Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mialem i nie narzekalem na nie, moze nie sa to continentale ale za to cena tych barum przystepna. Ludzie pisali ze dosc glosne sa, nie wiem nie jezdzilem takimi oponami po pieknych gladkich drogach wiec nie odczulem tego. Jak bede kupywal 17" to kupie nowki barumy wlasnie. Pzdr :D

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Chcialem jeszcze zapytac o cisnienie w oponach 225/40/18. Konkretnie ultrac sessanta. W artykule z amerykanskiej gazety przeczytalem ze te opony powinny byc pompowane miedzy 35 a 40 psi czyli miedzy 3,1 a 3,5 bara. Czy naprawde az tak trzeba nadmuchac te opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Chcialem jeszcze zapytac o cisnienie w oponach 225/40/18. Konkretnie ultrac sessanta. W artykule z amerykanskiej gazety przeczytalem ze te opony powinny byc pompowane miedzy 35 a 40 psi czyli miedzy 3,1 a 3,5 bara. Czy naprawde az tak trzeba nadmuchac te opony?

Ja tak mialem...

Starczyly na niepełne 2 sezony wiosna-jesień. A mocno i dzisiaj dużo nie jeżdżę.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pawelwor: tak ja kupywalem kiedys Barumy Bravuris i mialy rant ochronny, czy jest wersja tych opon bez tego rantu ochronnego to nie powiem bo nie widzialem. Ja mieszkam w zatloczonym miescie z pruskimi drogami skrzyzowaniami wiec nie mam gdzie rozpedzac sie i dlatego mi te opony pasowaly, nie wiem jak na expresowkach i autostradach jest z tymi oponami.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Chcialem jeszcze zapytac o cisnienie w oponach 225/40/18. Konkretnie ultrac sessanta. W artykule z amerykanskiej gazety przeczytalem ze te opony powinny byc pompowane miedzy 35 a 40 psi czyli miedzy 3,1 a 3,5 bara. Czy naprawde az tak trzeba nadmuchac te opony?

Też się zastanawiam właśnie co do tego ciśnienia.

Na stronie vredesteina http://www.vredestein.pl/opony-osobowe/search/model/audi/a4%2fs4/a4%20avant%201.9%20tdi/9192 zalecają 3.0bar przy 225/40R18. Wg mnie będzie ładny beton. Przeglądałem kilka for to właśnie ten producent opon zwiększył ciśnienie...i ludzie dmuchają więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 lata na Falkenach. Odradzam, wyją i auto pływa że dwa razy byłem na geometrii. Zimówki to Goodyear Ultra grip 7 trzy sezony i polecam z czystym sumieniem. Zamierzam zakupić właśnie letnie Goodyery, głównie na trasy, autostrada 130 km/h ok. 40 tyś. rocznie. Króry model założyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 lata na Falkenach. Odradzam, wyją i auto pływa że dwa razy byłem na geometrii. Zimówki to Goodyear Ultra grip 7 trzy sezony i polecam z czystym sumieniem. Zamierzam zakupić właśnie letnie Goodyery, głównie na trasy, autostrada 130 km/h ok. 40 tyś. rocznie. Króry model założyć ?

Goodyear EAGLE F1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

pomóżcie wybrać jakieś oponki "słabo ścieralne" 235/45/17

dotychczas jeździłem na fulda carat exelero i po dwóch sezonach były do wymiany

drażni mnie troche wydawanie 2k co 2 lata na komplet kapci...

wołałbym kupić coś na dłużej

dzięki za pomoc

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo ja rowniez dolaczam sie do pytania kolegi, mam kapcie w takim samym rozmiarze i moje continentale szybko poszly

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko? To ile macie kilometrów przejechanych na tych oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na fuldach tak jak pisałem to po dwóch sezonach lądowały w koszu u wulkanizatora

nie wiem dokładnie ile km robiłem 15-30 tys. km :D

dwa komplety już fuld exelero zjechałem

jak dla mnie są to super opony, nie narzekałem na nie - dorze się trzmają ale... u mnie wytrzymują max dwa sezony

spory rozrzut, wiem ale niestety nie spisywałem licznika przy sezonowej zmianie opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie spory bo to duża róznica 15 a 30 tys km. Po 30 tys. km opona miękka która dobrze trzyma ma prawo się już skończyć, niestety coś za coś albo ma dobrze trzymać i być cicha oszczędna itd. albo będzie twarda głośniejsza i bedzie miała gorsze właściwości ale za to dłużej wytrzyma. Sam jeżdzę na letnich Conti w A6 i A4 i jak dla mnie opona bardzo dobra, ale niestety 50 tys km to się na niej nie zrobi raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie bo chcę zakupić i założyć oponki 225 na felgę 8J, czy znacie jakieś opony które maja jakieś większe ranty ochronne, bo boję się że będzie duży naciąg, i łatwo o uszkodzenie felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam banalne pytanie. Jeżdżę na oponach 15'' 195/65. Czy na te felgi mogę założyć np. 205 ? Czy ma to jkiś sens ? Jakieś zalety ? Zwiększy się spalanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...