Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Koledzy które oponki wybrać ? a właściwie które możecie polecić, a które odradzić :wink4: rozmiar 205/55 R16 :cool1: Wybieram pomiędzy :

BRIDGESTONE POTENZA

TOYO PROXES

PIRELLI P7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

BRIDGESTONE POTENZA

TOYO PROXES

PIRELLI P7

kolego wszystkie co tu wymieniłem kupisz za około 300zł/szt jednak nie potrafie Ci wskazać które są najlepsze :confused4: bo sam mam dylemat, a żaden kolega nie wyraził opini pod moim postem ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie 54 strony tego tematu i łeb mi pęka xD ALE:

- poczytałem ADAC

- poczytałem forum

- popytałem znajomych i :

BRIDGESTONE ER300

DUNLOP SP SPORT MAXX

PIRELLI P7

PIRELLI P7 CINTURATO ( nie wiem jaka jest różnica w stosunku do tych wyżej :thumbdown:

oczywiście rozmiar 205/55R16

ktoś podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie 54 strony tego tematu i łeb mi pęka xD ALE:

- poczytałem ADAC

- poczytałem forum

- popytałem znajomych i :

BRIDGESTONE ER300

DUNLOP SP SPORT MAXX

PIRELLI P7

PIRELLI P7 CINTURATO ( nie wiem jaka jest różnica w stosunku do tych wyżej :thumbdown:

oczywiście rozmiar 205/55R16

ktoś podpowie ?

Ja tez mialem ten sam dylemat, bol glowy i metlik mysli :D

Z tych, ktore podales PIRELLI P7 CINTURATO ( z wypowiedzi jednego z forumowiczow od zwyklej P7 rozni sie tym, ze jest ekologiczna i teoretycznie bedzie sie szybciej zuzywac ze wzgledu na 'zielona' mieszanke, chociaz nigdzie nie znalazlem informacji potwierdzajacej tego :P )

Co do mojego problemu wyboru opon wzialem na probe zamiast NOKIAN ZG2 ( 4sztx225/45 17 94Y ) 2szt KUMHO KU39 225/50 17 98Y i zostawilem po przebadaniu starsze w dobrym stanie BRIDGESTONE RE50.

Opony sie jeszcze ukladaja na feldze (tzn 60 km bez ostrej jazdy, nie wchodzac powyzej 60-70km/h)

ale roznice juz widze samochod przestal plywac po koleinach (a mial do tego tendencje nawet przy dobrym stanie RE50) :) i jakby ciszej sie zrobilo z przodu :)

Jutro bede mial okazje pojedzic w normlanym stylu :D a pojutrze dluzsza trasa 1600km z UK do PL to bede mial porownanie do wczesniejszych 'wycieczek'.

A jak sie nie sprawdza to nastepne beda NOKIANY ZG2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi: Koledzy które oponki wybrać ? a właściwie które możecie polecić, a które odradzić :wink4: rozmiar 205/55 R16 :cool1: Wybieram pomiędzy :

BRIDGESTONE POTENZA

TOYO PROXES

PIRELLI P7

w tym roku kupiłem kolejny komplet BS Potenza, słyszałem dobre opinie o Toyo, nie mam zdania o pirelli.

Potenze polecam w ciemno, sprawdziłem zarówno na codzień jak i na torze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób poleca potenze bo ma dobre trzymanie a jak jest ze ścieralnością, z hałasem i czy auto na nich wiecej pali (opory)? Jest tez oznaczenie RE050A i RE050, czym te opony się różnią tzn która lepsza?

Przymierzam sie do zakupu w rozmiarze 225/45/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem ten sam dylemat, bol glowy i metlik mysli :D

Z tych, ktore podales PIRELLI P7 CINTURATO ( z wypowiedzi jednego z forumowiczow od zwyklej P7 rozni sie tym, ze jest ekologiczna i teoretycznie bedzie sie szybciej zuzywac ze wzgledu na 'zielona' mieszanke, chociaz nigdzie nie znalazlem informacji potwierdzajacej tego :P )

Z tego co ja czytałem to właśnie Cinturato P7 ma się mniej zuzywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób poleca potenze bo ma dobre trzymanie a jak jest ze ścieralnością, z hałasem i czy auto na nich wiecej pali (opory)? Jest tez oznaczenie RE050A i RE050, czym te opony się różnią tzn która lepsza?

Przymierzam sie do zakupu w rozmiarze 225/45/17.

Z tego co mi wiadomo RE050A są asymetryczne, a RE050 są kierunkowe :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o oponach i takie są strzały:

1.Vredestein Sessanta

2.BRIDGESTONE POTENZA

3.DUNLOP SP SPORT MAXX

4.conti sport contact 3

5.pirelli cinturato p7

6.nokian zg2

Tylko teraz które wybrać :gwizdanie: Mam felge 18' 8' et35 lub 43. Profil 45mm wejdzie czy musi być 40mm? Zastanawiam się ponieważ chodzi i komfort jazdy oczywiście na za***istych polskich drogach :confused4: Dodam że mam sprężyny 1BE. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT: atrakcyjne ceny Vredestein Sessanta można znaleźć tu: 8opon.pl

Ja u nich kupiłem swoje 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam które z tych Panowie polecacie

Continental Premium Contact 195/65 R15

BRIDGESTONE TURANZA 195/65R15 91V ER300 ECOPIA

Nokian V

BRIDGESTONE B 250 195/65 R15 91T

Michelin Energy Saver 195/65/15 91H

lub uniroyal rainexpert

na ori felge do autka jak w opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Panowie szybkie pytanko, które oponki lepiej kupić Fulda czy Pirelli? Mam okazję wybrać za dobre pieniążki, dodam że mam felgę 15. :mysli: Zależy mi na komforcie i przede wszystkim żeby ciche były. Nie wiem jaki model wziąć i jaki będzie dostępny, wiem tyle, że Fulda i Pirelli do wyboru. Proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek_xtr, też mam 18" i długo zastanawiałem się co wziąść, padło na Sessanty i powiem szczerze nie żałuje. Cena rewelka, są mega ciche, bieżnik super. Przód mam 225/40 to jeszcze można wybierać pomiędzy firmówkami ale w tyle mam 235/40 to ceny firmówek lecą o 200zł do góry a Sessanty są tylko 20zł droższe od 225/40. Profil daj 40 też myślałem o 45 ale źle bym zrobił bo na tych oponkach na 40 jeździ się świetnie a 45 to już z lekka balon by był :confused4:. Zobaczymy co pokażą na deszczu no i jak szybko będzie leciał bieżnik... Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damcio dzięki za odpowiedź :naughty: I chyba też tak zrobię zapodając Vredestein Sessanta, tylko nie wiem czy wszędzie dać 235 szerokość czy 225 :gwizdanie: Poza tym ceny nie są zbyt wygórowane jak za niektóre opony :wink4:[br]Dopisany: 03 Kwiecień 2011, 21:33_________________________________________________Teraz na 17' mam jakieś Achillesy ATS Sport a na zimówkach miałek Pirelli z wyższej pułki, to po zmianie kół na letnie zaczęło bardziej szumieć;/ Czyli widać jakie znaczenie ma dobra firma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tygodniu ślęczenia w necie czytania forów , testów i Waszych opinii zakupiłem komplecik Pirelli P7 ( Cinturato ponoć się szybciej ścierają więc wziąłem zwykłe ) Jutro kurier przywiezie a w czwartek zmiana kapciuszków :kox: :kox: no i później tylko testy :gwizdanie: :gwizdanie: czy kaska nie poszła na marne :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...