Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

dostalem info od kilku osób że 235/35/19 mogą obcierać w b6 i że zależy to od zawiasu. Niby na seryjnym 1BV nie powinno nic obcierać, ale jak założe 19" i z pewnością bedzie stała za wysoko to jeszcze będę musiał zejść w dół a wtedy napewno 235 przytrze. 

Jakoś mnie te nankang ns20 nie przekonują. Jeszcze sie zastanawiam nad tymi co prawda niewielka różnica w cenie ale może warto doplacić do falkenów:

1640zł falken fk510 azenis  http://logistykaopon.pl/opony/falken-225-35-R19-88-Y/id-18153

1480zł nexen http://logistykaopon.pl/opony/nexen-225-35-R19-88-W/id-9530

1490zł barum http://logistykaopon.pl/opony/barum-225-35-R19-88-Y/id-5507

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam te Nankang i powiem ze dają radę. Chorwacje objechały bez problemu. Na wiosnę wstawię je do Passata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie to mogę polecić Dunlop Sport MaxxRT mam te opony u siebie w rozmiarze 225/40 R18 (Y) i jeździ się bardzo dobrze na tym są ciche dobrze kleją się drogi na suchym i mokrym asfalcie,duże prędkości też nie robią na nich wrażenia.Co do ceny za komplet zapłaciłem 1800zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zbliża się wiosna i stoję przed wyborem letnich opon.

Mam dwa typy:

235/55 R19

http://allegro.pl/4x-goodyear-efficientgrip-suv-235-55r19-105v-xl-mf-i7142312200.html

lub:

http://allegro.pl/4x-continental-contisportcontact-5-235-55r19-101w-i7131583999.html

Zastanawiam się które będą lepsze do Q5.

-poziom hałasu- Continental 71 dB

- poziom hałasu-  Good Year 69 dB

Gdyby nie poziom hałasu, to Continental ContiSportContact 5- mają lepsze zachowanie na mokrym.

Jakieś rady?

 

Edytowane przez frack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2018 o 22:11, frack napisał:

Powoli zbliża się wiosna i stoję przed wyborem letnich opon.

Mam dwa typy:

235/55 R19

http://allegro.pl/4x-goodyear-efficientgrip-suv-235-55r19-105v-xl-mf-i7142312200.html

lub:

http://allegro.pl/4x-continental-contisportcontact-5-235-55r19-101w-i7131583999.html

Zastanawiam się które będą lepsze do Q5.

-poziom hałasu- Continental 71 dB

- poziom hałasu-  Good Year 69 dB

Gdyby nie poziom hałasu, to Continental ContiSportContact 5- mają lepsze zachowanie na mokrym.

Jakieś rady?

Continentale rzeczywiście mogą być głośniejsze ze względu na bardziej sportowy wzór bieżnika; z założenia dedykowana jest do samochodów o wysokich osiągach. W tym przypadku ma index prędkości 270 km/h a GY 240 km/h.

Na pewno będzie skuteczniejsza od GY przy dynamicznej i agresywnej jeździe zarówno na suchym jak i mokrym, ale z drugiej strony pewnie będzie też głośniejsza np. przy szybkiej jeździe autostradą. Chociaż ten hałas z wlepek to często pic na wodę i "różnicę" tych 2 db w praktyce ciężko dostrzec. Ten GY to taka przyzwoita uniwersalna opona do normalnej codziennej jazdy.

Pytanie czego oczekujesz od opon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc- oczekuje komfortu i by były ciche.

Teraz mam zimówki 235 55 R19 Good Year 

https://www.sklepopon.com/opona-zimowa/goodyear-ultragrip-performance-g1-suv-235-55-r19-105-v-xl-82557

Są ciche.

Na lato chciałbym coś innego, dlatego szukam i pytam o doświadczenia oraz co polecacie- (macie sprawdzone).

Tu artykuł INTER CARS

https://sklep.intercars.com.pl/poradnik/opony-i-felgi/jak-czytac-etykiety-na-oponach/?gclid=EAIaIQobChMI1YnYmZCI2QIVk5QYCh2faAfWEAAYASAAEgKS6PD_BwE

cytat z poradnika, co do głośności:

3 decybele to pozornie niewiele, ale musimy pamiętać, że poziom głośności w tej jednostce jest obliczany na skali logarytmicznej. W rzeczywistości więc wzrost o 3 dB oznacza dwukrotnie większy hałas zewnętrzny generowany przez oponę. Wynika z tego, że opona o klasie głośności symbolizowanej przez trzy fale będzie czterokrotnie głośniejsza niż ta z tylko jedną czarną falą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, frack napisał:

3 decybele to pozornie niewiele, ale musimy pamiętać, że poziom głośności w tej jednostce jest obliczany na skali logarytmicznej. W rzeczywistości więc wzrost o 3 dB oznacza dwukrotnie większy hałas zewnętrzny generowany przez oponę. Wynika z tego, że opona o klasie głośności symbolizowanej przez trzy fale będzie czterokrotnie głośniejsza niż ta z tylko jedną czarną falą.

No ok, zgadzam się, z nauką nie ma co dyskutować :decayed:

Ale też trzeba do tego tematu podejść trochę zdroworozsądkowo.

Po pierwsze, hałas zakomunikowany na etykiecie to hałas jaki opona generuje na zewnątrz samochodu. Na zewnątrz może i jest różnica 2 decybeli, ale przy dobrym wyciszeniu kabiny samochodu, wewnątrz może to być praktycznie nie odczuwalne, a q5 pod tym względem to nie Daewoo Tico.

Po drugie pomiary dokonywane są w ustalonych hermetycznych warunkach, przy określonych nie wysokich prędkościach, na stosunkowo dość gładkich nawierzchniach (drobne kruszywo).

Po trzecie, dużo zależy jak i po czym się głównie jeździ. Na autostradach, eskach raczej są asfalty lub asfaltobetony z większego kruszywa lub szorstkie betony gdzie automatycznie każda opona jest głośniejsza. No i się później czyta lamenty na forach że opona miała być super cicha bo miała np. 68 db a huczy. Inny kupił opony z ponad 70 db; jeździ głównie po mieście lub po drogach lokalnych gdzie raczej dominują gładkie nawierzchnie i zachwala jakie to one ciche są.

Osobiście uważam że te etykiety z poziomem hałasu to takie trochę pranie mózgu. Wcale bym się nie zdziwił jak opona z 69 db "wlepkowymi" okazała się tak samo głośna przy 140 km/h na szorstkiej nawierzchni autostradowej jak opona z 71 db. Ale takich informacji na wlepce już nie znajdziemy.

Opona przede wszystkim powinna być bezpieczna i przewidywalna. Do Audi, Mietków i Beemek na pierwszy montaż lecą też opony z 72 db i nikt nie narzeka że za głośno.

Wracając do tematu przypuszczam, że które byś nie wziął z tych dwóch kompletów będzie dobrze bo to segment premium i powinieneś być zadowolony :wink:

Do szybkiej jazdy na pewno bym wybrał CSC5.

 

Edytowane przez qruku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Mam a4 b7 zawias s line i na lato felgi 19 8.5j et48 z rs4 b7, i jest problem z oponami. Nie wiem czy kupić 235/35/19 czy 235/40... chciałbym żeby nie bylo naciągu felga była lekko osłonięta przez rant no i żeby w miarę komfortowo się jechało. Raczej skłaniałbym się ku profilu 40 z racji większego komfortu i mniejszego prawdopodobieństwa uszkodzenia (nietaniej) felgi, tylko nie wiem właśnie jak to będzie na tym profilu wyglądało, chodzi oto żeby nie było balona i opona wraz z felga dobrze współgrała z resztą auta. W zawieszeniu nic nie będę zmieniać oprócz talerzy z b5 na przednie amory żeby auto ładnie równo stało. Ma ktoś może felgi 19 na takiej właśnie oponie o profilu 40 ? Chętnie bym zobaczył jak to wygląda i poznał wasze zdanie na ten temat. Teraz trochę z innej beczki a mianowicie chodzi o markę opon, miałem wcześniej pirelli p7 i jeździło się spoko były bardzo ciche(teraz na zime jest dunlop winter sport 3d i tragedia pod względem głośności). Jak ma się sprawa z np continetal contisportcontact 3 oraz 5 ? Bedę raczej kupować używane, także brać po prostu co tańsze i w lepszym stanie czy któraś z tych opon jakoś szczególnie się wyróżnia i warto w nią zainwestować ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do głośność to też mam na zimę Dunlop winter 3D i po paru km myślałem że coś nie tak a to poprostu takie głośne opony są ( na lato były CONTi)

Wydaje mi się że każda zimówka będzie głośniejsza od letniej bo letnie Dunlopy sport Maxx są ciche

Jeśli idzie o rozmiar to nie podobają mi się opony naciągnięte na felgę że ranty felgi wystają a opona ma wrażenie jakby miała zsunąć się z felgi. Na 8.5J było by 235 ale jakie H to nie mam pojęcia najlepiej zobaczyć u kogoś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma w a5 225 50 17 tez te dunlopy 3d i rowniez strasznie glosnie, gdyby nie byly w okazyjnej cenie to bym dla siebie nie kupil. Jesli ktos chce ciche zimowki to nie polecam. Ktos cos jeszcze z tym profilem opony, o ktorym pisalem 2 posty wyzej ???

Edytowane przez jaro1370
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje 245 40 18
Jakie modele budżetowe polecacie?
Robie małe przebiegi roczne i 80% miasto

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy uzytkuje ktoś  17 215/50 ?  jak pod względem komfortu i w porownaniu do szerszej felgi np 220/225/50 (poza przekłamaniami licznika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony do 2000-2500k? Chodzi mi konkretnie o 225/35/19. Bedzie delikatny naciag, wiec opona musi sie ladnie rozlozyc. Moze Hankook? 19” to kawal opony, nie chce Chinczykow.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony do 2000-2500k? Chodzi mi konkretnie o 225/35/19. Bedzie delikatny naciag, wiec opona musi sie ladnie rozlozyc. Moze Hankook? 19” to kawal opony, nie chce Chinczykow.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie opony do 2000-2500k? Chodzi mi konkretnie o 225/35/19. Bedzie delikatny naciag, wiec opona musi sie ladnie rozlozyc. Moze Hankook? 19” to kawal opony, nie chce Chinczykow.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2018 o 21:26, gados82 napisał:

Poszukuje 245 40 18
Jakie modele budżetowe polecacie?
Robie małe przebiegi roczne i 80% miasto

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

bierz debice presto uhp2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam te opony debice presto uhp2    Jakość/Kasa najlepsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam te opony debice presto uhp2    Jakość/Kasa najlepsze rozwiązanie
Są ciche?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2018 o 21:53, gados82 napisał:

Są ciche?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

tak miałem w b6 195/65R15

teraz mam w b8 225/45R18

jestem mega zadowolony

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...