Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie tanie wahacze polecacie ?


Pawel8

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie panowie, potestujemy i się wypowiemy. narazie trzeba trochę pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech na forum pojawią się faktyczne opinie użytkowników którzy mieli te wahacze i przejechali 40-80tys km na nich. Wtedy będziemy mogli konstruktywnie o tym porozmawiać.

Z tego co wiem, są ludzie tu na forum którzy od momentu montażu przejechali na chwilę obecną 30 tys km - wiadomo by zrobić wymieniony przez Ciebie przebieg (zresztą słusznej wielkości) potrzeba trochę czasu, Dlatego spokojnie prosimy by uzbroić się w cierpliowść i dać szansę zaprezentować produkt a nie od razu po nich jechać. Mamy też klientów którzy na zawieszeniu zrobili po 80 tys km jednak nie są to forumowicze więc nie ma co się na nich powoływać by nie dać pożywki do hejtu.

Sprowadzasz wypowiedź nitroo i jakość firm produkujących elektronikę do kondensatorów... Szok. Nawet nie wiedziałem, że w ten sposób określa się jakość marki. Myślałem, że na jakość produktu składa się wiele rzeczy jak wykończenie produktów, wygląd, funkcjonalność, jakość oprogramowania itd.

Tu się nie zgodzę - w mojej ocenie łańcuch jest tak mocny jak najsłabsze ogniwo. Co to za różnica czy spali się kondensator za 2 dolary czy matryca led za 200 - w jednym i w drugim przypadku towar który kupiłeś jest bezużyteczny bo po prostu nie działa.

Przenosząc ten przykład na nasze podwórko ktoś by mógł powiedzieć - wahacze kraft są dobre (no może poza tulejami i sworzniami i końcówkami drążków) ale cała reszta jest niczego sobie. :banan:

Kolega powołując się na Samsunga dał przykład tego jak ślepo konsumenci są przywiązani do mitu wobec jakiejś marki - po prostu chciałem , by zwrócił uwagę że ktoś kto ma niższy budrzet nie koniecznie robi źle kupując Mante. Podobnie jest z zawieszeniem, są ludzie którzy kupią LMO bo ich po prostu na to stać, a są ludzie którzy kupią innej marki zawieszenie i nie sądze by jedni bądź drudzy byli lepsi i mieli powód do atakowania się nawzajem.

Pozdrawiam i po raz kolejny proszę by przed wydaniem osądów uzbroić się w cierpliwość.

Edytowane przez Dystrybutor SKV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jakbys chcial to nawet wytloczyli by jakis Twoj napis. Najlepiej chyba samemu wziac wahacz w reke i zobaczyc jakiej jakosci jest odlew i gumy.

Jeżeli wahacz jest odlewany to strach go w ogóle zakładać :decayed:

Odlewy mają to do siebie że są kruche, ori wahacze są kute z plastycznego stopu aluminium i są w stanie przenieść kilkukrotnie większe obciążenia , w ekstremalnych warunkach mogą ulec odkształceniu, ale się nie urwą :P

Co do jakości to znajomy ostatnio sprzedawał B6 z 2003 r z przebiegiem 398 kkm i wszystkie kości w zawieszeniu były fabryczne :whistling:

Uprzedzę pytania, auto było z polskiego salonu, kupił go parę lat temu od szwagra który był pierwszym właścicielem i jest pewne że nic z wahaczy, łączników stabilizatora nie było w aucie wymieniane :)

Przy tym 170 kkm na ori zawiasie w moim B7 to pestka :decayed:

A teraz do sedna , jeżeli w aucie są ori albo inne markowe graty w zawiasie i nie wykazują one wyraźnych oznak zużycia , to wymiana całej zawiechy tylko dla tego że na jednym gnacie są luzy , to niepotrzebne wyrzucanie pieniędzy :hi:

Po wymianie pojedynczych wahaczy , jeżeli są ori albo pewnej jakości to nawet nie trzeba w większości przypadków geometrii zawiechy korygować , a szansa że na pozostałych starych się zrobi więcej km niż na nowym komplecie jest bardzo duża :P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeżeli wahacz jest odlewany to strach go w ogóle zakładać
Odlewy mają to do siebie że są kruche, ori wahacze są kute z plastycznego stopu aluminium i są w stanie przenieść kilkukrotnie większe obciążenia , w ekstremalnych warunkach mogą ulec odkształceniu, ale się nie urwią

Zgadzam się w 100%

W przypadku fabryki dostarczającej towary dla SKV wygląda to tak:

https://youtu.be/NzPg46EymNA?t=2m12s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem z ciekawości stronkę marki SKV:

http://skv-aftermarket.de/en/

Jakoś nie znalazłem tam nawet niemieckiego adresu korespondencyjnego , nie mówiąc o adresach fabryk :decayed:

To trochę jak z produktami Apple które kojarzone są z Ameryką , faktycznie są Made in China :hi:

Magiczne słowo " Germany " może się znaleźć w nazwie każdej firmy , sugerując niemiecką jakość :whistling:

Jeżeli faktycznie są dobrej jakości to powoli sobie na rynku markę wyrobią , tylko osobiście wolał bym wiedzieć gdzie są faktycznie produkowane, nawet jeżeli było by to P.R.C. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka powstała z myślą o rynku niemieckim, taki był docelowy target klienta.

Posiada też kilku dystrybutorów w DE.

Na chwilę obecną tworzona jest kolejna strona internetowa - niestety to trwaaaaa....... gdyż informatycy to specyficzna grupa fachowców.

Oczywiście wahacze nie są produkowane w Niemczech.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marka powstała z myślą o rynku niemieckim, taki był docelowy target klienta.

Posiada też kilku dystrybutorów w DE.

Na chwilę obecną tworzona jest kolejna strona internetowa - niestety to trwaaaaa....... gdyż informatycy to specyficzna grupa fachowców.

Oczywiście wahacze nie są produkowane w Niemczech.

Pozdrawiam

Taa na rynek niemiecki ;) kraf, denkermann , skv itp wszystko tak aby brzmiało jakby miało coś wspólnego z niemcami :wink: Master Sport akurat ma trochę inna historię bo lata temu jak nikt o tej firmie nie słyszał to faktycznie był produkt niemiecki. Pracująć w inter carsie na samym początku widziałem kilka kpl MS produkcji DE. Jak wiadomo teraz to również firma niby w Niemczech zarejestrowana a nie ma z Helmutami nic wspólnego po za nazwą i może rejestracją firmy w DE :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze , opony, felgi, elementy układu hamulcowego, amortyzatory to są elementy samochodu bezpośrednio odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo. Według mnie obrót nimi powinien podlegać certyfikacji, dopuszczającej tylko przetestowane, bezpieczne części :decayed:

Jakoś na razie nikt z urzędu się tym na poważnie nie zajął , chociaż co niektórzy chociażby zajęci są prostowaniem bananów :P

Martwi mnie że czytając nasze forum w temacie wahaczy słyszę tylko kwestię ceny i ile km może wytrzymają , przy felgach najważniejszy jest wygląd a przy oponach zazwyczaj poszukiwanie takich by zmieściły się w kwocie jaka pozostała po zakupie felg :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, co sądzicie o tym?http://www.motostacja.com/p/1940/5647/lemforder-zestaw-wahacze-audi-a4-b5-vw-passat-b5-wahacze-zawieszenie-i-uklad-kierowniczy-wszystkie-czesci-samochodowe.html

Niby 2 lata gwarancji, ale z tego co czytam to już sam nie wiem czy to jakiś sposób oszustwa czy coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę ruszyć cztery litery i udać się do IC, Auto-Landu lub innego znanego dystrybutora gratów i przynajmniej organoleptycznie przekonać się jak wygląda jakość tego co oferują , na pewno dla mnie cena nie jest bardzo ważnym kryterium decydującym o zakupie lub nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że tak ładnie omijacie odpowiedź na moje pytanie :D

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że tak ładnie omijacie odpowiedź na moje pytanie :D

Czyje 2 lata gwarancji? Kto jej udziela? Za 1400zł kpl Lemfordera to że tak powiem podejrzany temat :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że tak ładnie omijacie odpowiedź na moje pytanie :D

Czyje 2 lata gwarancji? Kto jej udziela? Za 1400zł kpl Lemfordera to że tak powiem podejrzany temat :wink:

Rozumiem, że mam to sobie odpuścić, zatem Skv Germany?http://allegro.pl/wahacze-audi-a4-a6-passat-b5-skv-germany-i4849885655.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, co sądzicie o tym?http://www.motostacja.com/p/1940/5647/lemforder-zestaw-wahacze-audi-a4-b5-vw-passat-b5-wahacze-zawieszenie-i-uklad-kierowniczy-wszystkie-czesci-samochodowe.html

Niby 2 lata gwarancji, ale z tego co czytam to już sam nie wiem czy to jakiś sposób oszustwa czy coś innego

Za 1500zł z kawałkiem widywałem w promocjach całe zestawy LM. U TOM77 na forum kupiłem cały zestaw LM właśnie za troche ponad 1500zł. Myslę że lepiej 100zł do tamtych dołożyć i kupić z pewnego źródła. Bo nie znam sklepu z linku.

A kupując jakikolwiek produkt na terenie Polski masz gwarancję 2 lata u producenta, bądź sprzedawcy. Nie musi być to napisane.

Edytowane przez Krzysiek6623
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szkoda że tak ładnie omijacie odpowiedź na moje pytanie :D

Czyje 2 lata gwarancji? Kto jej udziela? Za 1400zł kpl Lemfordera to że tak powiem podejrzany temat :wink:

Rozumiem, że mam to sobie odpuścić, zatem Skv Germany?http://allegro.pl/wahacze-audi-a4-a6-passat-b5-skv-germany-i4849885655.html

Błagam, jakie SKV Germany. Z Germany to nie ma nic wspólnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o 'made in germany' ale po przeczytaniu opinii nie tylko tu na forum, ale i na innych forach, ciężko znaleźć opinie, która jasno stwierdza, że zawieszenie za 500 zł jakim jest SKV padło wcześniej jak po 40-60 tysiącach, co w moim przypadku jest chyba rozsądniejszym ekonomicznie wyjściem, bo za rok zrobie może 10 tyś. km? Ja rozumiem, że firma to firma, ale jak to sie niektórzy pracownicy w hurtowniach wypowiadali, i tak wszystko z Chin czy Tajwanu leci, kwestia jaką marke każą im nadrukować/wytłoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś bratem/szwagrem/siostrzeńcem pana od reklamy SKV, jakże świetnego produktu, najlepszego wahacza w historii jakości LM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...