Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Tomiaudi2002 napisał:

powiec

Proszę powiedz ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyszedł czas na zakup opon letnich do mojego audi, ale średnio się na tym znam. aktualnie posiadam opony Dunlop sport max 245/40ZR18. Polećcie jakieś opony do 2500zł najlepiej link do allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za odpoiwedzi wezme te debice presto 245 40 18
Komplet na allegro lub oponyoutlet mozna wyrwac za 1330zl

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, gados82 napisał:

Dzieki Panowie za odpoiwedzi wezme te debice presto 245 40 18
Komplet na allegro lub oponyoutlet mozna wyrwac za 1330zl

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

ja sobie wziąłem 225/45R18

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gados82 napisał:

Dzieki Panowie za odpoiwedzi wezme te debice presto 245 40 18

Daj znać po założeniu jakie wrażenia z jazdy.
Mam mega dylemat co do tych opon więc póki co jeszcze wstrzymuję się do czasu poznania opinii innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2018 o 17:46, munatung napisał:

image.png

cały czas sam się zastanawiam czy warto dopłacać :)

 

Wszystko zależy od tego do czego one mają służyć , jak jeździsz zgodnie z przepisami to Dębica w zupełności wystarczy, ale jak chociaż czasami idziesz "po bandzie " to warto dopłacić :P:decayed::hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2018 o 10:35, Tomiaudi2002 napisał:

Jednak pomylilem sie to jest opona 225/60 15stki. Czyli lepiej nie.zakładać ich? Bo chodzi oto ze to są oponki mojego taty z BMW i maja 6 mm bieznka.

Przymierz na felgi, i jak pozałożeniu na auto nie będą o nic obcierały , a auto będzie się dobrze prowadzić ( nie będzie zbytnio pływać ) to możesz spokojnie na nich jeździć :whistling:

Tym że mają większy obwód to się nie przejmuj, wreszcie Ci nie będzie zawyżał prędkościomierz :P:hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie polecacie opony w rozmiarze 195/60/15 ? może ma ktoś z was dostęp do nowych w dobrych cenach ? Takiego rozmiaru dawnooooo nie kupowałem i nie wiem co wybrać. Auto 80PS max prędkość 160km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gibons napisał:

Panowie jakie polecacie opony w rozmiarze 195/60/15 ? może ma ktoś z was dostęp do nowych w dobrych cenach ? Takiego rozmiaru dawnooooo nie kupowałem i nie wiem co wybrać. Auto 80PS max prędkość 160km/h

Dwa sezony temu kupiłem kobiecie do Tourana takie :

https://www.oponeo.pl/model-opony/nokian-weatherproof

Szybko nie jeździ , jak będzie dużo śniegu to pojedziemy moim Quattro , więc pomyślałem dla czego nie spróbować ? :eusathink:

I to był strzał w dziesiątkę , zarówno w lato jak i zimą żadnych zastrzeżeń do nich puki co nie mam :)

A powiedzenie że jak jest coś do wszystkiego , to jest do niczego akurat ich nie dotyczy :P

A z racji tego że opony teraz też są "EKO" i nie wytrzymują więcej niż 4 sezony ( później potrafią się same z siebie rozpaść :kwasny: ) to do normalnych prędkości w lato jak i do bardzo nawet ciężkich warunków zimą mogę ich z czystym sumieniem polecić i akurat po tych czterech sezonach będą się nadawały do wymiany :hi:

Poza tym zostaje w kieszeni kasa za drugi komplet opon i ich wymianę co sezon, albo drugi komplet felg :wink:

O robociźnie przy wymianie czy staniu w kolejkach u gumiarza nie wspomnę :decayed::hi:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zależy jaka u Ciebie jest zima :) ja jeszcze mieszkam na gorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, piotrsob1 napisał:

Dwa sezony temu kupiłem kobiecie do Tourana takie :

https://www.oponeo.pl/model-opony/nokian-weatherproof

Szybko nie jeździ , jak będzie dużo śniegu to pojedziemy moim Quattro , więc pomyślałem dla czego nie spróbować ? :eusathink:

I to był strzał w dziesiątkę , zarówno w lato jak i zimą żadnych zastrzeżeń do nich puki co nie mam :)

A powiedzenie że jak jest coś do wszystkiego , to jest do niczego akurat ich nie dotyczy :P

 

 

Wielosezon jest fajny do momentu kiedy zabraknie tego metra i walimy w kogoś na przejściu albo jakiś słupek, gdzie dedykowana opona by nas uratowała od nieprzyjemności :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gibons napisał:

Tylko zależy jaka u Ciebie jest zima :) ja jeszcze mieszkam na gorze :)

Zima jak to w centralnej Polsce :P

Jak mieszkasz w górach to faktycznie lepiej nie kombinować :hi:

1 godzinę temu, KierowcaTadek napisał:

 

1 godzinę temu, Gibons napisał:

szukam raczej typowo letnich opon

Do tego roku wszem i wokoło polecałem  też letnie Nokiany, ale jak ostatni komplet się rozlazł "ze starości " po pięciu sezonach i max 25kkm przelotu ( zostało na nich prawie 6 mm bieżnika :P ) to już teraz polecał ich nie będę .....:

 

1 godzinę temu, KierowcaTadek napisał:

Wielosezon jest fajny do momentu kiedy zabraknie tego metra i walimy w kogoś na przejściu albo jakiś słupek, gdzie dedykowana opona by nas uratowała od nieprzyjemności :P 

Nie był bym sobą, gdybym tych opon nie przetestował ekstremalnie zimą jak i w lecie .

Nie są wcale gorsze od moich letnich jak i zimowych Nokianów które mam do A4-ki :hi::decayed:

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotrsob1 napisał:

Przymierz na felgi, i jak pozałożeniu na auto nie będą o nic obcierały , a auto będzie się dobrze prowadzić ( nie będzie zbytnio pływać ) to możesz spokojnie na nich jeździć :whistling:

Tym że mają większy obwód to się nie przejmuj, wreszcie Ci nie będzie zawyżał prędkościomierz :P:hi:

Czyli śmiało zakładać te opony i zobaczyć  tak? Bo ini piszą ze będą przekłamania na liczniku i niby też na esp.pozdrawiam:a4fan:

Edytowane przez Tomiaudi2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Tomiaudi2002 napisał:

Czyli śmiało zakładać te opony i zobaczyć  tak? Bo ini piszą ze będą przekłamania na liczniku i niby też na esp.pozdrawiam:a4fan:

Prędkościomierz będzie pokazywał dokładniej niż teraz, licznik będzie ździebko zaniżał , a co niby miały by one mieć za wpływ na nieprawidłowe działanie  ESP?

Zakładam oczywiście że wszystkie cztery wymienisz i wszystkie będą miały ten sam rozmiar :hi:

Śmiało zakładaj i testuj :hi::D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piotrsob1 napisał:

Prędkościomierz będzie pokazywał dokładniej niż teraz, licznik będzie ździebko zaniżał , a co niby miały by one mieć za wpływ na nieprawidłowe działanie  ESP?

Zakładam oczywiście że wszystkie cztery wymienisz i wszystkie będą miały ten sam rozmiar :hi:

Śmiało zakładaj i testuj :hi::D

 

Dzięki za radę jak tylko przyjdzie sezon:banan3: wkładam oponki i sprawdzę  :drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powoli szukam opon letnich do a4 b8 avant. Zastanawiam sie nad Hankook Ventus s1 evo 2 k117 w rozmiarze 225 50 17. Wg specyfikacji powinny byc o indeksach 94Y czy wg was mogę założyć 98Y XL? Indeks predkosci ten sam tylko nośnosc inna i wzmocnienie. Czy auto bedzie sie inaczej zachowywać, bedzie gorszy komfort na tej 98y xl? Jakie będą różnice? Zaznacze ze obie opony sa homologowane przez audi do swoich samochodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sobo napisał:

Witam. Powoli szukam opon letnich do a4 b8 avant. Zastanawiam sie nad Hankook Ventus s1 evo 2 k117 w rozmiarze 225 50 17. Wg specyfikacji powinny byc o indeksach 94Y czy wg was mogę założyć 98Y XL? Indeks predkosci ten sam tylko nośnosc inna i wzmocnienie. Czy auto bedzie sie inaczej zachowywać, bedzie gorszy komfort na tej 98y xl? Jakie będą różnice? Zaznacze ze obie opony sa homologowane przez audi do swoich samochodów. 

A dlaczego chcesz założyć 98Y zamiast 94Y ? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zakup opon letnich do mojego audi, ale średnio się na tym znam. aktualnie posiadam opony Dunlop sport max 245/40ZR18. Polećcie jakieś opony do 2500zł najlepiej link do allegro.


Po pierwsze to masz troche za szerokie opony. Kup sobie 225/40/18. Co do opon to np. Dunlop Sport Maxx RT, Uniroyal RainSport 3, Hankook, Nokian.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, qruku napisał:

A dlaczego chcesz założyć 98Y zamiast 94Y ? :eusathink:

Wydaje mi sie że 98y są mocniejsze no i xl wzmocnine będą bardziej trwałe. Sa też tańsze niż 94y.

Edytowane przez Sobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...