Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Felerny imbusik - zabierak - pompy olejowej


grzesiekk23

Rekomendowane odpowiedzi

- czy ciśnienie w silniku spada stopniowo, aż do momentu, jak się wyświetli komunikat na FISie? (sądząc po wypowiedziach, że w misce olejowej jest spokój i jest równa linia na bagnecie to sądze, że tak, ale poproszę o odp)

- jeżeli ciśnienie spada stopniowo to czy alternatywą dla tych, którzy nie wiedzą, jak ich wałeczki z całymi wadliwymi dudami wyglądają i czy jest odpowiednie ciśnienie nie lepiej byłoby zamontować dodatkowy wskaźnik ciśnienia oleju niż z miejsca rozbierać i wymieniać. Jak widzimy przypadki były różne, niektórzy rozbierali i byli zaskoczeni dobrym stanem, a jeszcze inni załamani...

Ciśnienie nie spada stopniowo. Jak się wyrobi imbusik i gniazdo i przeskoczy to już stoi i nie pompuje. A jeszcze jedna ważna uwaga: komunikat o braku ciśnienie oleju pojawia się od 1500 obr/min w górę. Nie dajcie się nabrać że po ponownym odpaleniu na wolnych obrotach doczołgacie się do domu bo i tak szlag trafi wszystko.

powodzenia w trasie

i jak "oil presure" to tylko laweta. Mało osób wie że w ubezpieczeniu AC mamy holowanie.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalatane 196kkm i na 100% nic nie było w nim robione

szczęściarz...

szczęściarzem to on będzie zrobi swap pompy lub wymieni moduł wałków na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nalatane 196kkm i na 100% nic nie było w nim robione

szczęściarz...

szczęściarzem to on będzie zrobi swap pompy lub wymieni moduł wałków na nowy

tylko nie na nowy proszę Cię :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczęściarzem to on będzie zrobi swap pompy lub wymieni moduł wałków na nowy

:decayed: koszt 4000 a starczy moze na 100.000 km moze na 50.000 km. roznie bywalo z napedem, niektorym padal w okresie gwanarancji. w przypadku nowego bedzie problem z egzekwowaniem gwarancji na zespol wiec kasa wywalona w bloto.

lepiej przerobic naped pompy tak jak w 1,9 tdi koszt mniej niz polowa. i trwalosc nieograniczona do tego brak problemow w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj sobie jadę spokojnie 180 km/h i czekam na dzwięk który informuje fisie rezerwę paliwa.Usłyszałem ten dzwięk,lecz moim oczom ukazał się czerwona nieszczęsna konewka.

Po ukazaniu się czerwonej konewki w ciągu 3 sekund zgasiłem silnik i się zatrzymałem.Diagnoza taka jak zawsze_POSZEDŁ NAPĘD POMPY OLEJU.

ADAC zabrało moją furmane na lawete i pod dom.

I teraz mam dwa wyjścia z tej sytuacji,albo nowy zestaw naprawczy :thumbdown: albo kajstracja tego gówna i zastosowanie napędu z 1.9 TDI :good:

Z tego co wyczytałem to ta druga opcja jest bardziej realna bo po kajstracji święty spokój z głowy.

Pytam forumowiczów co wy byście mi poradzili? nowy zestaw naprawczy?czy kajstracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej poszukac silnika od mitsubishi oznaczenia BWC z Dpf-em i BSY bez Dpf-a te silniki juz maja poprawiony naped pompy olejowej na taki jak jest w 1.9 . silnik mozna wyrwac w dobrych pieniadzach tylko nie mozna mówic ze szukacie do Audi tylko do Mitsubishi , bo inaczej cena wzrasta o ok 1000zl . ja juz jestem po wymianie silnika trafił sie silniczek z 2010 roku przebieg 8 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy może mi ktoś polecić gdzie w województwie pomorskim mogę dokonać tej kajstracji?[br]Dopisany: 16 Październik 2011, 09:57_________________________________________________

najlepiej poszukac silnika od mitsubishi oznaczenia BWC z Dpf-em i BSY bez Dpf-a te silniki juz maja poprawiony naped pompy olejowej na taki jak jest w 1.9 . silnik mozna wyrwac w dobrych pieniadzach tylko nie mozna mówic ze szukacie do Audi tylko do Mitsubishi , bo inaczej cena wzrasta o ok 1000zl . ja juz jestem po wymianie silnika trafił sie silniczek z 2010 roku przebieg 8 tys km

To ile kolego cię cała operacja wyniosła kasy?

Ja nie wiem czy mi się opłaca szukać drugiego silnika,bo ten mój jest dobry w ciągu 3 sekung go zgasiłem.

A jak wykajstrują go na napęd z 1.9 TDI to też bede miał śięty spokój z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znając życie, będziesz miał ciężką przeprawę z Helmutami :decayed: U mnie nie chcieli nawet słyszeć o takich "niestandardowych" rozwiązaniach :kox:

Wywalili walki tylko dlatego, ze mam tam znajomego i podpisałem zrzeknniecie się gwarancji za wykonana naprawę :kox:[br]Dopisany: 16 Październik 2011, 10:04_________________________________________________

te silniki juz maja poprawiony naped pompy olejowej na taki jak jest w 1.9

:cool1:

Te silniki prawdopodobnie nie maja wałków w ogóle, podobnie jak 1,9 nigdy nie miały. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz mam dwa wyjścia z tej sytuacji,albo nowy zestaw naprawczy :thumbdown: albo kajstracja tego gówna i zastosowanie napędu z 1.9 TDI :good:

prosta zaleznosc: 1000 eu lub 250 eu[br]Dopisany: 16 Październik 2011, 10:24_________________________________________________

najlepiej poszukac silnika od mitsubishi oznaczenia BWC z Dpf-em i BSY bez Dpf-a te silniki juz maja poprawiony naped pompy olejowej na taki jak jest w 1.9 .

w tych silnikach nie ma walkow, sa w ukladzie poprzecznym imaja taki sam naped jak 1,9 tdi oraz silniki 2.0 tdi poprzeczne (BKD np)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja nie zamierzam tego robić w Niemczech,auto leci do Polski i tam będzie naprawione.

W Niemczech nie chcą nic słyszeć o kajstracji,tylko o wymianie j**anego zestawu naprawczego za 2000 euro.

Postanowiłem auto leci do Polski.[br]Dopisany: 16 Październik 2011, 10:32_________________________________________________Koledzy takie małe pytanko z innej półki.

Czy Audi A4 może ciągnąć na lawecie drugą Audi A4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzisiaj sobie jadę spokojnie 180 km/h i czekam na dzwięk który informuje fisie rezerwę paliwa.Usłyszałem ten dzwięk,lecz moim oczom ukazał się czerwona nieszczęsna konewka.

Po ukazaniu się czerwonej konewki w ciągu 3 sekund zgasiłem silnik i się zatrzymałem.Diagnoza taka jak zawsze_POSZEDŁ NAPĘD POMPY OLEJU.

ADAC zabrało moją furmane na lawete i pod dom.

I teraz mam dwa wyjścia z tej sytuacji,albo nowy zestaw naprawczy :thumbdown: albo kajstracja tego gówna i zastosowanie napędu z 1.9 TDI :good:

Z tego co wyczytałem to ta druga opcja jest bardziej realna bo po kajstracji święty spokój z głowy.

Pytam forumowiczów co wy byście mi poradzili? nowy zestaw naprawczy?czy kajstracja?

Wcześniej tyle pisałeś a nic nie zrobiłeś...

Pytałeś Panów ADAC ile zwożą tygodniowo takich wypadków z VAG-ami? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że pytałem,i powiedzieli że w tych czasach tak FORD czy FIAT tak się nie psują jak nowe Audi.[br]Dopisany: 16 Październik 2011, 11:15_________________________________________________i że Audi to teraz tylko ładnie wygląda,a po za tym to złomy i droge serwisy :tongue4: tylko to usłyszałem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że pytałem,i powiedzieli że w tych czasach tak FORD czy FIAT tak się nie psują jak nowe Audi.[br]Dopisany: 16 Październik 2011, 11:15_________________________________________________i że Audi to teraz tylko ładnie wygląda,a po za tym to złomy i droge serwisy :tongue4: tylko to usłyszałem :rolleyes:

Bo Fiat zawsze był w czołówce silników Diesla (w szczególności do dostawczaków) a JTD MJ są naprawdę udanymi konstrukacjami. Ford na dziś ma motory ZS od PSA i poza sporadycznymi problemami z DPF też są one bardzo udane, ciche i mało palą. Nie dotyczy to parcha 1,8 Duratorq bo to ich dzieło autorskie.

Co do kosztów kastracji wałków i założenia pompy od 2,0 BKD to wahają się one ok. 2000-2200 zł z olejem i filtrem oleju w zależności od kursu Euro i ceny gratów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - ja również dołączyłem do wywałkowanych w moim BPW. Mam pytanie do tych co już także wywalili tą skrzyneczkę czy zauważyliście zmianę w pracy silnika ? U mnie może nie jest to mocno zauważalne ale praca silnika stała się jakby bardziej "twarda" tzn dźwięk nie uległ zmianie ale na kierownicy czuć mikro drgania (u was też tak było?) Dodam że przed tą operacją w autku nie było tego objawu.

Nie jest on jakoś uciążliwy biorąc pod uwagę plusy które za sobą niesie ta zamiana. I tu pytanie do specjalisty w tej dziedzinie jaro4444 czy te mini drgania nie wpływają jakoś niekorzystnie na silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...