Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Connect myAudi


Sensei

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak jest z Esim. 

Wiem że jak zrobili mi konwersje jednostki na Europę to po wsadzeniu karty SiM nie miała zasięgu zwyczajnie. Więc nie działała mimo że była polska. Pojechałem do faceta który wyjął jednostkę, wymienił w niej "modem LTE" na europejski, włożyliśmy tą sama kartę SIM i wszystkie funkcje telefonu działały. Problemem nie jest tu samochód z USA tylko modem który siedzi w jednostce 5F bo odbiera tylko na terenie Ameryki Północnej. U mnie My audi i Connect w aucie teraz działają, mam połączenie z autem. Brakuje mi tylko wykupienie licencji na poszczególne opcje Connect. 

 

Będę teraz w audi w poniedziałek zapytam o Esima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiadomo, po wymianie modemu może zadziałać. Moduł USA ma inne częstotliwości. 

Dało radę przypisać auto do aplikacji?

Pokazuje Ci w aplikacji zasięg km i stan licznika? Pokazuje Ci w aplikacji lokalizację auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak auto bez problemu przypisali mi w Audi, usunęli starego użytkownika. Ja musiałem pojawić się dokumentem pojazdu i bez problemu przypisali mnie jako nowego użytkownika. W aplikacji wpisałem Vin, później skonfigurowałem z pracownikiem audi połączenie auto- telefon. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką licęcję chcesz kupić? Navigation &Infotainment  czy Remote &Control?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, która co zawiera tak żebym miał ceny paliw, korki, plus mapę satelitarną masz jakieś możliwości ?

Edytowane przez Johnu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do tych celów musisz wykupić Navigation & Infotainment (nawigacja i rozrywka).

 

Możesz sam wykupić na stronie myAudi i nie musisz jechać do ASO, przynajmniej na niemieckiej wersji strony. Ja co rok przedłużam tak  licencję Remote & Control, do sterowania otwierania i zamykania pojazdu oraz uruchamiania ogrzewania postojowego i wentylacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podpowiedzieć jak to wygląda właśnie przez niemiecką stronę loguje się do MyAudi ? Czy jak bo w PL nic nie ma. Co do ogrzewania i wentylacji trzeba w aucie mieć Webasto żeby tym sterować czy nie?

Edytowane przez Johnu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Johnu napisał(a):

Co do ogrzewania i wentylacji trzeba w aucie mieć Webasto żeby tym sterować czy nie?

Tak, musi byc na pokladzie webasto.

 

50 minut temu, Johnu napisał(a):

Możesz podpowiedzieć jak to wygląda właśnie przez niemiecką stronę

Wchodzisz najlepiej komputerem na:

 

https://www.audi.de/de/brand/de/myaudi-lp.html

 

logujesz się klikając w pawym górnym rogu na myAudi Login -> Anmelden

 

Pokaże Ci się okno główne i poniżej informacja o tym, że licencję są przedawnione.

 

Screenshot(212).png.2bc9ebbcf99a5609b7b70c5c1b223906.png

 

Klikasz na Lizenz verlängern (przedłuż licencję)
Pokaże się informacja, że opuszczasz stronę Audi AG, klikasz na weiter (dalej)

 

 

 

Screenshot(213).png.3b831020b569a3311654dbd1e8951fd5.png

Screenshot(212).png.2bc9ebbcf99a5609b7b70c5c1b223906.png

 Pojawi się następne okno z możliwością wyboru dwóch licencji do przedłużenia

 

 

Screenshot(214).png.4581f9ca1b6d40cf3fc1f49bffbfc676.png

 Wybierasz prawe, nawigacja i rozrywka (Navigation & Infotainment)

 

 

Screenshot(215).png.7a2625bb9e7aba9597391a003d997a48.png

Decydujesz czy chcesz wykupić na rok, czy na miesiąc.

Idziesz do kasy (Zur Kasse gehen) i wybierasz formę płatności (kartą kredytową lub PayPal).

 

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, za instrukcje. Wszystko już jasne dziś wieczorkiem sobie ogarnę kompem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Johnu napisał(a):

Pojechałem do faceta który wyjął jednostkę, wymienił w niej "modem LTE" na europejski, włożyliśmy tą sama kartę SIM i wszystkie funkcje telefonu działały.

Wiesz może czy coś więcej robił ( np. fleszował ) żeby karta SIM działała ?  U siebie modem wymieniłem od razu i wszystko śmiga , ale niedawno kupiłem kartę SIM i widzę że jej nie wykrywa . W innym aucie  wykrywa więc to nie wina karty . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - po zalogowaniu w myaudi na wersję DE miałęm do wyboru zakup nawigacji w większej ilości opcji niż na stronie PL i m.in. wersję na miesiąc za 1€ (zapewne tylko jednorazową , potem już jest normalna opłata na taki sam okres ), maja też opcję wieczystą czego na PL również nie ma  .  Chwila zakupu , po czym 10sek w aucie i proszę bardzo - na miesiąc promocyjnie nawigacja jest!   Oj zacofana kraja ta Polska....

 

 

 

 

 

 

navi2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz sobie teraz w VC widok satelitarny (niegdyś Google Earth). Powinno być teraz widoczne po wykupieniu licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mariusz36 napisał(a):

Wiesz może czy coś więcej robił ( np. fleszował ) żeby karta SIM działała ?  U siebie modem wymieniłem od razu i wszystko śmiga , ale niedawno kupiłem kartę SIM i widzę że jej nie wykrywa . W innym aucie  wykrywa więc to nie wina karty . 

U mnie był ten sam problem, nie wiem gdzie to ustawiał po kolei. Sama wymiana modułu ok, ale po włozeniu SIM zero reakcji. Wiem że zmieniał opcje typu z czego jednostka ma korzystać Esim wbudowany czy SIM wkładany . U Mnie był wybrany Esim dlatego nie widział karty

 

Wiem że przełaczył opcje  VCDS:

Wybieraj połączenie sieci Esim: Always zmienił na Automatic 

 

Zakodował i kartę odrazu wykryło.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Johnu napisał(a):

U mnie był ten sam problem

Dzięki za odpowiedź , nie zgłębiałam tematu , myślałem że to nie będzie działać . W takim razie będę z tym walczył - dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, mariusz36 napisał(a):

Dzięki za odpowiedź , nie zgłębiałam tematu , myślałem że to nie będzie działać . W takim razie będę z tym walczył - dzięki :hi:

W razie problemów pisz to zadzwonię do niego w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mcemsi napisał(a):

Ciekawostka - po zalogowaniu w myaudi na wersję DE miałęm do wyboru zakup nawigacji w większej ilości opcji niż na stronie PL i m.in. wersję na miesiąc za 1€ (zapewne tylko jednorazową , potem już jest normalna opłata na taki sam okres ), maja też opcję wieczystą czego na PL również nie ma  .  Chwila zakupu , po czym 10sek w aucie i proszę bardzo - na miesiąc promocyjnie nawigacja jest!   Oj zacofana kraja ta Polska....

 

 

 

 

 

 

navi2.jpg

 

 

Mam to samo :) dodatkowo radio DAB kupiłem za 1Euro, a w polskim sklepie nie jest w ogóle dostępne :( 

 

Jest tam jeszcze jedna opcja, która ni jest dostępna w polskim sklepie:Obraz6_01.2024godz_21_42.thumb.jpeg.1f37e9e07bc0ac5b7f671fc12c6d2269.jpeg

 

@Muskel1 czy możesz bardziej rozwinąć o co chodzi? Nie znam niemieckiego, a tłumacz średnio sobie radzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest funkcja, która stworzy Ci taką cyfrową listę wyposażenia gdybyś chciał sprzedać samochód. Są w niej zawarte informacje takie jak fabryczne wyposażenie itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem sie na Audi.de, przedłuż licencje i niestety w propozycjach mam tylko Audi Digital Twin - Premium Steckbrief

Nie ma nic wiecej do wyboru typu nawigacja i rozrywka (Navigation & Infotainment). Bede dzwonił co dalej proponują , bo generalnie jest

na stronie po zalogowaniu ze Połaczony Audi a5 z aplikacja etc. Myślałem jeszcze o logowaniu do Audi.com ale tam całe procedury dodatkowe sa jakies poza tym Connect bedzie zapewne na tamten rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak nie dostępne są te funkcje dla Twojego modelu, ze względu właśnie na pochodzenie.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę w ASO, dowiem się bo generalnie od sprzedawcy dostałem informację że w aucie musi być internet LTe który już mam a resztę zrobią w systemie. Będę dawał znać czy ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...