Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

marek_xtr, też mam 18" i długo zastanawiałem się co wziąść, padło na Sessanty i powiem szczerze nie żałuje. Cena rewelka, są mega ciche, bieżnik super. Przód mam 225/40 to jeszcze można wybierać pomiędzy firmówkami ale w tyle mam 235/40 to ceny firmówek lecą o 200zł do góry a Sessanty są tylko 20zł droższe od 225/40. Profil daj 40 też myślałem o 45 ale źle bym zrobił bo na tych oponkach na 40 jeździ się świetnie a 45 to już z lekka balon by był :confused4:. Zobaczymy co pokażą na deszczu no i jak szybko będzie leciał bieżnik... Pzdr :)

Zrobiłem na Sessantach około 20 tys km i w tym roku zrobię jeszcze max 10 tys także trochę szybko poszły, na Continentalach zrobiłem 42 tys km. Trochę lipa, bo myślałem, że wytrzymają dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dziwne, ja na swoich jakiś zwykłych Achilles ATR Sport 225/45/R17 zrobiłem już 50tyś km i mam jeszcze 5-6mm a dodam, że nie jeżdżę jak emeryt :rolleyes: Czyli wygląda na to że Sessanty bardzo szybko się ścierają, to nawet po sezonie jak ktoś dużo jeździ :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z tyloma specami rozmawialem, tyle sie naczytalem i zdecydowalem sie na conticontact 3. Jezdze raczej ostro wiec po sezonie bede mogl zdradzic co i jak ale mam nadzieje, ze opinie sie potwierdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam które z tych Panowie polecacie

Continental Premium Contact 195/65 R15

BRIDGESTONE TURANZA 195/65R15 91V ER300 ECOPIA

Nokian V

BRIDGESTONE B 250 195/65 R15 91T

Michelin Energy Saver 195/65/15 91H

ponawiam pytanie :rolleyes:

lub uniroyal rainexpert

na ori felge do autka jak w opisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja na swoich jakiś zwykłych Achilles ATR Sport 225/45/R17 zrobiłem już 50tyś km i mam jeszcze 5-6mm a dodam, że nie jeżdżę jak emeryt :rolleyes: Czyli wygląda na to że Sessanty bardzo szybko się ścierają, to nawet po sezonie jak ktoś dużo jeździ :gwizdanie:

chyba za UHP trzeba płacić, albo świetne właściwości albo wytrzymałość. W zeszłym roku byłem z tych opon zachwycony, w tym już mniej. Wydaje mi się że zaczęły ząbkować i zrobiły się głośne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się co wybrać:

Michelin ENERGY SAVER 195/65 R15 91 H

Uniroyal RainExpert 195/65 R15 91 H

Continental ContiPremiumContact 2 195/65 R15 91 H

Co byście poradzili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam które z tych Panowie polecacie

Continental Premium Contact 195/65 R15

BRIDGESTONE TURANZA 195/65R15 91V ER300 ECOPIA

Nokian V

BRIDGESTONE B 250 195/65 R15 91T

Michelin Energy Saver 195/65/15 91H

ponawiam pytanie :rolleyes:

lub uniroyal rainexpert

na ori felge do autka jak w opisie

nikt nie odpisze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał w tej kolejności

1.Michelin

2.Conti

Uniroyal bym sobie odpóścił, trochę za miekkie jak dla mnie są te opony deszczowe.

O tych uniroyalach dobrze się ludzie wypowiadają, tylko podobno szybko się ściearają. Ale niewiem czy się nie skuszę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie 54 strony tego tematu i łeb mi pęka xD ALE:

- poczytałem ADAC

- poczytałem forum

- popytałem znajomych i :

BRIDGESTONE ER300

DUNLOP SP SPORT MAXX

PIRELLI P7

PIRELLI P7 CINTURATO ( nie wiem jaka jest różnica w stosunku do tych wyżej :thumbdown:

oczywiście rozmiar 205/55R16

ktoś podpowie ?

Ja tez mialem ten sam dylemat, bol glowy i metlik mysli :D

Z tych, ktore podales PIRELLI P7 CINTURATO ( z wypowiedzi jednego z forumowiczow od zwyklej P7 rozni sie tym, ze jest ekologiczna i teoretycznie bedzie sie szybciej zuzywac ze wzgledu na 'zielona' mieszanke, chociaz nigdzie nie znalazlem informacji potwierdzajacej tego :P )

Co do mojego problemu wyboru opon wzialem na probe zamiast NOKIAN ZG2 ( 4sztx225/45 17 94Y ) 2szt KUMHO KU39 225/50 17 98Y i zostawilem po przebadaniu starsze w dobrym stanie BRIDGESTONE RE50.

Opony sie jeszcze ukladaja na feldze (tzn 60 km bez ostrej jazdy, nie wchodzac powyzej 60-70km/h)

ale roznice juz widze samochod przestal plywac po koleinach (a mial do tego tendencje nawet przy dobrym stanie RE50) :) i jakby ciszej sie zrobilo z przodu :)

Jutro bede mial okazje pojedzic w normlanym stylu :D a pojutrze dluzsza trasa 1600km z UK do PL to bede mial porownanie do wczesniejszych 'wycieczek'.

A jak sie nie sprawdza to nastepne beda NOKIANY ZG2 ;)

KUMHO KU39 225/50 17 98Y:

Wrazenia z trasy super, ciche dobrze sie trzymaja na suchym i na mokrym (mialem mala ulewe po drodze :) ) a co mile mnie zaskoczylo to bardzo dobra jazda po polskich drogach - koleiny, dziury itd.. :P

Jak na ta chwile moge spokojnie polecic jesli chodzi o jazde i jak dla mnie naprawde sa lepsze niz BRIDGESTONE RE50A

Zobaczymy jak bedzie ze scieralnoscia, bede mial w sumie zrobione okolo 5000km w dwa tygodnie i jakies slady zuzycia powinny juz sie pojawic :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie po zmianie Toyo Proxes T1-R na Pirelli Pzero Nero to właśnie cisza :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się co wybrać:

Michelin ENERGY SAVER 195/65 R15 91 H

Uniroyal RainExpert 195/65 R15 91 H

Continental ContiPremiumContact 2 195/65 R15 91 H

Co byście poradzili ?

podobno energy saver wcale nie sa takie dobre jak reklamuja

uniroyal ma brat , na deszcz nie do pokonania , trzymaja jak glupie

conti mam sam , jak na razie są spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatecznie wybralem conti 3 xl (235/45/17). powiem tak. Co prawda na razie zaledwie 150 km za mna ale przyznam, ze jak do tej pory cichszych opon w zyciu nie mialem. Na gladkim asfalcie i puszczeniu auta na luz nie ma jakiegokolwiek szmeru z opon. Malo tego powiem, ze na bridgestonach zeszlorocznych bylo duuuuuuzo twardziej. Mam nadzieje, ze rownie co ciche beda i trwale. To tyle z mojej strony :). pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już po zmianie na letnie kapcie.Trzeba było kupić nowe i zdecydowałem się na Vredestein Sportrac 3 205/55/16.Jak narazie mało na nich przejechałem.Troszkę szumią,na wodzie z hamowaniem nie miałem problemów w porównaniu do Yokohamek poprzednich(no ale to może wina braku bieżnika :gwizdanie: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś oponki Vredestein Ultrac Cento? Są to oponki godne polecenia czy raczej standard? Bo właśnie takie poszły do passka CC rodziców o czym dowiedziałem się w ostatnim momencie i nie miałem wpływu na wybór :wallbash:

Wcześniej były Continentale ContiSportContact 3 i po dwóch sezonach zdarte do zera praktycznie :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...