Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lampka kabinowa - ma sie zapalac czy nie.


Artur_Audi

Rekomendowane odpowiedzi

Po próbie rozebrania zamka zaczęła działać.

A co dokładnie zrobiłeś??

Nie udało mi się rozebrać tego zamka, bo on jest chyba nierozbieralny (nity),

ale skoro po usunięciu nadmiaru starego wyschniętego samaru zaczęła lampka działać (nie zawsze ale często), to doszedłem do wniosku, że przyczyna leży w tym włączniku.

zamek.jpg

Mało widać, ale lepszego nie znalazłem w książce. Czujnik otwarcia drzwi i położenia rygla zaznaczony na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się wyciągnąć mikrowłączniki z zamka, wyczyścić je i zamontować bez uszczerbku dla nich. Teraz już zawsze włącza się światełko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie udało się wyciągnąć mikrowłączniki z zamka,

Da się to zrobić bez zdejmowania tapicerki??

No aż tak dobrze to jeszcze nie ma. :eek:

Co się tak wszyscy boją zdejmowania tapicerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów problem z oświetleniem tkwi w pompce do centralnego zamka bo to ona steruje oświetleniem wnętrza, centralnym zamkiem i elektrycznymi szybami. Przeważnie wystarczy przeczyścić styki w kostkach zasilających.

Gdzie znajdę te styki, co w przypadku kiedy i to nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć pompkę central zamka jest zamontowana w bagażniku pod dywanikiem na prawym błotniku (dość duża owinięta taką pianką przypięta gumowym paskiem) wypiąć kostki i psiknąć jakimś kontakt sprajem jeżeli autko jest po jakimś dzwonie to widziałem już pompki pełne wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam no i wsumie to nikt nie doszedl co jest z tym oswietleniem ja mam ten sam problem ,po wyciagnieciu kluczyka zapala sie i po zamknieciu auta gasnie ale jak otworze drzwi to nie zapala sie obojetnie ktore z przodu czy z tylu ,z tego co wiem to zwarciu tylnego przewodu czujnika do masy powinna sie zapalic a nie zapala sie .jeszce pol roku temu czasami sie zapalala a teraz nic ,a moze ktos wie czy tylne czujniki sa polaczone z przednimi bo tylny czujnik to nic skmplikowanego typ maluchowski ale moze jest tak ze jak przedni nie dziala to tyl takze nie zadziala??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos wie czy tylne czujniki sa polaczone z przednimi bo tylny czujnik to nic skmplikowanego typ maluchowski ale moze jest tak ze jak przedni nie dziala to tyl takze nie zadziala??????????

Poszedłem do garażu i zrobiłem mały test tj. otworzyłem przednie drzwi i poczekałem aż światło zgaśnie, po czym otworzyłem tylne drzwi, a tu dali ciemno :exclaim:

Tak więc darekaudi4 masz rację :exclaim: jeżeli któryś z włączników drzwi przednich nie działa, to i po otwarciu tyłu światło się nie zapali.

Wychodzi na to, że niesprawne-zabrudzone włączniki drzwi przednich są przyczyną Twoich problemów.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o w koncu kos udzielil noemalne odpowiedzi dzieki za info ,jutro zabieram sie za czujniki przednie dam znac jak to wyszlo:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem do garażu i zrobiłem mały test tj. otworzyłem przednie drzwi i poczekałem aż światło zgaśnie, po czym otworzyłem tylne drzwi, a tu dali ciemno :exclaim:

normalne, pompka centralnego wylancza czasowo zasilanie na lampke, jak sie nie myle to przekrecenie kluczyka w stacyjce powinno zapalic swiatlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzone przednie wyłączniki nie mają nic wspólnego z tyłem test stańka jest bez sensu bo jeżeli lampka zgaśnie po czasie przy otwartych drzwiach to żeby ponownie sie zaświeciła trzeba włonczyć i wyłonczyć zapłon

Lampke przy otwartych drzwiach wyłancza po czasie zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...