Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wskaźnik temperatury wody - nieduże wahania


palet

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo,

Podzielcie się proszę jakie macie wskazanie temp. cieczy chłodzącej na zegarach w Waszych 2.0 TFSI.

Generalnie moje auto szybko się nagrzewa. Zauważyłem natomiast, że przy spokojniej jeździe lub na trasie gdzie sporo się zjeżdża z góry na biegu bez gazu wskazówka opada tak ok. "2 mm" poniżej 90 st. Kiedy więcej i mocniej używam gazu to staje równo na 90.

Czy u Was też są takie nieduże wahania ? Pytam bo w poprzednim VW 1.9 TDI kiedy już złapał temp. 90 st. to nieważne od warunków na drodze wskazówka nawet nie drgnęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo, nawet wątek też miałem zakładać żeby się zapytać czy to normalne.

Edytowane przez Bednar1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzej go do 90 stopni a potem przejedź się stałą prędkością około 120 na godzinę... obserwuj wskazówkę co się z nią stanie. W moim przypadku opadała nieco w dół. Po wymianie termostatu stoi non stop na 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być powyżej 90 ale jeśli spada poniżej to raczej padł termostat. Sprawdź na kompie temperaturę i przy okazji błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - wymiana termostatu i wskazowka stoi na 90 stopniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrzej go do 90 stopni a potem przejedź się stałą prędkością około 120 na godzinę... obserwuj wskazówkę co się z nią stanie. W moim przypadku opadała nieco w dół. Po wymianie termostatu stoi non stop na 90.

Jechałem ok. 5 km z prędkością 120 na 6. biegu. Nie osiągnąłem temp. 90 st. Brakowało na zegarach obrazowo 1-2 mm. Kiedy natomiast stanąłem na światłach - po kilkunastu sekundach wskoczyło na 90. Późniejsza spokojna jazda znowu skutkowała minimalnym obniżeniem temp.

Może być powyżej 90 ale jeśli spada poniżej to raczej padł termostat. Sprawdź na kompie temperaturę i przy okazji błędy.

Po kilku minutach postoju podłączyłem kompa i włączyłem silnik - "coolant temparature" na biegu jałowym po kilku minutach wzrosła z 85 do 93 st. Żadnych błędów nie było.

Biorąc pod uwagę Wasze pozostałe posty wygląda jednak, że pasowałoby zmienić termostat dla świętego spokoju i zobaczyć jak będzie.

Skoro u Was po wymianie termostatu wskazówka ciągle wskazuje 90 to chyba tak powinno być. Może ktoś jeszcze ma jakieś inne doświadczenia ?

Wymienię termostat przy okazji olejówki jakoś w październiku to wtedy dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecacie jakieś termostaty z intercarsu? mój chyba się popsuł, bo jadąc na biegu około 700m z góry, wskazówka spadła prawie do minimum, podczas jazdy podniosła się do pionu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby. Jaki termostat kupić w jakości oryginału. Nie mam po drodze do ASO a i marże na pewno mają tam większą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! I co wymieniłeś termostat?? Mam również taki sam problem i właśnie czekam na opinie co robić. Jakie koszta wymiany? Dzieki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie zrobione z braku czasu :(

.....

Termostat wymieniony i przetestowany !

Teraz jeszcze szybciej łapie temperaturę. Kiedy już wejdzie pionowo na 90 st. to cały czas trzyma temp. niezależnie od warunków i sposobu jazdy.

Jeśli ktoś ma identyczne objawy jak ja miałem - wymieniać bez zastanowienia !!!

Moje koszty:

1. termostat WAHLER - 160 pln (widziałam w necie, że da się znaleźć taniej).

2. wymiana - 80 pln

Dzięki wszystkim za komentarze.

Edytowane przez michalsz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to niestety nie spisałem numerów bo kupowałem w sklepie przy warsztacie, w którym później wymieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...