Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje 1.9 TDI AVF 131KM


dynamiquedci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przegrzebałem już chyba całe forum, wymieniłem co się da a problem nie ustąpił.

A mianowicie, na biegu jałowym są delikatne wibracje, przy jeździe od 2 biegu w góre, czym mocniej dodam gazu odczuwalne są wibracje całego auta. Czym wyższa prędkość i mocniej dodaje gazu wibracje są silniejsze. Drży też gałka zmiany biegów. Auto ma pełną moc.

Opisuje co zostało sprawdzone/ wymienione:

- przeguby wewnętrzne zostały wymienione

- poduszki silnika nie są zerwane

- poduszka skrzyni wymieniona

- dwumasa sprawna ( nic nie szarpie przy gaszeniu, przy wciskaniu sprzegla nie ma zadnej reakcji)

Diagnostyka VCDS tez nic nie pokazała. Grupa 13 oscyluje w okolicy 0.00, takze 23 trzyma sie mocno w normie.

Juz nie mam pomysłów co może być. Została jeszcze opcja uszkodzonej skrzyni...

Ma ktoś jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecionka jest cała, wydech cały wymieniałem bo robiłem dwururkę. Cały nowy wydech z 2.5 TDI, wieszaki nowe, problem był przed wymiana wydechu i wystepuje nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatrz się jeszcze raz pompkom bo u mnie było identycznie. Zdejmij dekiel i dognij konektory - u mnie znacznie pomogło. Aktualnie jutro odbieram swoje auto po regeneracji pompek (wszystkie 4 miały za małe dawki, jak do 105konnego silnika, tak były już zajechane). Jak odbiorę to Ci powiem jaki rezultat, daj mi tylko znać na /PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt synchronizacji ustawiony na ile?

Tego nie sprawdzałem. która to grupa?

4 grupa i chyba 4 rubryka, powinno być w przedziale od -3 do 3, najlepiej 0, -0.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wywalaj skrzynie i sprawdź dwumase. To że nie szarpie nie znaczy że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wywalać skrzyni żeby zrobić prosty test dwumasy kolego.

Wystarczy sprawdzić czy przy wciśnięciu sprzęgła dalej wibruje. Jeżeli przestanie wirować to sprzęgło padaka bo wtedy wszystko się usztywnia. Jeżeli nie przestanie to znaczy ze to nie dwumas

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba wywalać skrzyni żeby zrobić prosty test dwumasy kolego.

Wystarczy sprawdzić czy przy wciśnięciu sprzęgła dalej wibruje. Jeżeli przestanie wirować to sprzęgło padaka bo wtedy wszystko się usztywnia. Jeżeli nie przestanie to znaczy ze to nie dwumas

to nie jest miarodajne

Przy odpalaniu i gaszeniu rzuca budą? Jednak nie chodzi mi o jakieś małe drżenie tylko rzucanie budą tak, że mocno to czuć. Jeśli tak to na 90% dwumas.

A i pamiętaj prawie każdy silnik PD czasami trochę drży na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwal pokrywę głowicy i posprawdzaj czy wszystkie pompki są tego samego typu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log 4 13 23. Drgania na postoju i przyspieszając pod obciążeniem to pompki raczej. Logi wrzuc na vaglog.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa nie reaguje na wcisniecie na gaszenie, Brak jakejkolwiek reakcji. Chyba zajmę się tymi wtryskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy silnika sprawdź czy drgania znikają po wcisnieciu sprzęgła.
Po wymianie kilku zdań z kolega na priv dowiedziałem się że trzęsie tylko przy obciążeniu. Miałem ten sam problem i pomogło dogiecie konektorów. Sugeruje nie pchać się w koszta tylko najpierw sprawdzić to co się sprawdzić bez wkładu finansowego.

Dognij konektory I zobaczymy co będzie.

Edytowane przez Ralen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby to zrobiç trzeba zdjąć pokrywe zaworów, ale najpierw zrób logi. A jakbyś już chciał zaglądać pod pokrywe to porób zdjecia krzywek walka chyba ze sam ocenisz czy jest jeszcze fazka na krzywce czy juz niema

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...