Opony letnie - jakie polecacie?

BEKACZU

Witam,

Mam taki dylemat: czy lepiej kupić dobre opony z wyższej półki, np. Bridgestone ER300 Turanza o szerokości 205/55 czy może słabsze (ale chwalone na forach) Nokiany V/H o szerokości 215/55 ( http://moto.allegro.pl/item572946206_hit_cena_nokian_v_240_km_h_215_55r16_warszawa.html ). Zależy mi na przyzwoitych oponach do 400zł za sztukę na felgi o rozmiarze 7J R16. Między oponami niby jest różnica tylko 10mm na szerokości ale ogromna różnica w cenie (różnica w cenie dla Bridgestonów o tych szerokościach to ok.100-200zł). Czy taka różnica w szerokości oprócz względów estetycznych jest zauważalna w jeździe?

Jeździł ktoś na letnich nokianach? Może jakieś inne propozycje.

Bierz Bridgestony. Na 16" szerokość 205 będzie w sam raz :wink4:

• Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Podwiesiłem ten wątek, także tylko tutaj piszemy o letnich oponach :wink4:

Nie warto pakować szerszych opon na nasze drogi.

Popytaj naszego klubowego dostawcy, na pewno znajdzie świetne 16'' do 400zł.

Jeżeli ktoś jest przed zakupem letnich oponek i zastanawia się nad szerokością a jeździ sporo po Polsce to szczerze polecam węższe.

Ja akurat jeżdzę głównie po mieście więc zdecydowałem się na 225/40/18.

Ale pamiętam jak pierwszym razem wyskoczyłem na takich oponkach poza miasto i nieźle się zszokowałem jak mnie zaczeło rzucać po drodze :shocked:

Teraz wiem co mnie czeka w razie kolein i jestem przygotowany :pali:

Nie warto pakować szerszych opon na nasze drogi.

Popytaj naszego klubowego dostawcy, na pewno znajdzie świetne 16'' do 400zł.

Ja akurat jeżdzę głównie po mieście więc zdecydowałem się na 225/40/18.

Teraz wiem co mnie czeka w razie kolein i jestem przygotowany :pali:

Nie można jednoznacznie stwierdzić że węższe opony będą lepsze na polskie drogi. Owszem w koleinach nosi auto na szerszych ale za to na równej krętej drodze szeroka opona to coś pięknego :naughty: Dlatego są plusy i minusy a każdy wybiera które bardziej woli :wink4:

Czyli szukasz opon w rozmiarze 16" ?? Jak tak to zaraz napisze Ci wszystkie zamienniki fabrycznego rozmiaru

tak w rozmiarze 16"

185/60R16

195/60R16

205/55R16

215/55R16

225/50R16

235/50R16

245/45R16

Najbardziej popularne są 205/55/16 :biggrin:

a co myślicie czy do Audi A4 Avant 1.9 TDI z 1997r mogą być letnie 205/60/R16 czy będą gdzieś ocierały ???

Co polecacie kupić nowe opony zamienniki jakies typu sunny, wanli , itp czy uzywane markowe ??? Chodzi o rozmiar 225/40/18

Używane markowe :wink4:

uzywane markowe ale ze zdrowym bieznikiem no i nie wyprodukowane 6 lat temu bo nigdy nie bedziesz wiedzial jak byly przechowywane (jezeli byly) a co do samych opon to jezdzilem na 225/45 i fakt troche nosilo ale bez przesady, hamowanie, przyspieszanie, bez porownania z wezszymi

ja jestem zwolennikiem Continentalow SportConact-ow, ponoc dobre sa Pirelli Nero albo rosso ale ponoc bardzo szybko sie zuzywaja

Witam.A jak wygląda sprawa w quatro? Narazie mam zimy na '15,Będę musiał na lato kupić fele i oponki(opony czy muszą być wszystkie te same?),co do felg to '16 czy lepiej '17, na '17 myślałem o 215/45.17 Goodyear?Pozdrawiam

Opony kupuj wszystkie takie same. Goodyeary to dobra firma i napewno coś znajdziesz ciekawego w ich ofercie. Rozmiar 215/45/17 troszkę przekłamuje ale mieści się w dopuszczalności, także nie ma z tym problemu. Sam mam takie u siebie :wink4:

Do Q WYŁĄCZNIE cztery takie same felgi i opony. Jakakolwiek różnica może spowodować uszkodzenie napędu!

Witam, a ja zastanawiam się nad oponkami:

- MICHELIN PRIMACY HP

- CONTINENTAL CONTIPREMIUMCONTACT 2

które wybrać? Obie zebrały bardzo dobre oceny w testach ADAC.

I jeszcze jedno pytanko jaki indeks prędkości muszę mieć do mojej Audiki? Może to być 91 czy musi być 94?

Witam, a ja zastanawiam się nad oponkami:

- MICHELIN PRIMACY HP

- CONTINENTAL CONTIPREMIUMCONTACT 2

które wybrać? Obie zebrały bardzo dobre oceny w testach ADAC.

kolego bez urazy ale poczytaj troche na forum zanim coś napiszesz. 91, 94 to nie są indeksy prędkości.

T- do 190 km/h

H- do 210 km/h

V- do 240 km/h

Mysle, że H Ci wystarczy :wink4:

Witam! Założyłem niedawno nowe letnie opony Yokohama A-drive 205/55 R16. Niestety ale zrobiło się głośniej niż na zimowych oponach . Zimówki mam Goodyear UG7 195/65 R15, które słyną z cichobieżności. Jak widać zmieniła się również szerokość oraz wysokość profila ale czy to ma aż tak duży wpływ? Wcześniej byłem zdecydowany na Michelin Energy Saver ale niska cena oraz opinia oponiarza skłoniła mnie na Yokohamki. Na stronie opony.com wiele osób daje oponom Yokohama maksymalną liczbę pkt. w kategorii cichobieżność. Nie dziwię się jeśli wcześniej ktoś miał jakieś tanie polskie czy chińskie opony to w tym porównaniu są ciche. Proszę o typy cichej opony letniej. Proszę też o podanie względem jakiej innej opony wcześniej używanej jest taka opinia. Czyli jeśli typujecie np Michelin Energy Saver to dopiszcie że w porównaniu do np Dębicy, Daytona. Czy mozna znaleść letnią oponę tak cichą jak zimowa GY UG7?

I mnie to dopadło, na czasie będę musiał kupić letnie, a ile ludzi tyle opinii. Ja za bardzo się na oponach nie znam, a tak z Waszego doświadczenia ile powinienem odłożyć na w miarę bezpieczne i funkcjonalne opony? wymiary: 195x65 15''.

PS.Mój znajomy sprowadza auta z Niemiec, warto byłoby go poprosić żeby jakieś tam kupił? Czy się nie szczypać i u nas jakieś załatwić?

Zależy czy i ile oszczędzisz na tym przywiezieniu z Niemiec. Jak Ci załatwi w dobrej cenie to bierz. Zresztą dużo używek u nas jest od nich. Tam często zmieniają opony a te wymienione kupują Polacy i handlują nimi u nas.