Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Simply Clean Wagon 3.0 TDI V6 Quattro by FroS-t


FroS-t

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis jeszcze powalczyłem z czujnkiem parkowania bo dwa razy wyskakiwały mi blędy i padało PDC ale okazało się że byl zle wpięty co jeszcze śmieszniejsze dwóch mekchaników i ja nie moglismy wyciagnąć go bo za grube łapy mamy :grin: a to tylny prawy ale u Mojego lakiernika jeden z prawcowników miał tak szczupłe ręcę że dało rade wyciagnąć, przeczyścić i dobrze wpiąć bez ponownego ściagania zderzaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jezeli tylko jestes zadowolony to "dobrze" ze tak sie sprawa zakonczyla :drinks:

A z tą powłoką to żeś nakombinował :kox: kładź wszędzie, a softem sobie przelecisz raz na czas skoro musisz/lubisz i tez bedzie git :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KoJ@K napisał:

A z tą powłoką to żeś nakombinował :kox: kładź wszędzie, a softem sobie przelecisz raz na czas skoro musisz/lubisz i tez bedzie git :thumbup1:

Kombinacje musza być:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FroS-t napisał:

Tak zrobione, i jestem bardzo zadowlony z roboty:ok2:, przy okazji ogarnałem jeden przedni błotnik i zderzak przed korektą bo było za dużo odprysków, tak na marginesie to  ubezpieczalnia całosć wyceniła na 2682zł gdzie zakawalifikowali zderzak do wymiany bo wywalczyłem to przy ogledzinach, teraz najlepsze zderzak wycenili na 833zł a nowy w ASO 2450zł bez dokaldki na dwa kominy, lampe wycenili na 73zł , nowa w ASO 500zł, lakierowanie 50zł za roboczo godzinę......jak mu powiedziałem ze zaraz wstawie auto do ASO bo mam wariant serwisowy i wiem że wyjdzie ponad 10 tyś to zaczał gadac mi jakies głupoty frajer z ubezpieczali i próbował mnie ugłaskać, jeszcze przy oględzinach mówi do mnie że długo na takich kołach nie pojeżdże w PL może rok :grin: W głowie pojawiła się jedna myśl "Chcieliście wydymać Freda, to teraz Fred......":naughty: Czasu na kopanie się za bardzo nie mialem więc naprawa bezgotówkowa w poleconym warsztacie, wiadomo:wink4: także zderzak nowy, lampa nowa i tyle w temacie, natomiast jutro, jutro jedziemy do spa, pełna korkta lakieru, lamp, mycie silnika, kwarc, woski itp wszystko staram się ustawić tak żebym był obecny, może troche sam popracował przy aucie no i oczywiście popstrykał coś ciekawego:rolleyes:

Tak czytam z ta kwotą to mi się kolega przypomina, mała kolizja, wycenili na 3 tyś z łaską. Oddal do aso, dostał samochód zastępczy. Po ok 2 tygodniach odebrał auto i dostał fakturę na 11 tyś. Sam nie wierzyłem ale pokazał i tyle wyszło - pewnie wymieniali na nowe wszystko. Można :). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz prosty rachunek 260zł roboczo godzina ASO, wiec chociaż 10 godzin pracy mamy 2600zł, zderzak 2450zł, lampa 500zł to juz prawie 6 tyś a gdzie tu błotnik, lakierowanie i blacharka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę miała być fotorelacja ale coś fotki padają.....:angry: wieczorem posiedzę może będzie jak trzeba.....

Edytowane przez FroS-t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArtDetailing

2gt2549.jpg

2s8lrop.jpg

2ccrp95.jpg

Witam wszystkich ponownie, po ostatniej na całe szczęście małej kolizji auto zostało naprawione, na nowych częściach oczywiście, jak już z resztą wcześniej pisałem, przyszedł więc czas na lakier, oprócz naprawy uszkodzeń zanim auto pojechało na korektę zostało dodatkowo polakierowane przednie prawe nadkole oraz przedni zderzak z uwagi na liczne odpryski, troszkę zrobiłem błąd bo powinna być jeszcze polakierowana maska, lekko zamuliłem, ale powiem szczerze że wybiła mnie z rytmu ta kolizja, no ale co zrobić, dodatkowo minimalnie ułożył się jeszcze przód auta i teraz jest idealnie, tak już zostaje. Auto ogólnie stało 6 dni w studiu. Plan był taki że chciałem zaliczyć każdy etap korekty i zrobić pełną fotorelację, ale niestety nie udało się to przez codzienne obowiązki, niemniej jednak tyle ile mogłem, byłem obecny przy pracach z autem co nie ukrywam sprawiło mi mega przyjemność i pozwoliło zobaczyć „step by step” jak to wszystko wygląda, mimo że jakąś tam wiedze posiadam. Mega spędzony czas za zgodą Artura – właściciela ArtDetailing który pozwolił obserwować prace na każdym etapie, dodatkowo baaaardzo duuuużo zdobytej wiedzy, jednym słowem rewelacja. Mam nadzieje że udało się to pokazać w jakby nie było obszernej fotorelacji, ale co zrobić tak już mam, więc jedziemy !!!

 Dekontaminacja

30j5fo3.jpg

b968lc.jpg

Pre Wash

2z3zwuh.jpg

5379tk.jpg

23shfg7.jpg

Mycie zasadnicze

rwl7cw.jpg

29gloaa.jpg

1r3g5d.jpg

f9doh2.jpg

bha7t5.jpg

Spłukiwanie....była oczywiście glinka ale fotek brak, dużo roboty nie miała

2rw0nrk.jpg

wj9rfr.jpg

Czysty, suchy więc…..

9rq4ns.jpg

sbuc6v.jpg

Wjazd do studia….

ab2gdy.jpg

34fdsv8.jpg

293gi1c.jpg

Studyjna maskotka generalnie wyjebka:decayed:

vhu5vm.jpg

Usunięte zostały naklejki „Audizine”, swoja drogą usunąć je to dopiero był kibel, nigdy więcej naklejek na aucie, polerkę dostały lampy, silnik zaliczył dokładne mycie no i mała fotka w jakim stanie był lakier….

2s8o13p.jpg

Pierwsze 50/50

2djrfd.jpg

wvtztg.jpg

Pierwsze efekty

xbk8xj.jpg

hrlw6v.jpg

20uvhaa.jpg

i56v5f.jpg

2qn1fdi.jpg

Po korekcie przód auta czyli zderzak, maska, lusterka, lampy, przednie błotniki oraz dach dostały ceramikę Max Protect UNC-R a na resztę auta został położony Soft99 Fusso Coat, plastiki zewnętrzne - Gyeon Trim, opony - Gyeon Tire

No i finał

Ostatnie dwa dni nie byłem obecny przy pracach, auto odebrałem około 20:00, miała być fest sesja w jakimś fajnym miejscu, ale jak jechałem po auto to było już szaro i niestety popadywało cały dzień, więc myślę sobie „fotki muszą poczekać”, ale gdy wszedłem do studia to szczena mi opadła i generalnie rozwaliło mnie na drobne jak zobaczyłem auto, więc pozostało tylko zrobić kilka fotek na szybko w studiu…..

33kub82.jpg

kapv2q.jpg

rs5utx.jpg

30mtlle.jpg

era3dk.jpg

2qbhukm.jpg

Do następnego :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega efekt, mam nadzieję, że radość z efektu końcowego przyćmiła smutek po kolizji [emoji106]

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mega :thumbup1: też ostatnio chodzi mi po głowie taka korekta + powłoka. Licz się z korektą za miesiąc nowo pomalowanych elementów, bo lakier zapewne jeszcze posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie smalcowanie to ja lubie :) Pewnie wszystkie smutki poszly w nie pamiec [emoji14]

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlasnie piekno czarnuchów i ogromna zaleta !! :thumbup1:  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie maszynka ogarnięta,aż miło popatrzeć ;)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba na cabrio muszę zrobić korektę... no i w sumie na a6 też by się przydało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinien wyglądać czarny samochód, jest mega :slina: Też mam UNC-R na aucie i na szarym to tak nie wygląda :angry: Ale za to cały jest nim pokryty to wycieraczek w deszczu nie trzeba używać a efekt uciekających kropelek - wiadomo :jerk:

Któraś fotka zdecydowanie powinna się znaleźć w kalendarzu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to wyszło. Czarny Uni robi robotę! Mam tylko jedno ale do całości!
Dlaczego Ty tego sam nie robiłeś? Pojęcie masz. Obeznanie z maszyna długo by Ci nie zajęło a satysfakcja z wykonanej pracy ogromna :wink:

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...