Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony letnie - jakie polecacie?


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, strona jest mi znana. To właśnie z niej wybrałem ZE914 i KU39. Ale nie wiem które wybrać i które będą lepiej trzymały, opinie są podzielone.

ABS i ESP nie wariują, różnica niecałych 3mm na średnicy względem 205/55/16 nie jest aż tak znaczącą. Opona jest szersza o centymetr, choć zdaję sobie sprawę z większej masy koła i efektu żyroskopowego. Nie są to jednak różnice odczuwalnie wpływające na zachowanie w czasie jazdy. Mało tego, auto lepiej prowadzi się na 215/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiec jesli masz wybor pomiedzy dwoma oponami, popatrz na jej parametry i halas i ta wybierz ktora lepsza. Zobacz opinie a jesli sa takie same, wybierz ktora sie bardziej podoba i po klopocie ;)

Wysłano z i9305

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


różnica niecałych 3mm na średnicy względem 205/55/16 nie jest aż tak znaczącą

Punktem wyjściowym nie jest rozmiar z 16 cali, bo wtedy przy 17 miałbyś 225/45/17 według kalkulatora, a Audi zastosowało 235/45/17. Przy 18" w kalkulatorze sprawdzasz dla 235/40/18 lub 225/40/18, ale chyba ten pierwszy był wyjściowy, więc różnica średnic to -2.54%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica niecałych 3mm na średnicy względem 205/55/16 nie jest aż tak znaczącą

Punktem wyjściowym nie jest rozmiar z 16 cali, bo wtedy przy 17 miałbyś 225/45/17 według kalkulatora, a Audi zastosowało 235/45/17. Przy 18" w kalkulatorze sprawdzasz dla 235/40/18 lub 225/40/18, ale chyba ten pierwszy był wyjściowy, więc różnica średnic to -2.54%.

No widzisz, ja miałem seryjnie 16", więc punktem wyjściowym są właśnie one i to według nich porównuję. Weź jeszcze powiedz ludziom obniżającym samochody na gwintowanym czy pneumatycznym zawieszeniu, że producent ustalił taką a nie inną wysokość i tak musi być. Ale skończmy ten offtop w końcu...

RumJanek, nie koniecznie te dwie. Może być jakakolwiek dobra opona mieszcząca sie w budżecie. Opiniom w sieci średnio można ufać po za tym są naprawdę różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Fuldę Sportcontrol 225/40 R18 pierwsze wrażenie bardzo słabe auto pływa. Przy pierwszych kilometrach i zabawach na prostej delikatnie prawo lewo zalączała sie kontrola trakcji :/ Zrobiłem narazie około 100 km. Może się poprawi jak się opona zetrze trochę, ułoży ? Narazie to zimowe barumki w 30sto stopniowych upałach zachowywały się pewniej... Załamka ...

Cofam opinię. Opona prawdopodobnie się ułożyła bądź wytarła się jej wierzchnia warstwa teraz klei się do drogi jak głupia! odwrót o 180 stopni :)

Aczkolwiek producent powinien poinformować że taka sytuacja może występować zaraz po założeniu bo można naprawde w rowie wylądować przez pierwsze kilkaset kilometrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Fuldę Sportcontrol 225/40 R18 pierwsze wrażenie bardzo słabe auto pływa. Przy pierwszych kilometrach i zabawach na prostej delikatnie prawo lewo zalączała sie kontrola trakcji :/ Zrobiłem narazie około 100 km. Może się poprawi jak się opona zetrze trochę, ułoży ? Narazie to zimowe barumki w 30sto stopniowych upałach zachowywały się pewniej... Załamka ...

Cofam opinię. Opona prawdopodobnie się ułożyła bądź wytarła się jej wierzchnia warstwa teraz klei się do drogi jak głupia! odwrót o 180 stopni :)

Aczkolwiek producent powinien poinformować że taka sytuacja może występować zaraz po założeniu bo można naprawde w rowie wylądować przez pierwsze kilkaset kilometrów...

mam tą oponę w 19" i nie miałem takiego objawu z początkiem użytkowania :wink:

Edytowane przez stanley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam CSC5 , miałem wcześniej na b5 18" teraz mam na b7 19", i sa cichę i za***iście trzymają, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie w rozmiarze 225/50/17 do B8. Zalezy mi na oponie cichej i oszczednej ale zarazem wytrzymalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie w rozmiarze 225/50/17 do B8. Zalezy mi na oponie cichej i oszczednej ale zarazem wytrzymalej.

Ja wiosną kupiłem Michelin Primacy 3 AO. Jeżeli chodzi o komfort jazdy to moim zdaniem opona wzorcowa - bardzo cicha i miękka. Przyczepność przy hamowaniu ok, ale przy ruszaniu na mokrym zdarza się, że zrywa przyczepność. Precyzja prowadzenia taka sobie - no ale coś za coś albo komfort albo prowadzenie. Wcześniej jeździłem chwilę na Bridstone Potenza i prowadziły się lepiej.

Co do trwałości to na razie trudno powiedzieć, ale sądzę że raczej szybko pójdą bo są po prostu miękkie.

Edytowane przez Ukasz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem troche i zastanawiam sie miedzy Nokian Zline a Bridgestone Potenza Adrenalin. Czy ew cos jeszcze brac pod uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Zapytam się was bo muszę kupić opony 2szt. 225/40/r18

Dziś jak wracałem z wakacji to przy 140km/h rozerwało mi bridgestona.

Zastanawiam się nad zakupem nowych dwóch sztuk mam na to 500zł.

I pytanie czy polecacie jakieś "no name" po 250zł za sztukę nowe czy używki firmowe.

Muszę wymienić 2szt bo raczej nie dobiorą mi bieżnika.

Na oponeo patrzyłem oponki do 250zł za szt ale nie znam się na nich.

Może ktoś coś i poleci mi jakieś.

Czekam na info.

Pozdrawiam

ps.

a tak wygląda oponka

Bridgestone rozerwana

takie coś znalazłem

http://www.oponeo.pl/dane-opony/ovation-vi-388-225-40-r18-92-w#96914032

Edytowane przez gados82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej Na ich temat?

Znajomy ma i kleją jak wściekle. Poczytaj na Oponeo opinie.

Uniroyal Rainsport

ale chyba nie w wersji "2" ?

Jasne, że w wersji 3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Barum Bravuris 3 już przestano zachwalać? Właśnie do nich się skłaniam na wiosnę a tu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chwale barumy br3 :) tam dla kolegi wyżej co pisał o tanich oponkach, nie cuduj bierz barumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ans - na 225/45R17 latasz, dobrze pamiętam?

Miałeś wcześniej 235/45R17? Możesz porównać.

Sam na wiosnę będę chyba kupował letnie, no chyba że jeszcze jeden sezon przelatam na tych co mam... i myślę czy nie wziąć węższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź 215/50/17

Bardzo fajnie się na nich jeździ (jeśli zależy ci na komforcie).

To idealny zamiennik 235/45/17

Polecam bo sam mam takowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ans - na 225/45R17 latasz, dobrze pamiętam?

Miałeś wcześniej 235/45R17? Możesz porównać.

Sam na wiosnę będę chyba kupował letnie, no chyba że jeszcze jeden sezon przelatam na tych co mam... i myślę czy nie wziąć węższych.

miałem dosłownie na moment więc ciężko się wypowiedzieć ale dobrze mi się na nich jeździ :) odkąd zdałem prawko mam 225/45/17 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...