Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Montaż CB radia


Rekomendowane odpowiedzi

no zgadza sie, tylko regulując pokretłem skracasz zasieg. (jeśli myślimy o tym samym pokrętle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Squelch czyli blokada szumów zmniejsza zasięg ale te szumy to inni użytkownicy daleko których łapiesz na antenie :arrowr:

MOżesz podjechać też do jakiegoś serwisu zeby ci sprawdzili czy wszystko jest oki czasem sie luty rozlutowóją to mozę być też i ta przyczyna :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam zamontowane takie radyjko Cobra 75 wygląda ono tak

http://allegro.pl/item162882676_cb_radio_cobra_75_wx_st_rewelacja_absolutny_hit.html

masz całe sterowanie w gruszce a radjo mam zamontowane w tym schowku pod kierownicą i jak na razie sprawuje się dobrze antenę mam magnsówke cały zestaw działa dobrze :biggrin:

No i jak się to radyjko sprawdza w praktyce po kilku miesiącach użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem tak radyjko jak ktoś chciałby je używać tylko po mieście to nie był by zadowolony, ale na trasie wszystkiego można się dowiedzieć. Może jak by była większa antenka to by lepiej ściągało. Radio oceniam na 4. Antenę mam President WASHINGTON na magnesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ulokuje na poleczce po lewej stronie od kiery :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raggamann nie polecam takiego rozwiązania. Sam tak zamotnowałem na początku Unidena 520xL i tak mnie wkur... ciągłe uderzanie kolanem przy wysiadaniu/wsiadaniu o mikrofon albo o samą wtyczkę mikrofonu że zmieniłem lokację radian (nie pomogło trzymanie mikrofonu w schowku drzwi jak to widać na jednym ze zdjęć) - dodam że mam tylko 186 cm wzrostu :decayed:

Ja osobiście przerzuciłem radio na prawy bok centralnej kolumny tak aby schowek pasażera otwierał się bezproblemowo. Mikrofon leży spokojnie w miejscu między popielniczką a gąłką zmiany biegów. Mocowanie radia na ori... uchwycie które jest w komplecie. Pasażerowi to wogóle nie preszkadza, montaż demontaż radia to kwestia 1 min. a zasilanie możesz pociągnąć z zapalniczki bezpośrednio lub od drugiej strony abo ostatecznie z zasilania samego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa dni temu wrzucilem do siebie unidena 510 - jeszcze mozna go gdzieniegdzie dostac - wszedl idealnie w póleczke pod kierownica - antena president florida - magnes dziala wszystko bardzo dobrze - zbiera do 10 kilometrow nadaje z okolo 8 slyszalnie!! i tak chodzi o to zeby pogadac z kims blizej jak sie mijacie - glownie!! albo jedziesz w dwa auta i wiekszy zasieg ci nie potrzebny!! jak ktos chce zobaczyc jak to wyglada to wrzuce fotki!! :smile:

Używasz floridy?

Ja zamontowalem w tamtym tygodniu zestawik President Johny III ASC + President Florida i z nadawaniem to straszny problem (ok 3-4km...) natomiast ze sciaganiem ok 8 w otwartym terenie.

Moje pytanko czy masz jakąś gume pod magnesem anteny czy bezpośednio ta folią aluminiowa pprzylego Ci antena do dachu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nigdzie nie mogę się doszukać.

Poszukuję instrukcji instalacji radyjka w lewej półce (schowku).

Problem w tym, że nie wiem skąd mam pociągnąć zasilanie tak aby były jak najmniejsze przebicia (zakłócenia). Oczywiście najlepiej bezpośrednio od akumulatora ale jak tam się dostać.

Pozdro,[br]Dopisany: 04 Grudzień 2009, 23:18_________________________________________________Witam,

Ponawiam pytanie jak pociągnąć zasilanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum natknałem sie na ten temat - moze bedzie Tobie pomocny. Cytaty ponizej. Ja równiez zabieram sie za montaż cb- unidena 520xl (jutro go dostane) w miejsce badz lewej polki badz polki pod kierownica. Kabel zamierzam puscic w lewym progu do anteny na klapie bagaznika. Gruszke wstepnie poloze na polce po stronie lewej lub gdzies w tej okolicy. Pozniej jak czas pozwoli zamierzam ja przylutowac bez wtyku tak zeby kabla z przodu nie bylo i puscic w okolice podlokietnika. Pozostaje jeszcze problem glosnika ale to tez na pozniej - mysle o podsufitce. Jak mi sie uda wszystko zmontowac to napisze jak to wyszlo. Narazie roboty pelno wiec tylko teoria:)powodzenia!

msc79 a jak masz poprowadzone kable od zasilania i antenowy ? bo narazie tez tam mam i kable mi wisza ze zaplatac sie mozna :)

[br]Dopisany: 10 Kwiecień 2008, 10:50 _________________________________________________musisz odkrecic całą półka pod kierownica , nic trudnego (jakbys nie wiedział jak to służe pomocą) kabel zasilajacy mam puszczony tak :

"+" bezposrednio do aku przez dziure ktorą poprowadzona jest linka do maski (łatwo znajdziesz musisz sobie wsadzic srubokret , odchylic uszczelke od strony silnika ,i wtedy jak bedziesz miał odkreconą półke to spojrzysz od dołu i bedziesz widział przeswit , tam musisz wsadzic kabel.

"-" mam podpiety pod mase (srube) którą znalazłem z lewi strony pod bezpiecznikami (tez łatwo znajdziesz jak bedziesz miał półke odkrecona)

Antenowy mam puszczony w lewym progu do tyłu pod siedzeniem i za oparciem z lewej strony kanapy, musisz wyjąć ten wąski element kanapy ( jak otworzysz tylne drzwi od strony kierowcy to bedzie to pierwszy element oparcia kanapy )

w razie pytań wal smiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, bardzo przydatny cytat. Jak tylko będę miał jakąś okazję to zabiorę się za robotę.

W tej chwili mam radyjko wsadzone na przypał w półce pod kierownicą ale nie wiem czy to najlepszy pomysł.

Przymierzałem radyjko Harry II do lewej kieszeni ale wystaje przez kable z tyłu, szczególnie przez antenowy. Chyba wytnę w tej kieszonce tylną ściankę tak aby radio się zmieściło całe.

Ciekawe czy ten element, który bym ciął jest drogi?

Co do gruszki to pomysł z przeciągnięciem gruszki do podłokietnika jest super i chyba bardzo prosty do wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko możesz to podłącz pod akumulator. Znawcą nie jestem ale uwierz mi na słowo, że radio będzie lepiej działało.

Ja też biłem się z myślami o instalacji pod stacyjką, tylko po co?

Przecież nie używasz 100% czasu jazdy CB to i tak będziesz musiał je wyłączać, więc wychodzi na to samo.

Jedyna korzyść to jak na trasie zatrzymujesz się np. na stacji to nie musisz myśleć o wyłączeniu radia. No ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś którędy najlepiej puścić kabel zasilania do CB z okolicy lewej półki do akumulatora w B6?? Bo rozkręcone mam auto i tak na oko to nie mogę znaleźć prześwitu lub jakiejś uszczelki;/

Poniżej zdjęcie jak to wygląda:

aqFhA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś którędy najlepiej puścić kabel zasilania do CB z okolicy lewej półki do akumulatora w B6?? Bo rozkręcone mam auto i tak na oko to nie mogę znaleźć prześwitu lub jakiejś uszczelki;/

Poniżej zdjęcie jak to wygląda:

aqFhA.jpg

a nie łatwiej by Ci było zlokalizować wejście od strony komory silnika? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...