Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Avant, stockowy subwoofer - poprawa grania?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Chciałbym was zachęcić do pewnego eksperymentu... jeżeli ktoś narzeka na słaby bas z fabrycznego subwoofera zachęcam do zmiany polaryzacji (odwrócenia tak jakby plusa z minsem) sygnału do subwoofera, aby to zrobić trzeba wyjąć dwa piny z wtyczki idącej juz bezpośrednio do subwoofera i zamienic je odwrotnie....

U mnie po takim zabiegu bas w aucie wzmocnił się o jakieś 50%

podejrzewam że układ głóśników w avancie troche powoduje troche rozjazd fazowy dzwięku w kabinie....

Duzo wzmacniaczy do subwooferów ma w standardzie przełacznik fazy, niektóre nawet płynna regulacje więc jest to zabieg zupelnie normalny....

(na pewnym forum zaczynającym się na e znalazłem ciekawy cytat w temacie płynnej regulacji fazy "Czy bez tego ani rusz jeżeli chce się zbudować w miarę poprawnie grające audio ?( nie zależy mi na dudnieniu w bagażniku ). Dowiedziałem się ostatnio że bez tego będą problemy w aucie typu kombi, że bas ze skrzyni będzie opóźniony względem przedniego zestawu."

przy fabrycznym ustawieniu własnie miałem takie wrażenie ze bass z subfoofera jest opożniony , powoduje to znoszenie się fal niskich tonów w miejscu w którym spoczywa głowa kierowcy/słuchacza

Jeżeli komuś się chce to spróbujcie i podzielcie się opinią/wrażeniami....

Edytowane przez soul87

Opublikowano

Z ciekawości spróbuję, bo faktycznie moje odczucia są takie: mam w bagażniku suba, ale go nie słysze... :grin:

Opublikowano

Wrzuć zdjęcie i opisz które piny trzeba by było zamienić.

Opublikowano

U siebie zauważyłem, że siedząc z przodu bas wydobywa się jedynie z przednich głośników, natomiast gdy siedzi się z tyłu suba słychać znacznie wyraźniej.

Muszę spróbować tej porady, jednak mam pytanie do autora. Mianowicie gdzie szukać tej wtyczki, czy jest ona przy radiu czy gdzieś obok subwoofera?

Opublikowano

Dawno tak mam ale wyciołem tylko we wtyczce idacej od wzmaka środkowa prowadnice i włożyłem wtyczkę odwrotnie. Wyszło coś ala przełączanie fazy i jest ok.Polecam.

7b2e88b51d0dc6a399d4e3b3e0cd474e.jpg

O tu ja widać od tuby idzie kabelek do wtyczki.Drugiej strony brak bo została w aucie.

Opublikowano

Rzeczywiście jest lepiej po przefazowaniu ? Trochę mi trudno uwierzyć że podczas testów w fabryce tego nie wypróbowali i nie wybrali właściwej polaryzacji. Może poprzez bardziej lokalizowalny bas w bagażniku, jest mylne wrażenie że w końcu go słychać bo wiadomo skąd go słychać, a założenie jest wręcz odwrotne czyli ma być bas ale nie z bagażnika a z przodu. Sam już tego nie przetestuję bo u mnie ten sub dawno wyleciał z auta i mam tam porządny schowek.

Opublikowano
  • Autor

Odbiór niskich tonów jeżeli chodzi o lokalizacje nie zmienił się....

Generalnie chyba jaka by polaryzacja nie była to ludzie ucho nie jest w stanie określić kierunku z którego docierają do niego niskie tony...

Różnica jest tylko taka że wcześniej na kanapie pasażerów bas był lepszy a z przodu gorszy, a teraz odwrotnie chyba, z przodu lepiej słychać a na kanapie z tyłu jest ciszej :)

Kabina auta jest malutka, powstaje dużo fal stojących pierwszego i wyższych rzędów więc pewnie nie trudno trafić głową gdzie fale znoszą się a gdzie wzmacniają, poprostu po odwróceniu polaryzacji wzmocnienie fal wychodzi w miejscu kierowcy zamiast w miejscu tylnej kanapy :)


nie jesteśmy sami w temacie :)

Edytowane przez soul87

Opublikowano

Kurde faktycznie jest więcej basu :D

Opublikowano
  • Autor

Kurde faktycznie jest więcej basu :D

Zostawisz takie ustawienie polaryzacji?
Opublikowano

Tak, bo lubię basik.

Fajnie się słucha teraz muzy.

Polecam wszystkim.

Nominuję go modem roku :decayed:

Opublikowano

Panowie a w b5 z bose też idzie tak zrobić ?żeby to lepiej grało.

Opublikowano
  • Autor

Temat dotyczy tylko a4 b6 avant.

Opublikowano

Chyba nic nie szkodzi przetestować to w innych modelach. Jeśli z jakiś powodów nie ma opcji odwrócenia wtyczki to zawsze można zamienić przewody przy samym głośniku.

Opublikowano

wyjde szybciej na nocke i to sprawdze :)

Opublikowano

U mnie w b6 az chce sie sluchac muzyki teraz. Taka mala rzecz a cieszy...

Opublikowano

Teraz daje rade.. :D przepięte i faktycznie jest lepiej

Opublikowano

ja ma bose i po zmianie jest wiele gorzej, dziś probowalem

Opublikowano

Faktycznie jest poprawa. Dzieki za porade.

Opublikowano

Panowie, dajcie znać, czy nic się Wam nie dzieje po zmianie polaryzacji, to też zrobię :)

Opublikowano
  • Autor

Nie ma prawa nic się złego stać...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.