik 1.8t AWT, który występował również w B6, ale jednak buda inna - wydaje mi się, że może być wyzwanie z mocowaniem IC, pewnie to z BEXa nie spasuje...

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

witam

dołożyłem prawy intercooler z bexa ale nie mam węża do dv tego co idzie od tipa nie wiecie gdzie mozna coś takiego dorwać??? 

jeśli się nie mylę to numer 06B145712N.

 

Opublikowano
1 godzinę temu, chrisx napisał(a):

gdzie mozna coś takiego dorwać

OLX, OtoMoto, Allegro, ASO, różne sklepy motoryzacyjne.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Witajcie troszkę mi to zajęło ale wkońcu zakończyłem. po zamontowaniu dodatkowego coollera wszystko chodzi nie ma błędów.

Dołożony prawy intercooler, pompa sai przeniesiona w miejsce jak w bex węże oryginalne z bex, wszystko prawie jak w oryginale :).

Ale żeby mieć pewność że wszystko jest ok trzeba zrobić logi - czy dobrze myślę??  

1713698455103.jpg

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Pod zderzak sline do B6 idzie tylko prawa kierownica o numerach 8E0117336C czy jeszcze jakaś podpasuje?

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 9.02.2015 o 21:45, krzysiekvtec napisał(a):

Nie widzę takiego tematu wiec go zakładam, może sprawa wydaję się prosta ale jest kilka przeszkód które można ominąć czytając ten temat.

Więc potrzebujemy

- Prawy Intercooler bex 1.8 T

- Wąż górny łączący z turbiną

- Wąż dolny łączący z pasem przednim czyli drugim IC

- Wąż do zaworu DV

- Dłuższy wężyk do podciśnienia zaworu DV z racji że DV zmienia swoje miejsce

- Stojak Intercoolera i to ważne aby miał 3 gumy inaczej IC będzie się telepał na biegu jalowym i nie wiadomo co jeszcze ...

- Wlot/ Łapacz powietrza

- Kratka halogenu (wycinamy środek tak jak po stronie lewej)

Więc zaczynamy, nie będę tu opisywał jak zdemontować zderzak przedni oznaczę tylko gdzie są śruby mocujące 1,2,3,4 to samo druga strona dolna dokładkę zrywamy z zatrzasków.

IMG_7087.jpg

IMG_7111.jpg

odkręcamy pompę która trzyma się na 3 śrubach klucz nr 10

IMG_7086.jpg

ja pompę zdemontowałem całkiem, wtyczkę zaizolowałem i czeka na wyłączenie programowe, kto chce ją zostawić niech sie martwi gdzie upchnąc ogólnie da sie.

łapę intercoolera przykręcamy w miejsce lapy pompy ale jeden otwór niżej który zaznaczam na czerwono

IMG_7095.jpg

Intercooler wkładamy z łapą wiec raczej nie wejdzie od tak, trzeba odkręcić jedną stronę pasa, ja miałem do pomocy jeszcze jedne ręce które delikatnie odciągały pas a ja wkładałem IC i łapałem śrubką. kropkami zaznaczone sa śruby które trzeba odkręcić.

Zaciski warto ustawić tak aby byl dostęp do ich skręcenia

IMG_7087.jpg

ja przed wsadzeniem go wlałem mu 1l benzyny ekstrakcyjnej i porządnie go wyplukałem, zalecam zrobić to też z drugim jak już mamy rozebrane auto na pewno bedzie lepiej chłodził.

IMG_7094.jpg

Tu ic juz siedzi, zostaje zejśc do kanału podłączyć resztę węży sprawdzić wszystkie opaski czy są skręcone,

IMG_7100.jpg

widok z kanału

IMG_7104.jpg

IMG_7107.jpgIMG_7108.jpg

Jeśli o czymś zapomniałem albo coś was zastanawia chętnie odpowiem na pytania :)

dzięki za uwagę :)


Sai całe może zostać z BFB czy muszę mieć oporządzenie z BEX? 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.